SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT 6ripley- Open2kXX ;-)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 508100

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Dzięki, w sumie nie było problemu, raz mi się zdarzyło lekko zachwiać ale po kilku repach już się człowiek uczy mocniej odepchnąć .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
Zastanawiałem się na równowagą przy przeskokach ze sztangą ::
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
równowaga to raz, dwa więcej miejsca potrzeba. Jak dobrze wymierzysz środek ciężkości to równowagę przy napięciu mocniejszym spokojnie zachowasz... chociaż z uwagi na długość to faktycznie może bujać .... gorzej jak masz ludzi obok siebie którzy mają problem ze stabilności to możesz dostać sztangą po nerach ;) Szczerze mówiąc jeszcze nie robiłam w tej wersji JL
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Bez przesady. Na grupie WOD żeby ktoś się wysypał z pustym gryfem na plecach to trzeba być specjalnie uzdolnionym .


A.
3 rounds of:
12/20kg
8/8x One-arm KB swing
20x Hollow body rock
8/8x Swing to high pull
20s Global extension hold
8/8x KB press


B.
5x6m Handstand walk (checkpoint after 3m)


C.
3 RFT: TC 13'
6/6x Snatch from ground 16/24kg
15x T2B
12x Burpee to target
15cal Row
11:08



Część A bardzo przyjemna, chociaż ostatnio codziennie jest jakiś rodzaj kołyski lub trzymania pozycji to nie jestem po tym jakoś obolała. Zapewne dynamika na drążku się nieco poprawi dzięki temu. W części B dałam radę przejść unbroken we wszystkich seriach ale mimo tego nie czułam się tak pewnie, jak bym chciała, było parę zawahań. Ostatni blok wydawał się lżejszy niż było w rzeczywistości, chociaż każdy po workoucie mówił odwrotnie. Pewnie to dlatego, że obok mnie robił kolega którego postanowiłam wziąć na celownik . Pierwszy raz widziałam tego zawodnika na treningu ale fajnie się cisnęło- ja na kettlu nieco odrabiałam, T2B wchodziły 10+5 chociaż spodziewałam się, że zajdzie potrzeba przejścia na trzy piątki ale miło było tego nie robić . "Rywal" z kolei bardzo sprawnie cisnął burpee i mega mocno jechał na wiośle. W ostatniej rundzie jednak udało mi się dogonić i sprawniej wlecieć na wiosło, jechałam na maksa i skończyliśmy w zasadzie w tym samym momencie. Ostro mnie zatkało po końcówce, aż musiałam się położyć na chwilkę a rzadko mi się to zdarza .


Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
nie takie rzeczy już widziałam na zajęciach ;) niektórzy mają bardzo słabą koordynację ruchową i ciężko im zgrać nogi z górą :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Ale w tym ćwiczeniu nie trzeba było zgrywać nóg z górą, gryf leży na plecach więc każdy nie potrzebujący faktycznie opieki specjalistycznej był w stanie przeskoczyć z nogi na nogę. Gdzie tu do squat snatchy czy innych ruchów, które faktycznie są wymagające. Pomijam już fakt, że jeśli miałabym takie problemy to raczej najpierw udałabym się do lekarza czy fizjo, potem na intro i dopiero ewentualnie na WOD .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 584 Napisanych postów 388 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6306
Ja mam słabą koordynację ruchową. Ale mam to od urodzenia i po tatusiu
Pomaga skupienie się na tym co i jak robię. Jak tylko na chwilę głowę zluzuję, to potem dzieją się różne dziwne rzeczy (zwykle nagłe pojawienie się dużej ilości siniaków w różnych dziwnych miejscach)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
To faktycznie na box jumpach uważaj.


Teams of 4:
For time:
A&B handstand hold
C&D 30x Strict pull-up
then
A&B 60x Pull-up (anyhow)
C&D handstand hold
2' rest

35/50kg
A&B 50x Power snatch you go I go
C&D Synchro burpees over the bar
then
A&B Synchro burpees over the bar
C&D 50x Power clean you go I go
Około 12 minut, około 70 burpee (ja i kolega 38)


1h Gimnastyka



WOD mega szybki, pierwsza część flaki z olejem- z kolegą robiliśmy stricty i PS, ja chyba 6/4/2, kolega najpierw dycha, potem nie wiem, ale też trzy serie. Na handstandzie ostro barki spuchły. Snatche szybciutko, potem burpee lecieliśmy też dość sprawnie, w czasie kiedy koleżanki zrobiły power cleany zliczyłam 38 BotB. Gimnastyka dzisiaj była ciężka, dużo pracy na kółkach.


Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
przez to, że czasami na WODach są flaki z olejem wolę metcon od WODa. Wiem, że zalety są bo wzmacniają i dają więcej siły, ale metcon chyba czasami wydaje mi się bardziej funkcjonalny - czasami ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
Lucyna86
przez to, że czasami na WODach są flaki z olejem wolę metcon od WODa. Wiem, że zalety są bo wzmacniają i dają więcej siły, ale metcon chyba czasami wydaje mi się bardziej funkcjonalny - czasami ;)


WOD - workout of the day
WOD to plan na dzisiaj.
Metcon - metabolic conditioning
Metcon może trwać od 1 minuty do 60minut i więcej, zależy od tego co trener chce osiągnąć danym zestawem czy konstrukcja cwiczen.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3xCrossfit + 1xFBW

Następny temat

Trening biegacza?

WHEY premium