SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - czesc druga.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 205286

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
Witam was wszystkich. Przedstawie wam moja historie. Mam 22 lata, w zeszlym roku w kwietniu zerwalem wiazadla w kolanie na meczu ogolna zalamka depresja juz prawie wiecie jak to jest podczas tkiego czegos! Wtedy przy wzroscie 175 cm wazylem 70 kg, w ciagu miesiaca zrzucilem wage o 12 kg, przerazliwe szczuply. Po rekonstrukci wiezadem po paru miesiacach rozpoczelem intensywne trningi! Gdy przyszedlem pierwszy raz na silownie po takiej przerwie wyciskalem na klate 40 kg ale nie zniechecilo mnie to wcale, po 6 miechach intensywnego treningu doszedlem do przyzwoitych wynikach przy srednio trzymanej diecie 90 kg na klate biceps 35 kg zwiekszenie obwodu w udzie z 35 cm do 55 cm. i wtedy zaczolem biegac wkoncu odstawilem silownie na 2 miechy,po tym okresie zaczolem ponownie cwiczyci brac kreatyne(jablczan) i wtedy ku mojemu zdziwieniu zaczolem odczuwac spadki sily, kolejny problrm po takim okresie biegania zaczoly pojawiac sie u mnie problemy z odcinkiem ledzwiowym kregoslupa najprawdopodobniej od nierownomiernrgo obciazania kregosluoa(lewa noga slabsza. Dlatego mam do was pytani:
jak ulozyc diete i jaka zeby nie miec spadkow sily ani masy?
jak pozbyc sie tluszczu i nabrac troche miesni?
jak wzmocnic kregoslup i miec jednakowo mocne nogi zeby nie odczuwac problemow z kregoslupem?
i czekam jeszce na dobre rady

Dziekuje z gory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 562 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9109
Czy dobry rozkład na bicka mam:
1 unoszenie ramion ze sztangą stojąc 12/10/8/6
2 unoszenie ramion z hantelkami z suplinacją 3x10
3 unoszenie ramion na modlitewniku 12/10/8

Czy za dużo serii na tą partię i zrobic w 1 ćw. 3 serie progresji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Zależy jaki masz staż i co jest Twoim celem.Jeśli trenujesz mniej niż 1,5-2 lat i jeśli celem jest masa to za dużo serii.Przy ćw złożonych np wiosłowanie itp. bic też pracuje i nie trzeba go potem katowac ostro.Jeśli trenujesz dzielonym to proponuje ćwiczyc dużym ciężarem(takim max 12 powt) i zmniejszyć ilosc powt od 10 do 6 i z każdą serią dokladać obciążenia(rozsądnie),zmniejszając liczbe powt w serii.Zmniejszylbym też o 1-2 ilosc serii w ostatnim ćw

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2151
Witka.

Dziewczyna kumpla chce się wybrać na siłownie, kiedyś na fitness chodziła ale raczej to nieaktualne
Będę wdzięczny gdyby ktoś mnie poratował jakimś treningiem dla niej, tylko mi nie sypać jakiś hardcore splitów
Na pw napisać linkiem jeśli jest jakiś temat o tym lub odnośnik tutaj wklejać.

lat ma 21
brak nadwagi itp.
zero przeciwwskazań zdrowotnych
doświadczenie jak wyżej pisałem

Dzięki z góry

pozdrov

Zmieniony przez - DCT w dniu 2009-10-14 19:55:13

Vim vi repellere licet

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5581 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23151
siemanko, mam pytanie:czy bedzie jakas roznica jak bede robil wyciskanie na skosie w dol nie hantlami tylko sztangą, nie robilem tego nigdy, dopiero miesiac temu zaczalem i ciagle hantlami robie, bedzie lepiej czy gorzej jesli zmienie na sztange, chce zmienic bo slabo mi wchodzi a pozatym ciezko sie robi hantlami 'zwisajac' w dol, co o tym myslicie? z gory dzieki za odpowiedz

Nie mogę ci pomóc,jestem koniem.
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35589
marcin455
jak ulozyc diete i jaka zeby nie miec spadkow sily ani masy?
Tutaj musisz poczytać podwieszone w dziale "Odżywianie"
jak pozbyc sie tluszczu i nabrac troche miesni?
Najpierw zajmij się budowaniem mięśni, jak przyjdzie czas na spalanie tłuszczu to wtedy zmodyfikujesz trochę dietę, dorzucisz aeroby i będziesz spalać. Za wcześnie żeby robić jedno i drugie.
jak wzmocnic kregoslup i miec jednakowo mocne nogi zeby nie odczuwac problemow z kregoslupem?
Przysiady ze sztangą, martwe ciągi - tym się powinieneś zainteresować. Nie szalej z ciężarem na początku.

Yoro
Czy dobry rozkład na bicka mam:
1 unoszenie ramion ze sztangą stojąc 12/10/8/6
2 unoszenie ramion z hantelkami z suplinacją 3x10
3 unoszenie ramion na modlitewniku 12/10/8

Czy za dużo serii na tą partię i zrobic w 1 ćw. 3 serie progresji?

Nic o Tobie nie wiem, a chociaż wymiery i staż by się przydał. Prawdopodobnie, skoro tego nie wiesz, to powinieneś olać biceps i skupić się na podstawach. Jakoś tak jest, że jak się już ćwiczy dostatecznie długo żeby móc się zajmować pierdołami pokroju biceps, triceps, przedramię - to wtedy już się nie zadaje takich pytań.

Szprota94
Akurat g**** prawda.

DCT
Spróbuj tutaj: https://www.sfd.pl/***_ZANIM_ZADASZ_PYTANIE_-_PRZECZYTAJ_!_***-t160598.html

sixth
Spokojnie możesz robić sztangą, nie ma przeciwwskazań.

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 13 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1000
Witam

Lece 7 tydz. planem FBW W tym tydzien przerwy + ciezkie weekendy

1. Przysiad 3s
2. R Martwy ciag 3s
3. Wyciskanie na plaskiej 3s
4. Wioslowanie w opadzie 3s
5. Wyciskanie z klatki w staniu 2s
6. Wspiecia na palce 2s

Sila na plus, ciagly progres, sylwetke tez oceniam na plus. Ogolnie wrocilem do formy z poczatku roku.

Teraz dwa pytania:

1. Jak dlugo stosowac taki plan ? Dopoki widac progres ?
2. Czy i kiedy dorzucic do tego jakies konkretne cwiczenie na biceps, triceps?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753
czy 15 - 20 minut aerobow po treningu siłowym w przedialem 60-70% HRmax, które będą uwzględnione w mojej diecie nie przeszkodzi mi w budowaniu masy mięśniowej, a pomoże w zdobywaniu CZYSTEJ masy mięśniowej, bez zbędnego tłuszczu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
takiJa

AD. 1 dopuki plan sie nie znudzi albo przyrostu nie bedzie
AD. 2 w sumie zbedne bo w calym planie dostaja swoje ew jak zaczna jakos strasznie odstawac od reszty dodaj po 1 cwiczeniu zamiennie co trening (raz triceps raz biceps)

qbson89

w jakims stopniu napewno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 326
Witam

czy po opuszczeniu jednej sesji FBW "nadrabiać" ja na kolejnej sesji (czyli jak opusciłem plan A w pon to czy w czwartek robić A+B czy sam plan B)?

Life is too short to be small.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na siłe prosze o pomoc

Następny temat

prośba o doradztwo

WHEY premium