SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT 6ripley- Open2kXX ;-)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 334974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6396 Napisanych postów 5210 Wiek 33 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 115535
uważaj żeby się nie nabawić tak zwanego shin splints , bo to często się zdarza przy dużym obciążeniem piszczeli ..... na crossie też trochę i biegania i skakania jest, a widzę że ciśniesz ostro z treningami i bieganiem :) ale póki nic nie boli to tylko korzystać i niech Ci zazdroszczą :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1654 Napisanych postów 3091 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 213014
Złego diabli nie biorą .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1654 Napisanych postów 3091 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 213014
Łodson:

Strength
EMOM 8:
2x Squat clean& jerk
65kg

Accessory
Standing high jump 4x3

WOD
For time: TC 15'
21-18-15-12-9-6-3 reps of:
Power clean 25/40kg
T2B
Ring row
Runda dziewiątek skończona

EMOM to był koszmar i masakracja jeśli chodzi o squat clean, luźna guma na jerkach . Zdarte dłonie, chociaż całkiem nieźle się przygoiły po sobocie to jednak dawały o sobie znać i trochę to rozpraszało przy pullach. Wchodziło różnie, nie było jednak takiego powtórzenia z którego byłabym w 100% zadowolona. Na haj dżampy nie było chętnego do pary- byłam jedyną dziewczyną na grupie a u nas zasady z przedszkola obowiązują, także trzymanie mi kijka to byłaby hańba i skaza na wizerunku . Tak więc trener podjął się tego zadania i dzięki temu wyłapałam kilka pożytecznych wskazówek technicznych.
WODy tego typu to zawsze męka, mimo że liczba powtórzeń maleje to jest to złudne, bo i tak ciągle rotowaliśmy między ćwiczeniami zajeżdżającymi chwyt i na dobrą sprawę nie było różnicy przy rundzie 21 na świeżo a rundzie 12 na spalonych łapach. Płuco zniosło to bardzo dobrze, ręce odpadały o dziwo najbardziej na cleanach i ring rowach, na T2B jakoś dawały radę ale tu z kolei core po jakimś czasie odpadło i swing poszedł się lizać . Brakowało na moje oko około 2 minut na ukończenie.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 16962 Napisanych postów 19289 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 985075
Ladny ciezar na emomie :)

Stronger Athlete
www.strongerathlete.pl
FB: facebook.com/StrongerAthlete
IG: the_strongerathlete

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6396 Napisanych postów 5210 Wiek 33 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 115535
rozumiem, że nie było FSLa do towarzystwa co by kijek potrzymał??? Fighter ta kobieta dźwiga więcej niż 50% facetów to i nie zdziwi mnie jak za niedługo stówkami jerki będzie sobie klepać ;) co do głównej części to 75 TTB u mnie skatowałoby dłonie masakrycznie ... już pół biedy z tymi ring rowami .... nienawidzę drążka, ale jak trza to trza ... mam nadzieję, że kiedy pokocham bo nieźle kształtuje sylwetkę praca na drążku ... już nie tylko o TTB piszę ale ogólnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Dzięki FighterX.
Lucyna, no raczej nie, jestem ogólnie silna ale to już jest etap gdzie na sucho i bez planu pod siłę te ciężary będą rosły może 2,5-5kg rocznie. Do stówy pewnie naturalnie bym nie doszła, chyba że bym od 3 roku życia rzucała gryfami . Fsl był na drugim końcu sali a kolega obok odwrócił się na pięcie i stwierdził, że już ma partnerka do trzymania jego kijka .
Sztanga też kształtuje sylwetkę i to bardziej niż drążek, bo nogi też można ćwiczyć .

Zmieniony przez - 6ripley w dniu 2018-08-14 11:01:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 16962 Napisanych postów 19289 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 985075
Nogi same się nie zrobio

Stronger Athlete
www.strongerathlete.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
tak tylko ze sztangą to na luzaku, mogę ćwiczyć, no nie na takich ciężarach ale nie mam problemów żeby za sztangę złapać i jakoś o idzie .... co do drążka to mam sporo braków technicznych które staram się nadrabiać cały czas i uczę się go tak naprawdę .... żałuję że nie zaczęłam wcześniej, bo miałam drążek na futrynie przez 5 lat w akademiku i mogłam już wtedy codziennie sobie coś robić ... no ale wtedy to bardziej spinning i indoor cycling mnie kręcił i cóż ... teraz trzeba nadrabiać braki ;) najgorszy jest dla mnie ból dłoni a nie umiem przełamać się do skórek ......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Idź do dwuboisty albo trójboisty na trening to się zdziwisz ile można mieć braków technicznych na sztandze .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Wystarczy Dave'a Tate'a posłuchać żeby zobaczyć jak złożone technicznie są boje w trójboju.
1

Stronger Athlete
www.strongerathlete.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3xCrossfit + 1xFBW

Następny temat

Trening biegacza?

Dzem