SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbyt ciężki trening?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 30
Witam. Ostatnie wizyty na siłowni przyprawiają mnie o przysłowiowy ból głowy. Ćwiczę już z pewnymi krótkimi przerwami ok 1,5 roku jednakże regularne treningi (3 dni w tygodniu) są prowadzone od 2 miesięcy. Problemem jest brak widocznego przyrostu siły (na początku duży wystrzał, na płaskiej z 70kg na 84kg) jednakże z z każdym kolejnym treningiem robię mniejszą ilość podciągnięć na drążku, ciężar na klacie się zatrzymał itp np. wcześniej robiłem 14/12/10/10/8 powtórzeń, teraz jestem w stanie wykonać 4 serie po 10-8 powtórzeń. Kolega zasugerował mi że może to być spowodowane przetrenowaniem, zbyt ciężkim planem treningowym, proszę o wyrażenie swojej opinii na ten temat. Jak sobie z tym poradzić?
Wiek 20
Waga 83
Wzrost 186
Cwiczę treningiem ABA/BAB
A
-Podciąganie na drążku (40 powtórzeń w jak najmniejszej ilości serii)
-Wycisk na płaskiej 8/8/8/8
-Martwy ciąg 8/8/8/8
-Przysiady 8/8/8/8
-łydki na maszynie 3x 30
-Wycisk sztangi na maszynie na barki 8/8/8/8
-Ćwiczenie "21" na biceps (4 serie)

B
-Pompki na poręczach 8/8/8/8
-Wycisk na skosie 8/8/8/8
-Wiosłowanie sztangą 8/8/8/8
-podciąganie sztangielek w opadzie tułowia 8/8/8/8
-Unoszenie sztangielek bokiem w górę 8/8/8/8
-uginanie ramion z hantelka na modlitewniku 4x 8 na każdą rękę
-uginanie młotkowe 1x8
-ściąganie wyciągu 8/8/8
-brzuszki z obciążeniem 4x 12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5177 Napisanych postów 59048 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 725855
A jak wygląda u Ciebie sprawa z dietą i regeneracją ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5527
Pewnie niedojadasz albo za malo spisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 30
Cześć,
Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Sprawa z dietą wygląda tak że jestem na usługach stołówki (notabene przymusowe, często syfiaste jedzenie). Uprzedzę pytanie- NIE jestem w więzieniu :D. Z samych wydawanych posiłków nie idzie osiągnąć żadnych efektów tak więc codziennie dodatkowo zjadam jakąś ukradkiem ugotowaną pierś z kurczaka, serki wiejskie, masła orzechowe z waflami ryżowymi tak aby te 3300kcal wyszło (z naciskiem na dużą ilość białka). Zazwyczaj nie jadam słodyczy- jedyne jakie raz na jakiś czas zjem są do lody/ sorbety. Piję tylko wodę. Biorę również jabłczan kreatyny CM3 (8g w treningowe/4g NT)
Snu jest faktycznie niewiele- ok 5h w nocy oraz drzemka 3-4h (!) w okolicach przedpołudnia.
Czy istnieją jakieś specyfiki które mogą mi pomóc? Przyznam szczerze że wolałbym nie szprycować się żadną chemią ani specyfikami takimi jak kofeina/napalm itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5177 Napisanych postów 59048 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 725855
To już wiesz gdzie leży problem. Dieta i regeneracja leży więc i progres siłowy jest słaby i ogólnie treningi wypadają słabo.

Szczerze mówiąc trening jest lekki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Powiem tak, gdyby progres leżał to bym był zadowolony gdyż obecny stan umięśnienia mi odpowiada, byle by go podtrzymywać (i siłę) jednakże z dnia na dzień wydaje mi się że jestem coraz słabszy :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
skoro nie jesz jak należy, nie śpisz jak należy to zmęczenie się kumuluje z powietrza energii na trening czy regeneracji nie zdobędziessz

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z klatką.

Następny temat

Jaką kombinację treningu lepiej wybrać

Nutlove-choco