SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT 6ripley- Open2kXX ;-)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 507527

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
FSL to chyba zależy od ciężkości tyłka ;) przy TTB trudniej bo trzeba wyżej go unieść ;) a tak całkiem poważnie to TTB mimo wszysko wymagają trochę więcej siły brzucha i techniki jak dla mnie ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
K2E są trudniejsze ze względu na fakt, że praca jest głównie mięśni brzucha (pleców również) i często w większym zakresie niż w TTB.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
TTB są trudniejsze bo wymagają więcej techniki ... w sumie jak robisz stricty TTB na prostych nogach, a nie z kippingu plus wyrzut nóg, to praca brzucha jest też większa bo trzeba wyżej podciągnąć nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Lucyna86
TTB są trudniejsze bo wymagają więcej techniki ... w sumie jak robisz stricty TTB na prostych nogach, a nie z kippingu plus wyrzut nóg, to praca brzucha jest też większa bo trzeba wyżej podciągnąć nogi


Nie zgadzam się. Patrzysz na ćwiczenie pod kątem koordynacji, a nie trudności wykonania. Gdy wykonujesz TTB (crossfitowe, a nie gimnastyczne) kolana gdy prostujesz nogi, aby dotknąć palcami drążka, są mniej wiecej na wysokości pach/barków. Zobacz ile dalej musisz pociągnąć nogi/biodra by dotknąć kolanami łokci. Zakres ruchu jest większy w K2E, a koordynacyjnie ćwiczenie jest na podobnym poziomie.

Edit:

Chciałbym dodać, że największy problem w obu ćwiczeniach pod kątem koordynacyjnym jest tzw. "kip" czyli cykliczność wykonania, zaś pod kątem zakresu ruchu K2E jest trudniejsze od TTB.



Zmieniony przez - FighterX w dniu 2018-12-26 08:43:57

Zmieniony przez - FighterX w dniu 2018-12-26 08:53:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Dziękuję wszystkim za gratulacje i życzenia .
Co do K2E to sprawa jest też taka, że bardzo dużo osób robi po prostu knees to chest/pacha/triceps i uznaje że to już jest spoko, tak jak ja kiedyś .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
nie no łokieć to łokieć nie mówimy o innej części ciała ... jeżeli robisz kippingiem i wyrzutem nóg to faktycznie TTB mogą być łatwiejsze, jeżeli robisz strictem to dla mnie są zdecydowanie trudniejsze i bardziej brzuch mnie przy nich pali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Witam świątecznie!

WOD
12 days of Christmas: TC 60'
25/40kg
1x Wall climb
20x DU
3x HSPU
4x Power snatch
5x T2B
6x Front rack lunge
7x Burpee over the bar
8x Thruster
9x Pull-up
10x Power clean
11x Box jump-over
12x OHS
Około 31'



W zeszłym roku był dużo cięższy WOD i zajął mi 52 minuty, tym razem taki w sam raz na rozruch. Robiło się bardzo przyjemnie, wszystkie ruchy robiłam spokojnie, tętno podniosło się dopiero przy burpee. Zleciało ekspresowo, ludzi było naprawdę sporo i fajna atmosfera.


Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
szybkie świątecznych pierogów spalanie ;) fajna nazwa Workoutu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
To jest systematyczność nawet w Święta pęknął wod

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Trochę ruchu, świąteczny klimat, po workoucie się zawsze znajdzie miejsce na sałatkę .


WOD
3 rounds of:
20s Handstand+ 20x Hollow rock

4 rounds of:
25/40kg
10x Bent-over row
10x Hang squat clean
10x STO
1' rest

For time: TC 15'
14/20lbs
50x Wall-ball shot
30x DU
10x Pull-up
40x Wall-ball shot
30x DU
8x C2B
30x Wall-ball shot
30x DU
6x BMU
12:36


Dziwny mi się wydawał ten trening, tak po trochu wszystkiego . Pierwsza część to chyba na dogrzewkę, w drugiej nie wolno było odbijać na hangu, każda taka runda zajmowała mi równiutko minutę. Trzecia część dość trudna, WBS dzieliłam w każdej rundzie, DU skusiłam na drugim podejściu, pull-upy i C2B unbroken a MU na dwie trójki.


Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3xCrossfit + 1xFBW

Następny temat

Trening biegacza?

WHEY premium