SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemysław Górynowicz - przygotowania na sezon 2024 / 2025 / Sopot 2023 strona 1835

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3420933

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
prz1993
Ja wiem że duża część tej wagi to był lantus i MK Ale i tak martwi aż taki spadek, tym bardziej że kcal jem tyle co bikiniara przed startem... odbija się to też na samopoczuciu no i ogólnie jakości treningu.

A czemu od razu wszystko odstawiasz + zmniejszasz ilość saa na redu, gdzie sam deficyt już jest w jakimś stopniu niekomfortowy dla organizmu pod kątem utrzymania "niepotrzebnych" mięsni?
Na mk i lantusie przy niższych kcal redu i tak normalnie by szła, iw i apetyt poprawiłbyś, a zachowałbyś pełność, lepsze treningi, więcej siły.
Tym bardziej, że takie "świeże" mięśnie dużo ciężej utrzymać i po krótkim redu łatwo wrócić do punktu wyjścia z przed okresu masowego szczególnie jeśli ścinka kcal też jest drastyczna (a później znów mocne odbicie, po jakimś czasie blok apetytu, więc znowu redu i tak w kółko), jeśli przy szczytowej wadze byłeś tylko chwile i nie utrzymałeś tego dłużej, tak żeby organizm w jakimś stopniu "przyzwyczaił się" do nowej wagi, mięsa itd. Imo takie coś tzn masa, szybka redu itd spoko sprawdza się u osób mniej zaawansowanych niż Ty (tak samo jak np IF %), a jak już masz mięsa znacznie więcej niż fizjologia przewidziała i nie ma super gena to ono w pierwszej kolejności ucieka. Może spróbuj do tego inaczej podejść? :D
Ja np na redu dałbym więcej rzeczy, żeby starać się utrzymać jak najwięcej tego co zbudowane i poprawić jakość przy jak najmniejszym spadku wagi
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870246
Wiesz, żebym mógł, to bym rozegrał to inaczej. Ja nie chciałem przerywać teraz tej masy. Musiałem, bo czułem już dyskomfort tej wagi, i rosło mi ciśnienie, a pamiętaj że mam dużą niewydolność serca. Żebym mógł, na pewno bym przetrzymal jeszcze kilka tygodni ta wagę. A co do środków to odstawiłem tylko lantusa i MK właśnie. Reszta saa idzie bez zmian przecież. No a dodać już za bardzo też nic nie mogę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Jeśli brzuch wywalony i mdłości, to jest kilka opcji
- stan zapalny w jelitach, spowodowany po prostu okresem masy, ale to możliwe że jakimś patogenem
- Zaburzona flora bakteryjna też z różnych powodów
- Dyspepsja czynnościowa ( Przyjmuje się różne hipotezy (np. zaburzona kurczliwość pewnych odcinków przewodu pokarmowego, osłabiona reakcja przewodu pokarmowego na pewne bodźce zewnętrzne i inne).
- Stan zapalny w trzustce

Też może być trochę tak, że po odstawieniu MK który jest agonistą receptora greliny, mogło jeszcze nie dojść do pełnej reakcji mechanizmu zwrotnego, czyli u Ciebie nadmiar jest leptyny, CCK, czy insy. Do tego po prostu węgle w skróce obniżają grelinę i podnoszą leptynę. Dlatego, trochę musi minąć czasu zanim to się unormuje. Oczywiście to tylko moja teoria
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aa rozumiem. Zapomniałem o tym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870246
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
tak naprawdę to nic

W sensie podstawy
1. Nie wmuszaj w siebie żarcia, może trochę mniej węgli nieco więcej fatu, uważał bym na produkty z wysokim FODMAP
2. Probiotyki, polecam coś z Sanprobi ( np. IBS< sport super formula ) Ewentualnie VSL 3 czyli Vivomix
3. Iberogast 20 ropli x 3 dziennie ( albo któreś z ziół tam zawarte )
4. Prokit kilka tabsów dziennie
5. Enzymy trawienne
Czyli nic odkrywczego. W skróce musi poprawić się wchłanialność węgli i zmniejszyć stan zapalny
Również często prolaktyna łączy się np. z IBS, a wiec możliwe, że na dyspepsje też będzie miało wpływ,bo prolaktyna podwyższa CCK, a podwyższona CCK może właśnie dawać bóle brzucha czy biegunki, więc 1 tabs cabaseru nie zaszkodzi. Od razu też dopamina pójdzie do góry i będzie lepsze samopoczucie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870246
Hmm żarcia nie wmuszam, mam taką psychę że jak trzeba to nic nie zjem przez 2 dni, ale jak apetyt siedzi to za nic nie będę wciskał. Fodmap już dawno wywaliłem, u mnie od razu gazownia po większości produktów. Zirid, enzymy, betaina leci cały czas. Probiotyki jedynie odpuściłem na razie. Iberogast też mogę wrzucić, na masie korzystałem i fajnie działał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870246
LEGS 1

1. MCNPN
15x120 / 12x135 / 10x150 / 10x150

2. Uginanie stojąc
20x25 / 15x27,5 / 12x30 / 12x30

3a. Uginanie leżąc
4x12 55kg

3b. Ławka rzymska
4x15 3s faza neg

4. Hip thrust jednonóż
5x max

4. Odpychanie leżąc
20x190 / 15x210 / 12x240 / 12x240 / 12x240

5a. Wyciskanie suwnica jednonóż
4x12 140kg

5b. Wyciskanie suwnica wąsko 3s faza neg
4x max

6a. Prostowanie siedząc
4x15 40kg

6b. Bulgarian SQ
4x20

7. Przywodzenie
5x15 cały stos

+ aero 20 min

Dzisiaj niby lepiej, ale tylko trochę. Wstałem rano, i myślałem ze będzie ok. Zjadłem przedtreningowy, no i zaraz brzuch wywaliło, i już cały czas dyskomfort na treningu... Jeszcze jak już wychodziłem z domu, to info od Kondzia, że pod siłką właśnie 2 gosci zgarnęli... No ale jak dojechałem już nikogo nie było, więc luz. Mimo tego wszystkiego siły było, i trening poza tym dyskomfortem bardzo udany. Zrobiłem jak pisałem kilka dni temu - zwiększyłem zakresy, zostawiając jedno siłowe ćwiczenie, ale też na większych zakresach, i reszta już serie łączone, krótsze przerwy. Nogi zajechane pięknie.
Potreningowy wszedł nawet nieźle, ale brzuch ciągle jak w ciąży. Do końca dnia poleci kleik z WPI, ale przejem te 360g ww.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 1214 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 198665
Dobrze wyglada !! Ja tez tak mialem z tym brzuchem zjadlem ww wywalao mi ,teraz jak ten mielony len jem jest dzuo lepiej,ale systematycznosc.Co do tego bedzie gorzej z sankacjmi.Trzeb dbac o siebie o bo nawt zwykly wyrostek moze nas zabic bo nikt nas nie przyjmnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Następny co giry wystawia :D 80 juz tam dobiłeś w nich czy więcej już jest :D
Ostatnio coś o 76cm pisałeś :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy start - nabór do kategorii Bikini Fitness

Następny temat

SFD Team - Łukasz Modzelewski - przygotowania do sezonu 2018

WHEY premium