SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemysław Górynowicz - przygotowania na sezon 2024 / 2025 / Sopot 2023 strona 1835

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3422146

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21523 Napisanych postów 30776 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870333
Dzięki Panowie za wymianę zdań, na pewno sporo z tego wyciągnę. Ale dzisiaj miałem czas tylko na szybko przeczytać, nie zagłębiając się w szczegóły.
Jab - u mnie tych błędów na pewno jest dużo, bo po pierwsze jak zauważyłeś, mam duże przykurcze, a po drugie jeszcze niedawno uczyłem się siadać właściwie od nowa. Jakieś 2 lata temu miałem mikroudar, po którym straciłem czucie w połowie lewej stopy i prawie całej lewej dłoni. Choćby dlatego niczego nie zrobię małpim chwytem, bo czuje tylko kciuk i palec wskazujący. Małpim strace czucie sztangi w dłoni prawie całkowicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 423 Wiek 247 dni Na forum 247 dni Przeczytanych tematów 3864
BroStyle
Ad1.
Przepona pracuje podświadomie - gdyby tak nie było to byś tego nie czytał teraz Płuca regulują ciśnienie krwi, fizjologia układu oddechowego. Płuca wpływają na lepszy przepływ limfy, fizjologia układu oddechowego. Cała reszta się zgadzam. A co do medycyny chińskiej - pozdrawiam ją ciepło

Ad2.
Każdego konstrukcja posypie się jak domek z kart przy większym ciężarze. Nie wiem czy znasz historię zdrowotną Przemka ale te kilogramy vs ta technika to jest cud miód malina. Trochę opisujesz naukę techniki siadu jak dla kogoś z rocznym stażem. Nie ten temat
Lustro wyebać? Lustro to najlepszy live feedback podczas robienia jakiegokolwiek ćwiczenia! Jest od cholery nawet badań z zakresu EBM świadczących o lepszej pracy mięśniowej i większym potencjale pobudzenia nerwowego tylko z tego względu, ze ludzie się patrzyli na swoje mięśnie w lustrze. Polecam przeszukać Pubmeda.
Przemek nie jest ciężarowcem tylko kulturystą. To jest zasadnicza różnica.

Ad3.
No jest w stanie, właśnie anatomia się kłania, przemyśl to jeszcze raz
To co napisałeś później nie ma prawie żadnego związku przyczynowo-skutkowego odnośnie przywodzenia ud w trakcie fazy koncentrycznej przysiadu.
Ciekawostka - ruch w odcinku lędźwiowym kręgosłupa w kontekście zgięcie-wyprost jest prawie, że zerowy. Tam "chrupie" nie od ruchu jednego kręgu w stosunku do drugiego.

Ad4.
Oczywiście, że przysiad może służyć aby wydłużyć czas pod napięciem dla m. czworogłowych Czemu nie? Jaka jest funkcja tego mięśnia? Jak wygląda ruch w przysiadzie? Każde ćwiczenie globalne jest złożone i nie jest zbyt złożone, aby wydłużać nim czas napięcia danego mięśnia. Tutaj to doyebałeś ostro, a myślałem nie czytając wszystkiego na raz, że ktoś dosyć bardziej niż przeciętnie kumaty pisze

Ad5.
Ten sam błąd poznawczy co w punkcie 2 - Przemek nie jest ciężarowcem czy dwuboistą. To są dwa różne światy robienia przysiadu między nimi a kulturystyką. Nie ma jednego prawidłowego wzorca ruchu dla przysiadu.

Ad6.
Każdemu kulturyście zależy na wyglądzie, nie na mobilności czy poprawie braków funkcjonalnych. Jest to np. z mojego punktu widzenia trochę smutne i niewłaściwe ale w pełni to rozumiem z racji ich "zawodu" i nie mam nic do tego. Z doświadczenia wiem, że można trochę poprawić jednak nie będzie to nigdy spektakularne.


Jednak przeczytaj jakie funkcje pełni przepona....i dlaczego oddychanie przeponowe jest zdrowsze dla całego układu.
Powtórzę raz jeszcze : wiele książek o tym napisano, pewnie na darmo....bo uważasz inaczej. Wszyscy trenerzy śpiewu, aktorzy, trenerzy olimpijczyków się mylą. Ty masz rację. Nie poważne to bardziej niż trochę.

Chłopie, a jakie to ma znaczenie w kontekście ćwiczeń globalnych czy ktoś jest kulturystą czy ciężarowcem czy siłaczem czy zawodnikiem MMA czy zapaśnikiem czy bobsleistą albo dyskobolem? ŻADNE.
Technika przysiadu jest jedna, piszemy o pełnym przysiadzie. Jak chcesz sobie robić wariant kulturystyczny i targetować cokolwiek - izolować jakieś mięśnie to na pewno nie w ten sposób.
Z pewnością na pubmedzie będzie badanie jak ktoś ma 150 czy 200kg na sztandze i obserwuje swoje mięśnie ud jak pracują i że rzekomo wpływa to na poprawę czucia nerwowego no to już są p******ety najwyższych lotów. W tym jest problem z "pięknymi badaniami" biorą jakiś mało wytrenowanych ludzi, każą im zrobić wyprosty nóg na maszynie i patrzeć na swoje uda po czym wyciągają zaj**iste wnioski, które Ty bezpośrednio chcesz przełożyć na człowieka co dźwiga więcej niż sam gryf ktoś tu pisał o poradach dla osób z rocznym stażem?

Czyli sugerujesz, że należy przywodzić uda do siebie w trakcie wstawania a nie rozpychać się nimi mocno na boki i wstawać zgodnie z anatomicznym ułożeniem kolana i stopy? gratulacje. Prosty sposób na kontuzję by wkręcać się kolanami do środka. Poprawny anatomicznie przysiad to nie jest przysiad, gdzie wkręcasz się kolanami do środka...na Boga....

Tak, tak z pewnością przysiad jest tym ćwiczeniem, gdzie będziesz zwiększał TUT dla samych tylko czworogłowych. Idealnie je wyizolujesz. To właśnie wyraźnie sugerowałeś. To nie prawda. Zwiększy się TUT dla całego układu mechanicznego, całej dźwigni mięśniowej a nie poszczególnych mięśni traktowanych w sposób targetowy/wybiórczy. Do zwiększania czasu napięcia i i jednoczesnej izolacji są inne ćwiczenia....

Nie ma prawidłowego wzorca ruchu dla przysiadu otwórz pierwsze z brzegu książki traktujące wyłącznie o podstawowej sprawności człowieka to się dowiesz czy nie ma.
Oczywiście, że jest. Ba. Nawet nie musisz otwierać żadnej książki, wpisz sobie w google ludy łowiecko-zbierackie i zobaczysz jak odpoczywają w pełnym przysiadzie czekając na polowaniu choćby. Przy wstawaniu nie wkręcają kolan do środka, OK? Anatomii nie oszukasz, choćbyś nie wiem jak chciał stargetować i patrzeć w lustro na mięśnie....

Jeżeli zaakceptowałeś to, że w sumie kulturysta to trzeba się pogodzić z tym, że jemu to nie zależy na pełnej sprawności i mobilności (a to ma wyraźne znaczenie dla wyglądu umięśnienia) i w zasadzie Ci to nie przeszkadza to zmień zawód. Serio. Już się gdzieś wypaliłeś, skoro to akceptujesz z urzędu i jest Ci to obojętne. Albo robisz coś fachowo zgodnie ze sztuką albo wcale. Lepiej nie przyjąć takiego kulturysty (niech go ktoś inny psuje) niż zobojętnieć do reszty i udawać, że nic się nie dzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Ad1.
Gdzie tam napisałem bzdurę według Ciebie? Bo nie wiem do czego tutaj pijesz. Akurat anatomię znam bardzo dobrze, zaufaj mi

Ad2.
Bardzo duże to ma znaczenie. Jeśli pracowałeś kiedyś z osobą, która nie tylko ma na celu podnosić jak najwięcej, bo na co dzień jest atletą w innej dziedzinie sportowej to byś wiedział, że każdy ma inny cel w treningu siłowym - nie tylko "być silnym".
Istnieją różne wzorce dla przysiadu. Najłatwiejszy przykład - porównaj sobie 10 zawodników gdzieś na zawodach TS jak siadają. Każdy identycznie? Każdy ten sam kąt w każdym stawie? Nie? To który wzorzec jest ten jeden właściwy?
Tak, jest niestety duża posucha odnośnie badań EBM-owskich na właściwej grupie ludzi. Ale nie można zapominać, że kinezjologia jest pragmatyczna wobec każdego człowieka. Nie ważne, czy mowa wtedy o nowicjuszu mającym 1RM 50kg czy zawodowcu mającym 1RM 300kg. Obydwoje "walczą" z tym samym.

Ad3.
Nie, nie sugerowałem tego, nie dopowiadaj własnych słów, czytaj ze zrozumieniem proszę

Ad4.
Nie ma czegoś takiego jak "izolacja jednego mięśnia". Mięśnie nie działają jednostkowo, zawsze w grupie. Poza tym - mogę wydłużyć TUT dla m. czworogłowego przysiadem. W czym problem? Serio nie rozumiem Twojego wywodu tutaj. Czemu nie mogę w przysiadzie wydłużyć fazy ekscentrycznej do 5 sekund tak samo jak np. podczas wyciskania na ławie to zrobię aby wydłużyć TUT dla m. piersiowych?
Jakie tkanki zawiadują "układem mechanicznym" w ciele człowieka?

Ad5.
Nie ma jednego idealnego wzorca. Znam te książki, patrz pkt. 1. Prosty obraz dla Ciebie: facet 100kg 160cm wzrostu, obok facet 100kg 220cm wzrostu. Uzyskasz wszędzie DOKŁADNIE TE SAME KĄTY W KAŻDYM STAWIE CZŁOWIEKA? Jeśli uda Ci się mi to pokazać rzetelnie, sprawdzisz to, pomierzysz, przedstawisz dowody - zapraszam na potrójną pepperoni i 0,7 Glenmorangie

Ad6.
Właśnie ja się tym charakteryzuję, że nie zmieniam na siłę kogoś, komu na czymś zależy. Nie będę z piłkarza nożnego robił siłacza górnej części ciała. Nie będę trójboiście kategorii ciężkiej kazał zmniejszyć masę ciała, bo to ona jest przyczyną zapalenia rozcięgna podeszwowego. Nie będę kulturyście kazał doprowadzić się do atrofii mięśniowej bo nie ma pełnej rotacji zewnętrznej w ramieniu. Nie będę facetowi od kładzenia płytek podłogowych kazał pracował na stojąco żeby ochronić jego kolana. Więc przemyśl to co napisałeś - właśnie ja dążę do tego, aby każdy w swoim zawodzie był jak najlepszy, a nie na siłę go zmienić. Pomyśl czemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 423 Wiek 247 dni Na forum 247 dni Przeczytanych tematów 3864
BroStyle
Ad1.
Gdzie tam napisałem bzdurę według Ciebie? Bo nie wiem do czego tutaj pijesz. Akurat anatomię znam bardzo dobrze, zaufaj mi

Ad2.
Bardzo duże to ma znaczenie. Jeśli pracowałeś kiedyś z osobą, która nie tylko ma na celu podnosić jak najwięcej, bo na co dzień jest atletą w innej dziedzinie sportowej to byś wiedział, że każdy ma inny cel w treningu siłowym - nie tylko "być silnym".
Istnieją różne wzorce dla przysiadu. Najłatwiejszy przykład - porównaj sobie 10 zawodników gdzieś na zawodach TS jak siadają. Każdy identycznie? Każdy ten sam kąt w każdym stawie? Nie? To który wzorzec jest ten jeden właściwy?
Tak, jest niestety duża posucha odnośnie badań EBM-owskich na właściwej grupie ludzi. Ale nie można zapominać, że kinezjologia jest pragmatyczna wobec każdego człowieka. Nie ważne, czy mowa wtedy o nowicjuszu mającym 1RM 50kg czy zawodowcu mającym 1RM 300kg. Obydwoje "walczą" z tym samym.

Ad3.
Nie, nie sugerowałem tego, nie dopowiadaj własnych słów, czytaj ze zrozumieniem proszę

Ad4.
Nie ma czegoś takiego jak "izolacja jednego mięśnia". Mięśnie nie działają jednostkowo, zawsze w grupie. Poza tym - mogę wydłużyć TUT dla m. czworogłowego przysiadem. W czym problem? Serio nie rozumiem Twojego wywodu tutaj. Czemu nie mogę w przysiadzie wydłużyć fazy ekscentrycznej do 5 sekund tak samo jak np. podczas wyciskania na ławie to zrobię aby wydłużyć TUT dla m. piersiowych?
Jakie tkanki zawiadują "układem mechanicznym" w ciele człowieka?

Ad5.
Nie ma jednego idealnego wzorca. Znam te książki, patrz pkt. 1. Prosty obraz dla Ciebie: facet 100kg 160cm wzrostu, obok facet 100kg 220cm wzrostu. Uzyskasz wszędzie DOKŁADNIE TE SAME KĄTY W KAŻDYM STAWIE CZŁOWIEKA? Jeśli uda Ci się mi to pokazać rzetelnie, sprawdzisz to, pomierzysz, przedstawisz dowody - zapraszam na potrójną pepperoni i 0,7 Glenmorangie

Ad6.
Właśnie ja się tym charakteryzuję, że nie zmieniam na siłę kogoś, komu na czymś zależy. Nie będę z piłkarza nożnego robił siłacza górnej części ciała. Nie będę trójboiście kategorii ciężkiej kazał zmniejszyć masę ciała, bo to ona jest przyczyną zapalenia rozcięgna podeszwowego. Nie będę kulturyście kazał doprowadzić się do atrofii mięśniowej bo nie ma pełnej rotacji zewnętrznej w ramieniu. Nie będę facetowi od kładzenia płytek podłogowych kazał pracował na stojąco żeby ochronić jego kolana. Więc przemyśl to co napisałeś - właśnie ja dążę do tego, aby każdy w swoim zawodzie był jak najlepszy, a nie na siłę go zmienić. Pomyśl czemu


Jeśli nauczysz osobę właściwie przysiadać to poprawi się w swojej dyscyplinie. W swojej specjalizacji. Poprawisz mu podstawową sprawność ruchową, on poprawi swoje wyniki. Taka zachodzi korelacja, zawsze.
Po prostu będzie bardziej anatomicznie ułożony, a nie przykurczony "bo taka jest jego dyscyplina". Warto się rozwijać wychodząc poza swoją dyscyplinę, na tym to polega.

Porównujesz osoby wysokie do niskich i rozprawiasz o kątach kurde, nie o to chodzi kompletnie, a o podstawy tego anatomicznego ruchu. Za to z całą pewnością, nie mam co do tego wątpliwości, że niezależnie czy osoba wysoka czy niska na pewno nie ma zaleceń od swoich trenerów prowadzących by wkręcać kolana do środka....i żaden porządny trener się pod tym nie podpisze.

Powiem więcej : jeśli jest osoba A i nigdy w życiu nie usiądzie dobrze ze sztangą na barkach wysoko to są dwa rozwiązania:
1. Pracować z nią tak długo aż w końcu usiądzie ( proces długotrwały, ale skuteczny)
2. Niech nie przysiada ze sztangą wysoko na barkach, może trzeba zmienić formę przysiadu na inną + cały czas z nią pracować

Tymczasem Ty sugerujesz, że kulturysta, "zabetonowany" (Twoje słowa) to już tak ma i trzeba się z tym pogodzić i pozwolić mu na "jego przysiady" ... no nie.

Skoro nie ma badań osób ze 150-200kg sztangą na barkach, patrzących na swoje uda w lustrze co rzekomo poprawia ich czucie nerwowe to po co w ogóle się na to powołujesz? ktoś gotów pomyśleć, że myślą za Ciebie badania a nie Ty.
Na dopełnienie : powołujesz się na badania by za chwilę pisać o osobliwych różnicach między ludźmi - jedni wysocy, drudzy niscy....a przecież w badaniach, na które się powołujesz nawet nie ma tego rozróżnienia....

Czyli z jednej strony dobrze wykoncypowałeś, że ludzie są różni ale z drugiej nie przeszkodziło Ci to wyłączyć myślenie i przywołać badania na nie wytrenowanych osobach, o różnych wysokościach, długościach, wadze, kolorze skóry itp

Możesz sobie wydłużyć TUT do 5 sekund w przysiadzie, jednak wciąż to nie będzie ćwiczenie targetujące czworogłowe. Nie do tego służy. Mało tego: to ćwiczenie jak każde inne doskonale pokazuje wszystkie słabości, czyli jak np słabe nadgarstki potrafią zepsuć przysiad albo jak słaby brzuch popsuje przysiad itp a skoro popsuje to i popsuje mityczny "TUT". To zbyt silna dźwignia mechaniczna by próbować tutaj skupiać się tylko na czworogłowych. To nie ma sensu na dłuższą metę i tym bardziej przy zaawansowanej osobie

Słuchaj jak naprawisz piłkarza i sprawisz, że on np poprzez naprawę większej ruchomości w stawach będzie szybciej biegał albo jak poprzez zwiększenie mocy brzucha wygeneruje większą prędkość do biegu to on poprawi się w swojej dyscyplinie
Jak trójboiscie poprawisz podeszwę i dzięki temu będzie bardziej stabilny to będzie lepszy w swojej dyscyplinie bo będzie silniejszy
U kulturysty nie doprowadzisz do żadnej atrofii tylko dlatego, że w końcu będzie miał zdrowe barki - jakim cudem? może jedynie na tym zyskać
Glazurnikowi nie będziesz kazał kłaść płytek na stojąco bo to tak jakbyś kazał kulturyście uprawiać maraton. Za to możesz zasugerować glazurnikowi by zaczął używać lepszych narzędzi tudzież bardziej wyprofilowanym nakolanników co ochroni bardziej jego kolana....na tym to polega

Dla piłkarza silny brzuch jest tym co dobrze wyprofilowane nakolanniki dla glazurnika
Dla kulturysty zdrowe barki i więcej miejsca do nałożenia mięśni jest tym co dobrze wyprofilowane nakolanniki dla glazurnika
Dla trójboisty poprawa stopy i uzyskanie większej stabilności jest tym co dobrze wyprofilowane nakolanniki dla glazurnika

Nie zmieniasz ich dyscypliny, ale wykraczasz poza nią by doszukać się naprawy i w efekcie ich rozwinąć w tym w czym są najlepsi
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 423 Wiek 247 dni Na forum 247 dni Przeczytanych tematów 3864
prz1993
Dzięki Panowie za wymianę zdań, na pewno sporo z tego wyciągnę. Ale dzisiaj miałem czas tylko na szybko przeczytać, nie zagłębiając się w szczegóły.
Jab - u mnie tych błędów na pewno jest dużo, bo po pierwsze jak zauważyłeś, mam duże przykurcze, a po drugie jeszcze niedawno uczyłem się siadać właściwie od nowa. Jakieś 2 lata temu miałem mikroudar, po którym straciłem czucie w połowie lewej stopy i prawie całej lewej dłoni. Choćby dlatego niczego nie zrobię małpim chwytem, bo czuje tylko kciuk i palec wskazujący. Małpim strace czucie sztangi w dłoni prawie całkowicie.


Współczuję
i podpytam pomocniczo: co z tym robisz dalej? trenujesz palce, chwyt? rolujesz stopy i chodzisz często na boso by poprawiać czucie w tych osłabionych obszarach? czy po prostu to zostawiłeś tak jak jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21523 Napisanych postów 30776 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870333
Od razu po tym jak to się stało, oczywiście robiłem wszystko co mogłem żeby była poprawa, i to dość długo, mimo braku jakichkolwiek efektów. Po jakimś czasie jednak się poddałem, teraz po prostu nauczyłem się z tym żyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Ad1.
Zgadzam się - jednak nie kosztem jego dyscypliny. On ma być najlepszy w tym co robi, a nie najlepszy siłowo. Piłkarz na zdobywać gole, koszykarz rzucać trafnie, kulturysta wyglądać, ciężarowiec dźwigać. Nie każdy dąży do perfekcji z zakresu bezwzględnej siły.

Ad2.
Przecież sam zacząłeś pisać o "jednym wzorcu przysiadu". Więc idąc tym tokiem rozumowania jeden wzorzec ruchu zachodzi tak samo dla osoby wysokiej i szczupłej oraz niskiej i grubej. Dalej dopowiadasz sam słowa: "wkręcanie kolan do środka". Ja nic o tym nie mówiłem Także jestem przeciwny temu specyficznemu ruchowi.

Ad3.
Ok.

Ad4.
Tak, kulturysta zabetonowany tak ma i trzeba się z tym pogodzić. Cofnij się w czasie i powiedz Coleman'owi, żeby zmienić swój przysiad, bo robi źle technicznie

Ad5.
Napisałem wcześniej - czytaj proszę ze zrozumieniem. Nie zasłaniam się badaniami. Nie przywołuje specjalnie różnic wysocy vs niscy. Nie odniosłeś się zupełnie do tego co napisałem wtedy w tym kontekście tylko specjalnie mnie "atakujesz" w dyskusji chcąc mnie "zgasić" swoim błędnym myśleniem w kontekście interpretacji moich słów.

Ad6.
Nie jest to przeszkodą. Fizjologia i kinezjologia jest jedna. Ludzie są różni. W czym rzecz?

Ad7.
To przysiad jest ćwiczeniem targetującym jakie mięśnie? Co tutaj pracuje? Po co w takim razie ludzie je robią jako podstawowe ćwiczenia na kończyny dolne? Tylko nie pisz proszę, żeby dać bodziec dla całego ciała bo tu wszystko pracuje
Zgadzam się, że przysiad pokaże prawie wszystkie braki.

Ad8 i 9 i 10.
Zgadzam się, cieszę się, że w końcu gdzieś myślimy podobnie Jednak musisz mieć z tyłu głowy, że każdy z nich ma swój jeden określony cel działania. Powiedz teraz Przemkowi, że musi poprawić ER w ramieniu. Tylko jest pewna bariera - jego kościec vs masa mięśniowa jaką zbudował. Jak tą barierę przekroczysz? W domyśle - mowa tutaj o 90% wszystkich kulturystach ciężkich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21523 Napisanych postów 30776 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870333
Ok narazie przerwę dyskusję, i uzupełnię wypiski. Przeczytałen póki co odkładnie to co napisaliście, i swoje wnioski też wyciągnąłem, także i tak bardzo dziękuję za cenną dyskusję

Zacznę od wczorajszego pulla

PULL 1

1. Podciąganie nachwyt 3x max
9x / 9x / 8x

2. Ściąganie podchwyt 2x10-12 + bo
12x78 / 12x78 / 16x66

3. Wiosło hantlą leżąc 2x12-15 + bo
15x25 / 15x25 / 18x22

4. Ściąganie klamry jednorącz 2x12-15 +bo
15x43,5 / 15x43,5 / 19x36

5. Face pull 2x8-10 + bo
10x66 / 10x66 / 14x56 / 14x56

6. Uginanie hantlami młotkowo 2x6-8 + bo
8x26 / 8x26 / 12x22

7. Uginanie maszyna modlitewnik 2x8-10 + bo
10x36 / 10x36 / 14x31

+ aero 15 min

Tu bez większego komentarza, wszystko raczej fajnie weszło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21523 Napisanych postów 30776 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870333
PUSH 1

1. Wyciskanie sztangi skos 1x6-8 + bo
8x107,5 / 11x92,5

2. Wyciskanie smith skos dół 1x6-8 + bo
8x100 / 13x85

3. Wyciskanie hammer poziomo 2x8-10 + bo
10x35 / 10x35 / 14x30

4. Rozpiętki butterfly 2x8-10 + bo
10x61 / 9x61 / 14x51

5. OHP 2x10-12 + bo
12x52,5 / 12x52,5 / 15x45

6. Wyciskanie zza karku smith 2x10-12 + bo
11x50 / 11x50 / 13x42,5

7. Podciąganie linki do brody 2x12-15 + bo
15x61 / 15x61 / 19x51

8. Dipsy 3x max
8x / 7x / 7x

9. Francuz z linką wyc górnego 2x12-15 + bo
15x31 / 15x31 / 18x26

+ aero 15 min

Bardzo dobry trening, wszystko weszło tak jak chciałem, choć ciężary może nie dobrane idealnie. Na sztandze chciałem zrobić główną na 115kg, ale poszło tylko 5x... Więc nawet tego nie liczę. Na skosie w dół i hammerze lekki zapas, a rozpiętki już ciężko. W ohp ciężar babski, ale na tyle powtórzeń i po klatce to jest masakra. Poza tym to też jedno z ćwiczeń z którym mam problemy, więc tu powoli będę starał się dodawać. Smith już masakra, barki miały dość i po prostu odcinało prąd. Na koniec linka już lżej. Dipsy to kolejne z tych problematycznych ćwiczeń, dlatego też znalażzy się w planie. Narazie też mega bieda, ale mam nadzieję że z treningu na trening będzie lepiej.

Jutro off bo dzisiaj bramka do 3-4, a w niedzielę zobaczę, może wpadną nogi z rana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 423 Wiek 247 dni Na forum 247 dni Przeczytanych tematów 3864
BroStyle
Ad1.
Zgadzam się - jednak nie kosztem jego dyscypliny. On ma być najlepszy w tym co robi, a nie najlepszy siłowo. Piłkarz na zdobywać gole, koszykarz rzucać trafnie, kulturysta wyglądać, ciężarowiec dźwigać. Nie każdy dąży do perfekcji z zakresu bezwzględnej siły.

Ad2.
Przecież sam zacząłeś pisać o "jednym wzorcu przysiadu". Więc idąc tym tokiem rozumowania jeden wzorzec ruchu zachodzi tak samo dla osoby wysokiej i szczupłej oraz niskiej i grubej. Dalej dopowiadasz sam słowa: "wkręcanie kolan do środka". Ja nic o tym nie mówiłem Także jestem przeciwny temu specyficznemu ruchowi.

Ad3.
Ok.

Ad4.
Tak, kulturysta zabetonowany tak ma i trzeba się z tym pogodzić. Cofnij się w czasie i powiedz Coleman'owi, żeby zmienić swój przysiad, bo robi źle technicznie

Ad5.
Napisałem wcześniej - czytaj proszę ze zrozumieniem. Nie zasłaniam się badaniami. Nie przywołuje specjalnie różnic wysocy vs niscy. Nie odniosłeś się zupełnie do tego co napisałem wtedy w tym kontekście tylko specjalnie mnie "atakujesz" w dyskusji chcąc mnie "zgasić" swoim błędnym myśleniem w kontekście interpretacji moich słów.

Ad6.
Nie jest to przeszkodą. Fizjologia i kinezjologia jest jedna. Ludzie są różni. W czym rzecz?

Ad7.
To przysiad jest ćwiczeniem targetującym jakie mięśnie? Co tutaj pracuje? Po co w takim razie ludzie je robią jako podstawowe ćwiczenia na kończyny dolne? Tylko nie pisz proszę, żeby dać bodziec dla całego ciała bo tu wszystko pracuje
Zgadzam się, że przysiad pokaże prawie wszystkie braki.

Ad8 i 9 i 10.
Zgadzam się, cieszę się, że w końcu gdzieś myślimy podobnie Jednak musisz mieć z tyłu głowy, że każdy z nich ma swój jeden określony cel działania. Powiedz teraz Przemkowi, że musi poprawić ER w ramieniu. Tylko jest pewna bariera - jego kościec vs masa mięśniowa jaką zbudował. Jak tą barierę przekroczysz? W domyśle - mowa tutaj o 90% wszystkich kulturystach ciężkich.



To ja na chwilę wrócę do dyskusji by się ustosunkować

Ad.1
I będzie. Jak myślisz kto ma najlepszy wyskok dosiężny? siatkarze, koszykarze? NIE. Ciężarowcy. I znów wszystko składa się w jedną całość. Jak będzie bardziej mobilny to i nałoży więcej mięśni, będzie bardziej pełny, nawet będzie wydatkował więcej kalorii robiąc mniej - to wszystko to są cenne skalpy dla kulturysty. Poprawa mobilności co za tym idzie poprawa zakresów w ćwiczeniach i naprawa błędów nie zrzuca go ze ścieżki kulturystycznej, wręcz odwrotnie. Zamiast na piechotę to będzie mógł zapyerdalać samochodem że takiej metafory użyję

Ad.2
Nie o jednym WZORCU a o JEDNYM, POPRAWNYM ANATOMICZNYM WYKONANIU. Chodzi o zasady a nie o długości kończyn ćwiczących, czyli czym powinien a czym nie powinien charakteryzować dobry, bezpieczny przysiad.

Ad.3
OK

Ad.4
No to jak już wyjechałeś z przykładem Colemana :


Żywy pająk, okaz zdrowia. 8 punktów podparcia.
Chłop 58 lat

Mogę Ci pokazać sportowców w wieku 60 i 70 lat co potrafią wyczyniać i na jakich jeszcze ciężarach tylko po co...
Jak kulturysta nie chce dbać o mobilność, czyli swoje zdrowie to nie będzie się cieszył tym sportem zbyt długo.

Ad.7
No to jak? zgadzasz się ze stwierdzeniem, że przysiad pokaże wszystkie braki jednocześnie ignorujesz FAKT, że w przysiadzie pracują prawie wszystkie mięśnie? gdyby nie pokazywał tych braków to znaczy, że nie angażowałby tylu jednostek motorycznych. To jest dowód aż nadto.
Przysiad NIE MUSI nic targetować. Ma służyć jako narzędzie dla zbudowania większej siły, lepszego fundamentu, trzeba je traktować jako ćwiczenie całościowe, a nie ćwiczenie "na coś wymierzone"

Ad. reszta

Po prostu musi dbać o mobilność. Robić prony czy tam trapy jak kto woli, z małymi hantlami. Dbać o elastyczne biodra i nadgarstki, być może nawet włączyć muscle snatch na małym obciążeniu by cały układ barkowy poprawić, uelastycznić powięzie.
Ciężko oczekiwać zmian ciągle robiąc to samo i nie pracując nad swoimi mega słabymi obszarami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy start - nabór do kategorii Bikini Fitness

Następny temat

SFD Team - Łukasz Modzelewski - przygotowania do sezonu 2018

WHEY premium