SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemysław Górynowicz - przygotowania na sezon 2024 / 2025 / Sopot 2023 strona 1835

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3429097

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Panowie, nie ma co dyskutować z typem, on się tylko karmi waszymi komentarzami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64155
Nie karmy trolla Panowie bo to walka z wiatrakami.

@Przemku no wiadomosc niestety srednia. Polecam jako osoba niestety majaca doswiadczenie z ciezka dyskopatia na ile to mozliwe odwiedzic dwoch Neurochirurgow zeby zasiegnac opini. Moze da sie bezinwazyjnie to naprawic. U mnie niestety kreg pekl i nie bylo wyjscia. Mysle ze z pomoca ogarnietego fizjo i Chiropraktyka da sie naprawic jesli nie jest tak tragicznie. Trzymam kciuki.


Zmieniony przez - Gugcio w dniu 25.01.2019 16:18:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10651 Napisanych postów 30007 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609934
A ty Kamil miałeś na to zabieg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64155
Jestem po operacji Okruchy kregu uciskaly nerw przez pare tygodni i bylo ryzyko obumarcia nerwu. Operacja trwala dluzej jak planowali ale bylem w klinice gdzie zajmuja sie tylko dyskopatiami wiec bylem w dobrych rekach. Zabieg polegal na wybraniu okruchow, uwolnieniu nerwu i wyszlifowaniu kanalu na nerw. Jak widac wszystko dobrze sie udalo i odpukac problemow w tej kwesti nie mam ale trzeba systematycznie wzmacniac miesbie grzbietu i brzucha. Malanprzerwa w treningach i 2 - 3 dni lenistwa w lozku i mam bole znowu ale to juz pospinana muskulatura akurat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24272 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
Myślę, że w wypadku Przemka trzeba będzie na chwilę odstawić trening stricte kulturystyczny, a zająć się troszkę bardziej strukturalnym/funkcjonalnym by odzyskać mobilność w różnych pozycjach.


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2019-01-25 17:47:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21589 Napisanych postów 30810 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870735
Dokladnie w sedno fighter. Już to samo usłyszałem od fizjo, jakoś w tygodniu zaczniemy już działać pod tym względem. A póki co Kamil tą dyskopatie ocenił nienajgorzej. Bardziej jednak ten odcinek piersiowy go martwi, i sam za bardzo też nie potrafił ocenić co to jest. Wziął zdjęcia i opis, ma pogadać ze znajomymi, i za tydzień da mi namiary na neurochirurga od niego, więc będzie też sprawdzona osoba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24272 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
Słuszne podejście! Z ćwiczeń funkcjonalnych i strukturalnych polecam Functional Body Building z Revival Strength, naprawdę bardzo ciekawy zbiór ćwiczeń, podobnie Gymnastic Bodies. Dobrze jest też popracować z kimś kto ma bardzo dobre pojęcie jak pracuje się z Kettlami, bo one mają bardzo duże możliwości zwiększania mobilności i stabilności oraz obciążenie różnych partii mięśni w zależności jak trzymasz KB.

Dodatkowo ćwiczenia takie jak Turkish Get Up, Cossack Squats, Curtsy Squat/Lunge, Halo z KB, Skin the Cat, Jefferson Curl (tu raczej trzeba by było skonsultować się z lekarzem czy można) i wiele wiele innych. Nie wyglądają sexy, bo nie nawalisz na nie masę ciężaru, ale pomagają w odbudowaniu siły w dziwnych pozycjach.



Zmieniony przez - FighterX w dniu 2019-01-25 18:03:47

Zmieniony przez - FighterX w dniu 2019-01-25 18:05:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64155
I prawidlowo Przemku. Ja od swojego Chirurga mialem ok ze po 4 miesiacach moge wrocic na silke ale odczekalem rok bo pracowalem jeszcze wtedy fizycznie. Juz 2 tygodnie po operacji rozpoczalem Fizjoterapie ktora trwala jakos 6tygodni 2 - 3 x w tygodniu. Potem sam w domu robilem cala mobilizacje i wzmacnialem caly korpus + podciaganie na drazu, pompki, dipsy i biegalem regularnie. W polaczeniu z low carbem zrzucilem 27kg i wtedy powoli wrocilem na silke. Teraz dalej pilnuje zeby cwiczyc brzuch, grzbiet i pilnowac ogolnie wszystkiego bo praca siedzaca glownie nie ulatwia sprawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24272 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
Tak sobie myślałem dzisiaj o Twoim kręgosłupie piersiowym, na sam początek, to zwykłe wiszenie na drążku 5-6 razy maks starczy. Żeby wydłużyć okres wiszenia i dekompresji wiś na drążku z paskami, otworzysz też klatkę piersiową i mocno rozciągniesz obłe, zębate i najszersze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21589 Napisanych postów 30810 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870735
Fighter jak można, to prosiłbym maila do Ciebie. Podesłał bym Ci co nie co, może byłbyś w stanie wtedy jeszcze lepiej doradzić. Oczywiście odwdzięczę się jakoś jak będę mógł.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy start - nabór do kategorii Bikini Fitness

Następny temat

SFD Team - Łukasz Modzelewski - przygotowania do sezonu 2018

WHEY premium