SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT 6ripley- Open2kXX ;-)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 508059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Czekamy zatem na nowy konkurs :)

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 89 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12109
Witam, nareszcie fajny, crossfitowy dziennik, będę zaglądać:) Szczególnie gratuluję siły i mobilności, robią wrażenie:)

Jeżeli chodzi o gimnastykę to również orłem nie jestem, jednak jak udało się zrzucić 6-7kg i t2b i pull upy przestały być tragiczne (teraz są tylko "słabe";)), do tego hspu zaczęły wchodzić. Kipping masz fajny, dobrze z biodra wychodzisz do góry, jednak warto dorzucić częste strict pull upy, najlepiej po treningu z tablicy, żeby tak do 10 dojść, potem możesz się już śmiało batterfly'a uczyć.

Pytanko: dlaczego robicie ruskie swingi, a nie amerykańskie? U nas ruskie są tylko w ramach rozgrzewki, nie widziałem ani u nas, w Białymstoku, ani na tablicach innych boxów, żeby ktokolwiek je robił w ramach woda.


Zmieniony przez - Janca w dniu 2016-04-22 13:19:51

My tylko chcemy żyć mocniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Dzięki za miłe słowa. Co do swingow-w ramach WODa mamy najczęściej OH, ale zdarzają się nierzadko zwykłe. Pytanie raczej do trenerów, ja nie wnikam w takie kwestie. Co do podciągania - w wakacje pociśnie się cardio, wiec może będzie mi trochę lżej


Zmieniony przez - 6ripley w dniu 2016-04-22 15:16:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Siemanko. Rano basen, bardzo szybko zleciało, było sporo osób. Żabka już idzie powolutku coraz lepiej.

SKILL- Double Unders
Single Unders
Double Unders

WOD

5 RFT: time cap 30'
8 Laps Run
30x OH KB Swing 16kg
30x Pull-Up
3 rundy i 5 podciągnięć

+1h Mobility


No tak to jest, że niby jestem lepsza, bo nie skaluję, ale to są te WODy w których przez najbliższe miesiące będę ostatnia. Bieganie jakoś przeżyłam, swingi spoko. Podciąganie zajmowało mi wieczność, robiłam tak po 5, nawet i po 3. Ręce znowu zdarte, chcę sobie załatwić takie zwykłe gąbki, najzwyklejsze, ale nie mam zielonego pojęcia, skąd je wziąć.
Przed chwilą skończyłam grę, nic nie ugrałyśmy z Olą, nawet jednej kampanii na normalu nie przeszłyśmy ale przynajmniej było śmiesznie.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Cześć. Ten tydzień mogę generalnie podsumować jako "żałuję, że przyszłam" .

1h Oly Skill
Clean&Jerk, dzisiaj ruszyliśmy już pełen ruch dwubojowy. Poszło z niewielkim zapasem 60kg, jest trochę pracy nad jerkiem- zbyt duża część ciężaru spoczywa na nodze, która jest z przodu, trochę za mały rozrzut nóg. Starałam się angażować biodro do pracy i szybko wskakiwać pod sztangę, bez wychodzenia do przodu. W jakiś luźniejszy dzień (może w poniedziałek) wpadłabym na open gym żeby to trochę wyczuć.

WOD

Modified Murphy (by Paweł):
1 Mile Run
100x Push-Up
200x Sit-Up
300x Air Squat
1 Mile Row
CZAS: 45:25


Co do treningu- na biegu byłam oooostaaatnia, ale jak na mnie to i tak nieźle mi poszło. Już sobie obiecałam, że w wakacje co najmniej 3x w tygodniu będę biegać, prawdopodobnie jakiś plan na 5km ze stronki, bo nie znam się na programowaniu treningu biegowego.
Pompki też beznadziejnie. Brzuszki w miarę fajnie, równym tempem, na przysiadach ze dwie czy trzy osoby wyprzedziłam. Wiosło też jest u mnie w miarę dobre, więc finalnie nie byłam ostatnia, ale ten WOD był jednak bardziej przyjazny dla lekkich i smukłych zawodników .

Sporo treningów, które zawierają elementy dla mnie problematyczne- summa summarum dobrze, bo muszę pracować nad słabszymi stronami i udoskonalać te w miarę opanowane.

Technika cleana ostatnio sporo się poprawia, nie muszę już o tym myśleć, ruch powoli wchodzi w krew. 60kg nie stanowi już dla mnie problemu, nauczyłam się zarzucać bardziej na siebie. Jeszcze tylko trochę pracy nad szrugsem i za parę tygodni chciałabym zaatakować PR na 70kg .

Treningi sobotnie są zawsze wyborem pomiędzy dyskomfortem ze strony układu trawiennego a totalnym zjazdem po treningu- nie jestem w stanie zjeść rano, a chyba każdy wie jak się ćwiczy (albo próbuje ćwiczyć) z pełnym żołądkiem. Nawet shake jest dla mnie nie do przejścia. Rano trochę dziwnie się czułam, ale na treningu było w porządku. Bardzo chciałam coś nagrać, ale niestety pary nie starczyło na padnij powstań, więc skończyło się na dosłownie kilku ruchach, klasyk- OH Squat i Snatch.
Wyszłam z boxa, ledwo wróciłam do domu, jak jadłam obiad to oczy mi się zamykały. Poszłam spać, koty radośnie przyłączyły się do regeneracyjnej drzemki .
Wiem, że często wpadają filmiki ze snatchem, ale jest to ruch na tyle złożony, że nagrywam z myślą o otrzymaniu ewentualnych wskazówek, jeżeli ktoś zauważy jakieś niedociągnięcia, których nie zauważam. A widzę, że dalej kurde boję się wskoczyć pod sztangę od razu do samego dołu. W każdym razie- wybaczcie monotematyczność .








Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Szczerze mówiąc wyrwało by mi bark

Ale wygląda to ładnie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Jak ja bym chciał mieć znowu 20 lat ;D

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Schodzisz z ciężarem bardzo ładnie. W OH Squadzie może trochę za mocno odszedł ci tyłek do tyłu na początku, ale ogólnie wygląda to bardzo fajnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
drago77
Schodzisz z ciężarem bardzo ładnie. W OH Squadzie może trochę za mocno odszedł ci tyłek do tyłu na początku, ale ogólnie wygląda to bardzo fajnie.

To akurat było zamierzone, za radą FighterX- kiedy zaczynałam ruch od zgięcia kolan, miałam problem z zejściem w pozycji pionowej. Tutaj pewnie zbyt mocny akcent na to, ale póki co się pilnuję, żeby stało się u mnie naturalne i niewymuszone.

rion, dzięki

fsl piję dzisiaj piffko za Twoją mobilność! Chociaż normalnie nigdy nie piję, ale w biedrze mieli bezglutenowe za 2zł .





Zmieniony przez - 6ripley w dniu 2016-04-24 17:27:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Nieźle wygląda rwanie . Widać, że jesteś mobilna.


Piwko sam ostatnio wypiłem.Po 2-3 można się fajnie poczuć, a nie ma to żadnego wpływu na formę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3xCrossfit + 1xFBW

Następny temat

Trening biegacza?

WHEY premium