SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemysław Górynowicz - przygotowania na sezon 2024 / 2025 / Sopot 2023 strona 1835

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3421234

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Ja wiem, że LF jest bezdyskusyjnie najlepsze dla jakości i apetytu ale miałem na myśli stricte fizjologię układu pokarmowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30769 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870253
Kurde dzisiaj ugotowałem indyka, i raptem zero problemów Mimo ze w poprzednich posilkach szlo po 70g bialka. Jutro sprobuje udusić i jakis sos zrobic, bo smakowo to tak srednio...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1323 Napisanych postów 1407 Wiek 30 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 51615
Widać u Ciebie też się sprawdza. Dla mnie taki smak jest idealny, czyste umami i tak jem najczęściej, a jak mam ochotę to w kostkę do ryzu i tam sypię przyprawy sosy sojowe, octy i inne przyprawy, mieszam i w zasadzie za każdym razem możesz sobie coś innego wyczarowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
Ja np gotowane mięso takie z rosołu mega lubię, mimo że rosołu nie lubię xD ale właśnie ogólne to jem duszone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958391
prz1993
Kurde dzisiaj ugotowałem indyka, i raptem zero problemów Mimo ze w poprzednich posilkach szlo po 70g bialka. Jutro sprobuje udusić i jakis sos zrobic, bo smakowo to tak srednio...


wez fileta z indyka, pokroj na takie solidniejsze kawałki
troche soli, pieprzu , obsmaż na szybko na mocnym ogniu (całość tego co napisałem to parę minut roboty, przy nabraniu wprawy i nie szczypaniu się z odcinaniem każdej błonki i pieszczeniem jak z dziewicą )

wrzuc do gara, zalej wodą tak do poziomu miesa by byly prawie przykryte (lub wiecej, najwyzej odlejesz ten ala sos)
no i od Ciebie zalezy co tam dasz, ja jak mam suszone grzyby to wrzucalem do garnka i juz nawet tylko z nimi (+jakies listki laurowe, ziele angielskie itd) było świetne , soczyste ,rozpadające się delikatne mięsko o extra smaku
inna opcja, jak Ci to makro nie psuje to passata lub do wody przecier pomidorowy, oczywiscie przyprawy co tam lubisz (papryka zwykla, ostra lub slodka albo wedzona sie nadaja , ja czesto daje kurkume, czy jakies ziółkowe jak np. taki mix https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003120764007 lub prosciej oregano, bazyli albo zwykle zioła prowansalskie)

TEgo miesa nie trzeba robić godzinami jak wołowiny czy wieprza, tutaj nawet dobrze wyczuć czas, niestety dawno nie robiłem i nie pamietaj proporcji, jak nie przeciagniesz to sie zakochasz w smaku ,a max zajmie Ci to 30-40min , inaczej suchar wyjdzie jak za dlugo, ale nastepnym razem poprawisz

sam do tego wracam i bede jadl takie miesiwa teraz co raz czesciej, bo nie ma porownania do smazonego (tzn mi takie lekko duszone smakuje duzo bardziej) , a juz pod katem trawiennym/ogolnie zdrowotnym - to na bank różnica kolosalna bedzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30769 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870253
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958391
tylko tego nie smażysz nie wiadomo jak dlugo, tylko wrzucasz te kawałki (ja lekko je przyprawiam przed podstawami jak sol , pieprz) dosłownie na chwilę na palelnię , na duży ogień, z każdej strony 'zamykasz' mięso i wtedy przerzucasz i zaczynasz dusic
nie moge sie doszukac u siebie w blogu ,bo to kiedys robiłem dość czesto i opisywałem na pewno czas, zalezy ile miesa dasz ale na pewno nie dusisz długo , od zagotowania wody to 15-20 min powinno byc ok , jak nie wrzucisz 3kg na raz, jak wyłapiesz czas i trafisz dobrze, to mimo ,ze to filet i bez marynowania w lodowce wiele godzin, bedzie soczysty i miekki, latwo niestety przeciagnac i juz taki nie bedzie %)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21514 Napisanych postów 30769 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870253
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Ja dodam, że jeśli dodasz paprykę czerwoną pokrojoną do wody podczas duszenia to każde mięso zawsze jest bardziej miękkie. Czarna magia ale tak jest i to było sprawdzane u mnie w rodzinie kilkanaście razy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958391
BroStyle
Ja dodam, że jeśli dodasz paprykę czerwoną pokrojoną do wody podczas duszenia to każde mięso zawsze jest bardziej miękkie. Czarna magia ale tak jest i to było sprawdzane u mnie w rodzinie kilkanaście razy


papryka perfect, ja wczoraj robiłem gulasz wieprzowy, masakra moge go zjesc 1 kg na raz
ale troche juz roboty z krojeniem cebuli, papryki, itd no i wieprz tez poddusić trzeba dłużej (okolo 2h na 1,5 kg miesa i rozpada sie po dotknieciu widelcem)

znalazłem to info o indyku https://www.sfd.pl/post-p18675475.html
jednak troche dluzej dusilem 40-50 min ale pewnie mozna sprawdzic po 25-35 min i tam byly jakies sznycle, a nie kawalki z indyka obstawiam ,ze spokojnie idzie zejsc z czasu, potestuje w tym tygodniu




i sie zrobiłem k***a glodny
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy start - nabór do kategorii Bikini Fitness

Następny temat

SFD Team - Łukasz Modzelewski - przygotowania do sezonu 2018

WHEY premium