Kategoria Bikini cieszy się ogromną popularnością. Praktycznie na każdych zawodach - amatorskich czy profesjonalnych, jest licznie obsadzona we wszystkich kategoriach wzrostowych. Trafić na podium jest niełatwo, bo poziom jaki prezentują zawodniczki , szczególnie na zawodach PRO jest naprawdę wysoki. Niewielu z tych dziewczyn udaje się zakwalifikować na scenę Olympii, co sprawia, że jest to jeszcze bardziej imponujące. Kolejne zawody przeszły do historii. Brazylijka Angelica Teixeira (33 l.) po raz kolejny została MS BIKINI OLYMPIA pokonując 33 najlepszych zawodniczek z całego świata. W ciągu trzech i pół roku od swojego pierwszego zawodowego startu w karierze, zdobyła już dwa najważniejsze trofea w życiu.

Na scenie pojawiła się także India Paulino (ZOBACZ: Gwiazda Bikini PRO- India Paulino została mamą!), która zaledwie 9 miesięcy po porodzie zaprezentowała fenomenalną sylwetkę. Chociaż zajęła dwunaste miejsce, to napisała, że czuje jakby wygrała konkurs. Udowodniła sobie, ale też wszystkim mamom, że można osiągnąć cel, jeśli bardzo się tego pragnie. Brawo!

2018 Olympia Bikini wyniki i nagrody pieniężne

 1. Angelica Teixeira, 35 000 $
 2. Lauralie Chapados, 18 000 $
 3. Janet Layug, 12 000 $
 4. Elisa Pecini, 7000 $
 5. Ashley Kaltwasser, 5000 USD
 6. Jennifer Ronzitti
 7. Romina Basualdo
 8. Raphaela Milagres
 9. Marcia Goncalves
 10. Jennifer Dorie

Historia Bikini Olympia

 • 2017 Angelica Teixeira
 • 2016 Courtney King
 • 2015 Ashley Kaltwasser
 • 2014 Ashley Kaltwasser
 • 2013 Ashley Kaltwasser
 • 2012 Nathalia Melo
 • 2011 Nicole Nagrani
 • 2010 Sonia Gonzalez

Komentarze (6)
xorton

Oglądałem na żywo i nie rozumiem, co jest takiego w tej pierwszej, że wygrała. Docięcie? Jest trochę niepozorna w porównaniu do reszty.

0
natalijka

tej kat nikt do końca nie rozumie, bo tam może zaważyć o wyniku wsztsko np. więcej swarowskiego na staniku, więcej silikonu , lepsza fryzura. niekoniecznie forma jako ciało. Niestety one sa tez oceniane jako modelki a nie sportowcy - jeśli wiecie co mam na myśli. CHpdzo o atrakcyjnośc dla oka a nie tylko posiadanie sylwetki . dlatego to mało sprawiedliwa a bardzo subiektywna kategoria. Nie ujmując oczywiście żadnej zawodniczce które formy miały dobre :)

3
Bull

To jest konkurs piękności w wydaniu sportowym. Dziewczyna startująca w tej konkurencji musi być piękna oraz posiadać umiarkowany zarys muscli - to tak od strony kibica. Oczywiście istotne są tu proporcje.

0
Bull

Pamiętajmy, iż kobiety mają naturalnie znacznie mniejsze predyspozycje do rozwoju masy mięśniowej, muszą trenować dość ciężko żeby cokolwiek dobudować. Dlatego warto mieć na uwadze wysiłek jaki jest wymagany do osiągnięcia tego typu sylwetki. W kategoriach "cięższych" niż bikini,
częściej udział w formie ma już farmakologia.

2
RPS1990

Racja Bull - zawodniczki bikini fitness bardzo często muszą sobie powiększać piersi z tego względu, że schodząc z %BF do nienaturalnego dla kobiety poziomu znacznie zmniejszają im się piersi.
Kolejna kwestia - nie zawsze ale przy zejściu do tak niskiego poziomu %BF może wystąpić zanik okresu u kobiet.
Poza tym ze względu na specyficzne środowisko hormonalne (bardzo mało testosteronu, bardzo dużo estrogenów i progesteronu) kobietom jest dużo trudniej zbudować masę mięśniową.
Część zawodniczek fitness - zwłaszcza w kategoriach fitness sylwetkowego i innych "cięższych" kategoriach niż bikini fitness - bankowo stosuje wspomaganie farmakologiczne i nie mam tu na myśli tylko hardcorowych spalaczy tłuszczu.

Jak widać zawodniczki fitness muszą poświęcić wiele aby wyglądać na scenie tak jak wyglądają.

0
RPS1990

"Kategoria Bikini cieszy się ogromną popularnością. Praktycznie na każdych zawodach - amatorskich czy profesjonalnych, jest licznie obsadzona we wszystkich kategoriach wzrostowych."

Nic dziwnego - taka sylwetka jak mają zawodniczki bikini fitness nie tylko podoba się większości trenujących mężczyzn, ale podoba się również samym trenującym kobietom, tzn. o takiej sylwetce marzą kobiety.
Zawodniczki bikini fitness w większości mają poprostu świetne sylwetki.

0