SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT 6ripley- Open2kXX ;-)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 507602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ale kipping chyba w pewnym stopniu przełoży się na siłę w strict ? Przynajmniej zderzam to z metodami kulturystycznymi-ruchy oszukane vs ruchy pedantyczne. Te 1 mogą w niektórych ćwiczeniach przełamać zastój.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Kipping działa bardziej korzystając ze sprężystości Twojego ciała, jeżeli umiesz utrzymać sztywny tułów i poprawną technikę. Natomiast praca mięśnie odpowiedzialnych za przyciąganie w kippingu jest mocno ograniczona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Warto też dodać, że ruch oszukany w kulturystyce jest tylko dodatkiem do ruchów strict i przeważnie ten kip jest w dużo mniejszym zakresie. W CF jest to traktowane jako pełnoprawne podciągnięcie, o ile nie jest wyraźnie powiedziane że wymagane są siłowe powtórzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Ciekaw jestem ile bym sobie razy brodę rozbił przy próbie kippingu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Broda prędzej przy butterfly, raz na skillu kiedy robiliśmy ten ruch z ziemi do gryfu przydzwoniłam porządnie , ale póki co na drążku nie. Przy MU jednak zawsze się trochę cykam, że podbijając biodro puszczę drążek i spadając zahaczę głową o ścianę .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Tak jak Rip pisze przy butterfly jest najłatwiej, zwłaszcza w momencie gdy osoba popełnia błąd tzw. przechodzenia przez drążek, gdzie ma mocny przeprost w plecach i ledwo sięga brodą nad drążek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
U mnie w boksie skalują pull upy do negatywów lub dają gumę, zamiast ring rowow, co jest wg mnie bardzo sensowne, bo pozostajemy w tej samej płaszczyznie co pull up

ps. tez jestem gymnastyczną kaleką


Zmieniony przez - Iness w dniu 2018-01-08 15:39:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Nie wiem czy teraz dobrze skojarzyłem ćwiczenia ale ring row i pull up mają inną płaszczyznę ruchu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Pisałem o tym jak opisywałem ring row. Inna płaszczyzna ruchu i każda z rąk działa osobno, bo kółka nie są połączone ze sobą, tak jak drążek.



Zmieniony przez - FighterX w dniu 1/8/2018 3:51:06 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Ring row mimo ze ma inna plaszczyzne ruchu i tak jest wykorzystywany w programach gimnadtycznych pod pull upy, bar mu, ring mu jako cwiczenie dodatkowe. Tez jest potrzebne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3xCrossfit + 1xFBW

Następny temat

Trening biegacza?

WHEY premium