SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232276

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 86
Witam,
Mam pytanie czy warto trenować więcej niż raz w tygodniu jedna partię mięśni przy treningu na siłe?

Powiedzmy przy treningach w poniedziałek - środę - piątek, w poniedziałek i piątek: klatka, biceps, triceps, środa: plecy, barki, nogi.
Czy lepiej rozłożyć sobie na 3 dni, tak żeby nie było więcej niż 1 raz w tygodniu konkretnej partii ?

(Dysponuje duża ilością czasu, mogę zagospodarować na siłownie nawet 3-5 dni w tygodniu, stosuję dietę i suplementacje: kreatyna i odżywka białkowa, po dłuższej prawie 4-ro letniej przerwie w ćwiczeniach mam za sobą miesiąc ćwiczeń ogólnorozwojowych i prawie skończony miesięczny cykl na kreatynie, teraz zakupiłem dodatkowo hmb i bcaa)

Chciałbym uzyskać dobre efekty, a wątpliwości mam co do czasu regeneracji czy nie będzie za krótki, a może przy takiej suplementacji będzie w sam raz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
jeśli masz możliwość to spokojnie rozłóż sobie trening na 4 dni w tygodniu i trenuj każdą partię dwa razy w tygodniu i będziesz zadowolony z efektów

jak będziesz odpowiednio jadł i spał to regeneracja spokojnie da radę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 394
Dzień dobry, przedstawiam dwa plany na tric,
czy mogą tak wyglądać


wyciskanie wąsko
prostowanie na wyciągu z linką


wyciskanie francuskie leżąc
prostowanie na wyciągu z drążkiem prostym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
FBW

Liczba serii i powtórzeń ?

Jak wygląda plan na pozostałe partie ?


Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-10-15 14:43:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 743
Zaczynam ćwiczyć splita, ile powtórzeń w jednej serii?
4 serie - ile powtórzeń ma 1 seria?
3 serie - ile powtórzeń ma 1 seria?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2584
Więc tak:

Ćwiczę fbw od 4 miesięcy i pytanie brzmi czy zawracać sobie głowę tym że podczas wyciskania sztangi sprzed głowy pracują przednie i boczne aktony mięśni naramiennych, oraz mięśnie trójgłowe ramion..... a TYLNE AKTONY ??? zmienić to ćwiczenie na takie które będzie angażowało również tylne czy nie ma to sensu na razie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
wikiliks

zle konbinujesz, i przestan sobie zawracac głowy , trenuj , podczas wyciskania sztangi sprzed głowy pracuje o wiele wiecej parti miesniowych niz podałeś , zbuduje solidna sylwetke a pozniej bedziesz sie delami zajmował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2584
dzięki takich odpowiedzi szukam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 167 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3887
Jestem po tygodniu treningów które miałem po 2tygodniowej przerwie. Klata poszła słabiej ale nogi zrobiłem o dziwo z normalnym obciążeniem na normalnej intensywności. Trening miałem we wtorek a jeszcze dzisiaj boli mnie dwugłowy uda i dość solidnie łydki. Czy to normalne bo nigdy tak długo kwasu nie miałem, zwłaszcza w łydach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
Normalne,mogłeś zacząć od zaniżonych ciężarów
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium