SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Adaptacja ketozy-za ciężki trening?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1109

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

30

Waga

76

Wzrost

178

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

Oj będzie już, parę lat, ale od niedawna na powaznie

Uprawiane inne sporty

1/2x cardio 30min dnt, 3x FBW 5x5 dt

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

1.5g 20g ww 331gT (3500kcal)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 213 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1294
Cześć, po 3 treningach FBW gdzie progresowalem na high carbie (jestem na 16 dniu adaptacji) musiało mnie wywalić totalnie, bo 3 dni miałem problem nogi nawet wlesc ża sobą do pracy, depresja, okropne samopoczucie(przy 3000kcal 1. 5gB 20g ww) . Od wczoraj jest ok i zbieram się wlasnei na trening. Okroic FBW 5x5 tylko do ćwiczeń głównych? (olać np uginanie izolowane na bica trica, lydy i brzuch)? Czy ćwiczyć normalnie i zerknąć na ile cialo pozwala

-ostatni trening skończyłem przed czasem już na barach, padnięty jak nigdy, nawet nie porozciagalem się, u brałem i wyszedlem

Jak dobrze rozumiem pojęcie hipertrofii to żeby masa szła na high carb/lub keto czy lc muszę mieć z treningu na trening ciut więcej siły do podnoszenia większych ciężarów i tego mam wypatrywac na tłuszczowe tak?

Planuje może później dorzucić za 2 tyg po 100g po treningu jak będzie bez progresu, bo zależy mi na tym sposobie odzywiania
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234866
tez ja mam 12 lat stazu i mowie Ci, ze w moim przypadku brak weglowodanow nie pozowlil mi na zbudowanie masy miensiowej,
kolega FighterX w dziale supli pisal, ze zbudowal 4 kilo an keto, srodowisko w ktorymsie obracam nie bazuje na keto jako an diecie pozowalajacej na rozbudowe sylwetki, nie znam osobiscie zadnego czynnie startujacego kulturyste ktory robi mase miensiowa na dietach tluszczowych bez ladowania. jak wspominalem wczesniej, zazwyczaj przejscie na diete keto wynika z problemow zdrowotnych, a nie checi zbudowania duzej muskulatury.

pozostaje Ci kwestia wlasnego doswiadczenia sam na sobie przestestuj i sie przekonasz co CI sie uda zbudowac bez weglowodanow

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zluzuj trochę neich organizm się dostosuje do planu żywieniowego, i potem wejdziesz a normalne treningi.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
wez sie sprecyzuj bo piszesz w roznych tematach , raz o keto , jestes na adaptacji piszesz o hc , lc to wkoncu kurde na czym chcesz byc na ketozie czy hc ? okresl sie

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 213 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1294
Nie bądź uszczypliwy, przejezyczylem się. Byłem na High Carb i na nim progresowalem, a w tym temacie pytam o trening, właściwie to zrobiłem na preworkoucie normalny dziś

A pytam się, co jest lepszym wariantem pod robienie mięśnia, jeżeli na keto nie będzie mi szło po adaptacji, dorzucę wegle po treningu co sprawi że będę na LC
Zastanawiam się nad różnica w samopoczuciu między lc a ketoza czy jest odczuwalna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak się przyzwyczaisz to nie będzie odczuwalna. Na poczatku mogą wystąpić w/w opisane problemy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 213 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1294
A wiadomo może czemu za ciężki trening/przemęczenie organizmu które nie potrafi jeszcze jechac na nowym paliwie
Może wyrzucić z ketozy? Chyba że w niej nie byłem, po prostu czułem się ok i się przemeczylem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
zmierzyles chociaz raz zawartosc cial ketonowych we krwi ?

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234866
jw najlepszy sposob to kupic paski do mierzenia poziomu ketonow i sikac
inaczej nie będziemy w stanie po naszym samopoczuciu czy odczuciach treningowych okreslic co sie dzieje obecnie w naszym ciele,
adaptacja w mojej opinii przebiega dosc szybko, a odczucia poczatkowe faktycznie moga byc malo przyjemne, ja pamietam, ze raz nawet zwymiotowalem na treningu%) oczywiscie polecialem do toalety i to zrobilem a nai na sali%) ale po prostu treningom towarzyszyly mdlosci, pozniej bylo juz ok silowo tez bylo calkiem normalnie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 213 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1294
Tak,, mierzylem, nie podchodzę do tego amatorsko,, poza tym paski łapią głównie aceton który w późniejszej fazie adaptacji gdzie organizm bardziej potrafi wykorzystywać ciała ketonowe już nie występuje tak w moczu, przez co są słabe do kontroli.
Paski do krwi są spoko, tylko drogie (ok 6-17zl kosztuje jeden pomiar)

Ogólnie to założyłem temat,, żeby się upewnić czy można treningiem wybić się z ketozy. Już dawno wróciłem na dobre tory
Trening robię normalnie, chodzę energiczny i nakręcony, a jak lykne kofeiny to mega potęguje mi się skupienie, z tym że ten sam efekt jasności umysłu miałem tak w ogóle na węglach XP

TomQ-MAG
Ale po rzyganiu trening mam nadzieję skończyłes xD
Ja jak walne cytrulinie,, to w połowie lece do kibla w trakcie przerwy na serię zrobić dwójkę i wracam na trening. Dodatkowe cardio :D


Zmieniony przez - Denzzor w dniu 2019-12-03 10:43:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
sam trening nie wybije Cie z ketozy , mozliwe ze jeszcze sie dobrze nie zaadaptowales bo w zaleznosci od organizmu trwa to jakis czas ( mowia o 30 dniach) i mozliwe sa nudnosci , bole glowy , wymioty , biegunki ... mam nadzieje ze dodatkowo uzupelniasz sod , potas , magnez , wapn bo wystepuja braki tych mineralow

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 213 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1294
rescuediver
sam trening nie wybije Cie z ketozy , mozliwe ze jeszcze sie dobrze nie zaadaptowales bo w zaleznosci od organizmu trwa to jakis czas ( mowia o 30 dniach) i mozliwe sa nudnosci , bole glowy , wymioty , biegunki ... mam nadzieje ze dodatkowo uzupelniasz sod , potas , magnez , wapn bo wystepuja braki tych mineralow


Pewnie ze uzupełniam.
Najprawdopodobniej po prostu przeciazylem organizm treningiem+adaptacja, ale dziś jest trzeci dzień okej i zbieram się na trening
Znajdę gdzieś jakiś artykuł gdzie jest opisane DLACZEGO na ketozie mięśni nie zbuduje? Lub dlaczego na low carb już predzej, dużo ostatnio o tym czytam

A po zdjęciach widać że potrzebuję się rozbudować
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Po ogólnorozwojowce

Następny temat

Trening podciągania a wspinanie

WHEY premium