SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TU ZADAJEMY POJEDYNCZE PYTANIA!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 238388

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 172
Adjes
Dobrze trafiłes . Ja za 2,50 za kg kupiłem. Najlepiej będzie jak sobie weźmiesz 2 krążki np po 20 kg do sztangi do wyciskania na klatę,po 10kg jeszcze na bika albo po 15 (zależy ile dajesz rade) i do sztangielek jeszcze najlepiej 4 5 kilowe do każdej sztangielki i 4 np po 2,5 kg. Tak będzie optymalnie .
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 187
Jestem początkujący (staż 3 tyg) i mam poważny dylemat. Chodzi o dobór obciążenia, moim celem jest masa, ale siła jak wiadomo też by się przydała :( Mam 18lat i 78kg i słabe mięśnie, zwłaszcza rąk :(
Co będzie lepsze np. na biceps.
9s 3-4p sztangielką 10kg - tak 10 kilo więcej nie dam rady w tym ustawieniu :( (Ale po takim treningu czuje "napompowanie")
Czy 12s 10-11p sztangielką np. 5 kg.
Jak to w w końcu jest z tym obciążeniem, czy to ono się liczy, technika przy budowaniu masy ? Ale powiedzmy szczerze 5kg na początek w moim przypadku to żal jak h*j i wstyd :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Adjes
Ja proponuje:
2x2,5kg ; 2x5kg ; 2x10kg ; 2x15kg ; 2x20kg. Myślę, że powinno Ci starczyć, a małe cięzary przydają się do progresji na małych partiach.

Rock0
Każdy kiedyś zaczynał. Nie ma czegoś takiego jak wstyd na siłowni. Każdy ćwiczy ciężarem takim jaki chce i może. Nie mozesz się przejmowac takimi bzdurami.
Przy Twoim stażu, a w zasadzie jego braku, trzymaj się większej ilości powtórzeń i dbaj o technikę. Ucz się jej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 172
Po co mu obciążenie np po 2x5kg jak przecież na dwie sztangielki do niektorych ćwiczen przecież musi zalożyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 187
Ale czy 5kg hantelką da się zwiększać siłę i masę :(Troszkę mnie to niepokoi. Wiadomo, że technika jest ważna, ale przykro by było po 3 miesiącach treningów dalej ćwiczyć 5kilówką. I żeby trening na masę nie zamienił się w trening na rzeźbę. A to, że na masę od 6-12 powtórzeń to jest żelazna zasada której trzeba przestrzegać czy istnieją odstępstwa np.4 powtórzenia w seriach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Jacabdg91
Ja nie mam hantli regulowanych na siłce więc może stąd się zapędziłem :) W takim razie te mniejsze cięzary (jezeli masz sztnagielki) weź po 4 sztuki. Zależy od Twoich możliwości siłowych.

Rock0
Przy Twoim stażu trzymaj się większej ilości powtórzen. Jeżeli przez 3 miesiące nie masz progresu cięzaru to wiadomo, żę coś jest nie tak - i pewno wiem co... DIETA !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 424
A6w najlepiej wykoncywac po/przed cwiczeniami[zazwyczaj godzina 15~] czy wieczorem[godzina 22]?

Jesli np. robie normalne cwiczenia na biceps[wyciskanie sztangielek siedzac] to jakiego ciezaru powinienem uzywac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 225
Mam pytanie związane z treningiem:
Czy mam ćwiczyć wszystkie ćwiczenia w obwodzie (?) [tj. jak szóstkę weidera czyli robię ćwiczenie 1,2,3,4,5,6 i następna seria 1,2,3,4,5,6] czy oddzielnie [wszystkie serie ćwiczenia 1, wszystkie serie ćwiczenia 2]
Nie odnosi się to do szóstki jak by co. Interesuje mnie jeszcze czy to daje jakieś różnice
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 424
Jeszcze mam takie pytanie czy powinienem jest po czy przed treningiem/aerobami? zazwyczaj wracam ze szkoly i mam okolo 1h na trening/aeroby wiec wygodniej najpierw zrobic trening a potem cos zjesc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 785 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17730
Wie ktos czy mozna kupic sprzet keltona w Warszawie albo okolicach : >?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na ekstremalny wzrost siły!!!!!!!

Następny temat

Prosze o porade.

WHEY premium