SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Przemysław Górynowicz - przygotowania na sezon 2024 / 2025 / Sopot 2023 strona 1835

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3753256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2516 Napisanych postów 8350 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 100416
Mięsa nadal jesz stosunkowo mało?

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 22673 Napisanych postów 32431 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 892891
Cały czas, w jednym posiłku tylko 275g indyka. No i na kolację do łososia mniej więcej co 2 dzień wpada 100g jakiejś szynki czy schabu. Tyle z mięsa u mnie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 151 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2742
popuri
no niestety tren to kosa w tym temacie, ale tak wysoki test to też dla lipidogramu może być średnio ( konwersja DHT, czy aromataza )

Co masz na myśli mówiąc aromataza? Tj ja wiem co to jest, kwestia co ona ma tu do lipidogramu?
...
Napisał(a)
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 22673 Napisanych postów 32431 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 892891
PUSH 2

1. Wyciskanie z klatki siedząc 1x6-8 + 1s bo
8x112,5 / 13x95

2. Wyciskanie hammer 2x6-8 + 1s bo
8x60 / 8x60 / 13x51,25

3. Podciąganie do brody smith 2x8-10 + 1s bo
10x50 / 10x50 / 14x42,5

4. Unoszenie bokiem z linką 2x10 + 2s bo
10x15 / 10x15 / 12x13 / 14x11

5. Gironda dips 2x10-12 + 1s bo
12x30 / 11x30 / 16x10

6. Wyciskanie smith skos 45* 2x12-15 + 1s bo
15x85 / 12x85 / 14x75

7. Wyciskanie maszyna z gumą 2x15 + 2s bo
15x40 / 15x40 / 17x35 / 18x30

8. Francuz sztangą z ziemi 2x8 + 1s bo
8x57,5 / 8x57,5 / 11x50

9. Francuz z drążkiem siedząc 2x10 + 2s bo
10x60 / 10x60 / 12x55 / 14x50

+ aero 20 min

Kolejny kozacki trening Barki dzisiaj mocniej, klatka lżej. Wyciskanie poszło bardzo lekko, mogłem spokojnie 10x machnąć. Hammer też z lekkim zapasem. Podciąganie ok, tu już bary zaczęło pompować dobrze Linka na dobicie też fajnie weszła. Klatka po barkach dość ciężko już szła, szczególnie na tyle powtórzeń. Dipsy jeszcze bardzo spoko, ale na smithcie przesadziłem, nie spodziewałem się że tak mały ciężar mnie tak dobije Tricek też bardzo dobrze dostał.
Powoli zaczyna to co raz lepiej wyglądać, już ten wygląd robi się taki 3d Waga też coś ruszyła, dzisiaj po dniu HC równe 108kg. Oby tylko tak dalej
Jutro jeszcze pull i potem off.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4888 Napisanych postów 13129 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 771258
Biedaki
popuri
no niestety tren to kosa w tym temacie, ale tak wysoki test to też dla lipidogramu może być średnio ( konwersja DHT, czy aromataza )

Co masz na myśli mówiąc aromataza? Tj ja wiem co to jest, kwestia co ona ma tu do lipidogramu?


Nadmierna aromataza również ma negatywny wpływ na lipidy (wysokie e2)

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3636 Napisanych postów 31015 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294323
Biedaki
popuri
no niestety tren to kosa w tym temacie, ale tak wysoki test to też dla lipidogramu może być średnio ( konwersja DHT, czy aromataza )

Co masz na myśli mówiąc aromataza? Tj ja wiem co to jest, kwestia co ona ma tu do lipidogramu?

Tak bardzo ogólnie, aromataza jest czynna praktycznie wszędzie, od mózgu po gonady czy tkankę tłuszczową.
Tak jak Cayek pisze, zarówno nadmierna, jak i zbyt mała ilość estro, może mieć tu duże znaczenie w kontekście lipdogramu.
Po pierwsze już IA mają wpływ na lipidy, bo są analogami androstendionu i wiążą się w tym samym miejscu na cząsteczce aromatazy.
Kolejna kwestia to cała steroidogeneza,czyli szlak cholesterol->prengnenolon -> progesteron i tak dalej, gdzie mamy już burdel w hormonach po prostu spowodowany zablokowaniem osi HPTA.
Ogólnie saa ( w badaniu teść i wino) stymulują aktywność HTGL, enzymu przyspieszającego katabolizm HDL
Sam poziom estradiolu działa kardiorprotekcyjnie, ale wiadomo, że nie da się tego ogarnąć na 100 % przy cyklu, ale teraz kiedy z drugiej strony mamy zbyt wysokie estro może to skutkować zatrzymaniem wody w organizmie, co dalej może skutkować podniesieniem cisnienia krwii i dalej negatywnym wpływem na obciążenie miażdżycowe tętnic wieńcowych. Jeszcze by tu pisać wiele, ale wiadomo, że chodzi o względną równowagę
...
Napisał(a)
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 22673 Napisanych postów 32431 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 892891
PULL 2

1. Podciąganie neutral 1x6-8 + 1s bo
8x6,25 / 10x0

2. Wiosło półsztangą jednorącz 2x6-8 + 1s bo
8x70 / 8x70 / 13x60

3. Ściąganie podchwyt 2x8-10 + 1s bo
10x92 / 10x92 / 15x78

4. Wiosło leżąc nachwyt 2x8-10 + 1s bo
10x80 / 10x80 / 15x67,5

5. Ściąganie do klatki nachwyt leżąc 2x10 + 1s bo
10x60 / 10x60 / 15x51

6. Unoszenie bokiem leżąc 2x12-15 + 2s bo
15x6 / 15x6 / 18x5 / 22x4

7. Uginanie hantlą w oparciu o kolano 2x10-12 + 1s bo
12x12 / 11x12 / 14x10

8. Uginanie nachwyt 2x12-15 + 1s bo
15x30 / 15x30 / 19x25

+ aero 20 min

Ostatni trening, czuć było już zmęczenie, ale mimo to kozacko wszedł Drążek ciężko, jednak wzrost wagi robi swoje. Za tydzień powtórka bo lekko już oszukiwałem. Wiosło fajnie, z zapasem, ale tu już pompa była ogromna. A dalej tylko lepiej Ściąganie dość ciężko, a wiosło znowu za lekko trochę. I ostatnie ćwiczenie na plecy zmienię, bo niby spompowało jako tako, ale za lekkie jest, gdzie ten trening z założenia ma być cięższy. Barki i bicek dzisiaj na więcej reps, pompa fajna

Na prawdę mocno to ruszyło do przodu, i wagowo i sylwetkowo. Nabicie już bardzo duże, do tego jakość jakby lepsza a nie gorsza Podoba mi się to co się dzieje Jutro zasłużony off

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2516 Napisanych postów 8350 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 100416
Tył jak zwykle kozak!
1

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4888 Napisanych postów 13129 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 771258
Ehh, kusi ten tren...Ale jeszcze trenu mi brakuje to się będę rozstawać co drugi dzień, a nie co miesiąc XD
1

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 22673 Napisanych postów 32431 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 892891
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy start - nabór do kategorii Bikini Fitness

Następny temat

SFD Team - Łukasz Modzelewski - przygotowania do sezonu 2018

electro
Polecane artykuły