SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TU ZADAJEMY POJEDYNCZE PYTANIA!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 238989

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26
Cześć. Zrobiłem sobie mały program na ćwiczenia w domu i zaraz go przedstawię. Nie mam wielkiego doświadczenia w układaniu takich treningów i chciałbym Was zapytać czy ilość serii i powtórzeń jest ok. Dodam, że już po drugim dniu boli mnie nadgarstek, ale chyba musi się przyzwyczaić do ciężaru, albo za krótkie przerwy robiłem.

Drążek - 3 x 8 + 5 neutralnie + 5 szeroko ręce
Ekspander - 4 x 15
Ściskacze - 4 x 50
Popmpki - 4 x 15 (tradycyjne) + 2 x 15 (nogi i ręce wysoko) + 2 x 15 (tylko nogi wysoko)
Hantle 3 kg (na razie lekkie) - 2 x 30
Przysiady - 4 x 15 (podczas ściskacze)
Brzuszki - 3 x 25
Leżenie na plecach i nogi w górę - 3 x 15

Najbardziej mi zależy, żeby robić więcej podciągnięć na drążku, najwięcej robię 15 nachwytem, mam rok żeby dojść do 21.

Wszystkie ćwiczenia robię od razu, z przerwami.

Jak mogę ćwiczyć jeszcze, aby poprawić kondycję. Dodam, że pływam i biegam.

Będę wdzięczny za naniesienie poprawek na program. Drążek ćwiczę już tak 2 miesiące i nie mogę przebić 15.

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć trochę o domowych ćwiczeniach na klatkę piersiową, szczególnie górną część bo kości wystają, dół jest ok.

Zmieniony przez - hunter5 w dniu 2008-07-11 13:09:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1335
Zestaw

1.( Mięsie brzucha )Unoszenie zgiętych nóg wisząc na drążku

2.( Prostowniki grzbietu ) Nie pamiętam nazwy ćwiczenia, chyba wzsnosy tułowia z leżenia, kłade się na brzuchu i podnosze do góry

3.( Łydki )Wspięcia na palce na jednej nodze (z obciążeniem 10KG, lepiej to niż nic)

4.( Uda )Przysiady (obciążenie jak wyżej 10KG)

5.( Najszersze grzbietu )Podciąganie na drążku podchwytem na szerokości barków

6.( Mięsie klatki )Pompki na 3 krZesłach

7.( Mięsie klatki )Pompki z nogami na znacznym podwyższeniu

8.( Mięsie barków )Arnoldki

9.( Mięśnie barków )Podnoszenie sztangielek bokiem w góre

10.( Biceps )Uginanie przedramion

11.( Triceps )Pompki bardzo wasko (10 cm przerwy pomiędzy dłońmi)


robiłem ten plan przez ok 3 tygodnie i biceps urósł mi o jakieś 2 cm a klata nic!!! kompletnie nic a powiedziałbym że nawet troche zmalała

W każdej ankiecie głosuję na siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4684
mam takie pyatnie o regeneracje mieśni lubie sobie pzred treningiem zrobić jakiegoś maksa np ma laweczce ile podniose i potem trening i moje pyatnie jest takie ile mieśnie potrzebuja czasu naregeneracje po takim maksie? tzn ile dni czekać na kolejną próbe maksa przed treningiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Ale maksa nie robisz przed treningiem tylko w trakcie po na prawdę solidnej rozgrzewce

Maksy możesz mierzyć na koniec każdego cyklu treningowego

Nie mierz ich zbyt czesto bo niby po co

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 310 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4684
robiłem tak kiedyś chyba co drugi trening i w niewielkim czasie ziększyłem maksa chyba o 12 kg według mnie przyzwyczajam sie wtedy do dużego cieżaru i moge dzwigać wiecej ale to tylko moja rozkmina;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 100
witam mam nadzieje ze tym razem otrzymam odpowiedz na moje pytanie trenuje już od jakiegoś czasu ale od niedawna ułożyłem sobie dietę i zauważyłem że nierówno rozwija mi sie klatka piersiowa główną różnice zauważam w dolnej partii. Wiem już ze trzeba jak najbardziej napinać te mięsień nie obciążając go dodatkowo. Ale czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jakieś ćwiczenia na dolne partie klatki, niestety nie mam ławki ze skosem w dół.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1821
Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo krótka piłka z mojej strony:
trenując plecy robie takie ćwiczenia(niekoniecznie na jedej sesji):
- Wioslowanie hantelkami(zawsze)
- unoszenie tułowia z opadu(zawsze)
- podciąganie się na drążku( to najrzadziej)
Czy w tych ćwiczeniach trenują wszytskie ważne mięśnie plecków(czy tak jest OK)?
Bo bardzo nie chce robić MC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 128 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4087
witam jakie jest najlepsze cwiczenie na dolna partie brzucha? czy dobre jest cwiczenie podnoszenie nog do pionu podczas lezenia z obciazeniem ? mam taka lekka oponke na brzuchu i troche no wiecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
durden69

Własnie to co robisz najrzadziej czyli podciąganie jest dla pleców rewelacyjnym ćwiczeniem więc jedziesz dalej z podciąganiem wiosłem i unoszeniem tułowia

Wiosło stosuj zamiennie sztangą i hantla

czimay

Tak wszelkiego rodzaju unoszenia nóg sa najlepsze na dolne rejony brzucha ale bardziej efektywne i co za tym idzie cięższe do wykonania jest w zwisie na drążku

17pawel90

Wyciskanie na skosie ujemnym raczej nie jest Ci potrzebne to ćwiczenie wprowadzasz kiedy już masz fajną masę klatki piersiowej i chcesz ją podciąć

Dałbym płaską i opuszczał do wysokości sutków

Ps zwracaj uwagę na ułożenie ławki i równomierne nałożenie cięzarów

pozdro



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2008-07-12 08:28:24

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 288
Zacznę od tego że od dwóch miesięcy ćwiczę 5 razy w tygodniu w domu Jestem kompletnie zielony w sprawach wyrabiania mięśni, chciałbym schudnąć z 2-4 kg i ogólnie choć minimalnie przypakować. Mam 16lat (w lutym 17) i jestem bardzo niskiego wzrostu (165cm)nie rosnę już od kilku miesięcy - ważę 66kg. We wrześniu zapisuje się na jakieś SW.

Moje ćwiczenia to mniej więcej coś takiego:
- Pompki - czasem 20 czasem 50
- wiszenie i podciąganie się na drążku - rekord 12 podciągnięć
- brzuszki - raz 30 raz 50
- hantle - stosunkowo lekkie - raz 15 raz 20 razy dwoma rękoma osobno
- skakanka - 100 podskoków

Czy w grę wchodzą konkretne produkty aby ulepszyć masę mięśniową?
Poza tym może coś na produkcję hormonu wzrostu?
Dodatkowo mam problem z obolałą kością ogonową od ćwiczeń czasami bardzo boli.. Może jakaś rada?

Muszę sobie już za jakiś czas dziewczynę wyrwać - kumple już zaczynają, niestety ja ze swoim wzrostem i okularami to nie prezentuję się atrakcyjnie raczej.

Pozdrawiam.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na ekstremalny wzrost siły!!!!!!!

Następny temat

Prosze o porade.

WHEY premium