Popularny „Ruki Bazuki” Kirill Tereshin oprócz robienia z siebie błazna w Internecie, właściwie chyba niczym innym się nie zajmuje. Ma niebywale wysokie mniemanie o sobie i naprawdę wierzy w to, że wypełnione syntholem ramiona rzeczywiście są silne. Ciężko nam pojąć ten fenomen, no ale jak wiadomo, świry sprzedają się świetnie w sieci. Ostatnio “bazooka arms” postanowił spróbować swoich sił w zyskującym popularność konkursie. Mowa o mistrzostwach “Russian Slap” czyli pojedynku na… liście.

ZOBACZ: Syberyjski konkurs "Liść challenge"

“Ruki Bazuki” z góry był oczywiście skazany na porażkę. Jego przeciwnikiem był broniący mistrzowskiego tytułu „rosyjski farmer” Vasily Kamotski, który nie ma sobie równych. Kiril wpatrując się mu głęboko w oczy, uderzył go najmocniej, jak potrafił, ale Vasilly nawet się nie drgnął. Bez problemu za to pokonał Bazukę, mistrzowsko go nokautując.

Gigantyczne ramiona nie dały i nie dadzą Kirillowi siły ani mocy. Są po prostu napompowane i bezużyteczne. Sława, którą może cieszyć się teraz, zapewne niebawem zniknie w zapomnieniu, a chora tkanka będzie musiała zostać chirurgicznie usunięta.

Komentarze (13)
lordknaga

on ma mniej sily w tych przepelnionych kujawskim witkach, niz koles , ktory cwiczy 2-3x w tyg na silce ale fejm zdobywa, bo pokazuje sie w mediach gdzie tylko moze :-)

1
Mateusz4949

akurat siła z siłki czy wymiary mięśni się tu nie liczą bo siła uderzenia i machanie sztangą na siłowni to 2 zupełnie inne żeczy

1
lordknaga

czyli jak ktos np. wyciska na klatke 40kg a poczasie wyciska 140kg to sile np. uderzenia ma taka sama i nic to nie daje?

2
Bull

To chyba było że siła jest wynikiem masy i przyspieszenia, co?

1
Mateusz4949

E=mc2, czyli siła = masa w kg razy jej prędkość w km/h do kwadratu
To tak samo jakby powiedzieć że najszybszy człowiek na świecie musi pieć rekord świata w przysiadzie w swojej kategorii wagowej.
Dodatkowo podczas uderzenia najważniejsza jest dynamika nóg i bioder, a ręce to tylko tzw. haki, możesz mieć zero mięśnia na łapach same kości dosłownie a siła uderzenia będzie taka sama.
Taka dodatkowa masa może nawet działać negatywnie jak w przypadku tego 'synthol guy' bo tylko krępuje ruchy i przeszkadza.
Podczas wyciskania rozwijasz inne włókna i w innych warunkach niż te potrzebne przy uderzeniu, a im ktoś jest silniejszy tym przeważnie ta dysproporcja siły uderzenia do siły dzwigania ciężarów jest większa np. kulturyści czy strong mani biją słabo w porównaniu do zawodników sztuk walki którzy podnoszą 3 razy mniejsze ciężary i są znacznie lżejsi.

1
lordknaga

no dobra, a jak ci taki shaw czy thor strzeli lepe a strzeli ci jakis przecietny gosc, to bedzie taka sama moc?

1
Bull

Upraszczając - optimum to łapa ciężka i szybka, jeśli mniej ciężka to musi być szybsza by to wyrównać i odwrotnie. Czyli leszcz może sieknąć witką mocno jak prędkość ma na wysokim poziomie. Wielka łapa najczęściej jest wolniejsza od witki ale masa robi swoje. To taka fizyka na wesoło.

1
Mateusz4949

akurat thor bił się z jakimś no namem i przegrał więc wolał bym bić się z takim thorem niż grubaskiem:
https://www.youtube.com/watch?v=23LR6pWEpKU 

0
lordknaga

ja nic nie wspominalem o walce, tylko o sile strzalu... z McGregorem o 100kg lzejszym tez mial sparing i nie dawal rady :-)

0
lodzianin1

Już chyba nie bo wrzucali fotki po operacji biceps ma mniejszy niż przedramię

0
lordknaga

te fotki to fejk, dalej paraduje z baniakami.

1
Oszukany

Mam koleżkę który przy wzroście z 176 waży około 65 kg. Normalnie skóra na kościach a ma tyle siły i takie walnięcie, że niejeden dzik siadł na d...e po jego uderzeniu. Nie jest to przypadkiem kwestia włókien mięśniowych? Z czegoś ta siła musi się brać.

0
domosos

A co tu się dziwić hak chłopak siły w rękach nie ma, siłe to on musi użyć by te balony do góry podnieść.

0