SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemysław Górynowicz - przygotowania na sezon 2024 / 2025 / Sopot 2023 strona 1835

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3421036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 788 Napisanych postów 1018 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 19104
Żeby nie zrec z wanny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
prz1993
Dokladnie, tylko zwierzęce. Ja nie ucinam bo jest moda, bo nigdy nie miałem dużo Na redukcji zwiększałem i tyle. Na masie bez gh nie widzę sensu ladowac wiecej niz 3g. Jak dojdzie gh, to na pewno zwieksze.

Co do posilkow i talii mam dokladnie takie samo zdanie jak Mati. Ostatnio nawet tłumaczyłem to Pawłowi i Kondziowi.


Wlasnie to samo na temat bialka mowil mi Radek ze przy gh warto te bialko trzymac wyzej, mi np zalecil nawet ok 400g dziennie ale obecnie u mnie to troche ponad 3,5g na kg masy ciała. Bez gh nie ma sensu trzymac go az tak wysoko.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
ja to nie ogarniam jak mozna nie wliczac bialka roslinnego. tak samo, jak bialko zwierzece zawiera wszystkie aminokwasy. owszem w innej proporcji i ilosci, ale zawiera. rozumiem, ze bialko z nabialu wliczacie (?), no bo w koncu pochodzenie zwierzece... no to taki przyklad:
na 100g produktu wypisze tylko bcaa (odpowiednio w kolejnosci: leucyna, izoleucyna, walina):
serek wiejski - 1274mg, 728mg, 767mg
jogurt nat - 528mg, 286mg, 434mg
kasza jaglana - 1400mg, 465mg, 578mg

i teraz niech mi ktos poda jeden logiczny argument za niewliczaniem bialka roslinnego, a wliczaniem bialka z nabialu...

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Przyswajanie na przykład
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870246
Ja mam taki argument, ze mam wyebane. Ta wartosc i tak jest mniej więcej stala, wiec co to za różnica czy na papierze bedzie 3 czy 4g? A moze jak to policzę, to moja sylwetka magicznie się zmieni na lepsze?


Zmieniony przez - prz1993 w dniu 2020-09-04 12:06:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
no i tyle chcialem wiedziec. argumentu brak, po prostu masz wyebane

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870246
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
oczywiscie, ze nic sie nie stanie, bo w Twoim i innych przypadkach, ktorzy robia tak od zawsze, nie ma to wiekszego znaczenia, poniewaz liczy sie konstans tego, co robisz.
mnie po prostu fascynuje fakt, ze jak przychodzi taki delikwent do onlinowego trenera to w 90% przypadkach uslyszy, zeby wliczac tylko bialko zwierzece, tak jakby organizm niemetabolizowal bialka roslinnego i z niego nie mogl budowac miesnia. to jest po prostu dla mnie niezrozumiale i nikt nie ma konkretnego argumentu, zeby poprzec swoje tezy nt niewliczania bialka roslinnego.

PS. zobacz np. na taka krowe. wielkie bydle, a cale zycie tylko trawsko wpier.dziela
1

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870246
No ok, i ja jestem takim trenerem wlasnie, i tak liczę podopiecznym, i nikt nie narzeka na efekty. Wiec dlaczego miałbym to zmieniać, i sobie i im komplikować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
stojeden
tak jakby organizm niemetabolizowal bialka roslinnego i z niego nie mogl budowac miesnia.

Wchłanialność białek roślinnych względem zwierzęcych może się różnić nawet o połowę, więc by pobudzić w taki sam sposób MPS potrzeba by dostarczyć np. o 100% więcej białka roślinnego = dostarczasz więcej kalorii, za wysoki surplus kaloryczny = odkładanie się fatu, a żeby to zminimalizować musiałbyś obciąć WW z dziennej podaży, co może zaburzyć performance na treningu = nie dasz z siebie 100% na treningu więc nie zastymulujesz tak układu nerwowego do optymalnego wzrostu masy mięśniowej. Kopać i wnioskować dalej czy to wystarczy?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy start - nabór do kategorii Bikini Fitness

Następny temat

SFD Team - Łukasz Modzelewski - przygotowania do sezonu 2018

WHEY premium