SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - czesc druga.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 206687

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1134
o kant dupy rozbic ten topic tyle, ile mozna czekac????
winszuje profesjonalnego podejscia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 595
jak to rozumieć?
3x(5/15,5/15,5/15,5/15)

pochodzi to z pewnego planu treningowego:)
pozdrawiam.

"Jeżeli kochasz siłownię, czas na trening znajdziesz, nie mając ani jednej chwili!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 877 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4491
g111 dokładnie

Dla mnie RonaldoR9 jest najlepszym piłkarzem wszechczasów,,na zawsze pozostanie w moim sercu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 653
Witam serdecznie !
Mam pytania, które trapią każdego "początkującego" w temacie siłowni itp.
Mam 16 lat, ważę coś koło 70 kg, mam 173 cm wzrostu.
Sportu aktualnie nie uprawiam. Zimą bardzo rzadko ćwiczę w jakiś sposób, czy to grając w piłkę, czy siatę.
Co do ćwiczeń z hantlami, czy też ekspanderami, to od czasu do czasu.
Czyli jest bardzo słabo ze mną, chłopak zdrowy, ale jest na tyle leniwy, że nic ze sobą nie robi... chciałbym żebyście mi pomogli.
Dzięki z góry za odpowiedzi.
--------------------------------------------------------------------
1. Czy ćwiczenia siłowe w moim wieku wykonywane dobrze nie przynoszą ze sobą powikłań?? Bo ja to po parę serii robię hantlami (5kg) i na ekspanderze, ale jest to nieregularne w czasie. Jak dotąd przez takie ćwiczenia tylko "przekrzywiłem" sobie rękę, przez to że za dużo machałem hantlą.
Zatem interesuje mnie, czy takie ćwiczenia na wszystkie partie mogą być zdrowe, czy powinienem ograniczyć się do pewnych i do pewnego ciężaru. Mój organizm jeszcze prężnie się rozwija i będzie to trwać gdzieś do 22 roku życia, zatem nie wiem, czy odpuścić sobie jeszcze, czy już mogę powoli zaczynać przygodę, czy mogę już wykonywać normalne ćwiczenia nie pogarszające mojego stanu fizycznego?
2. Czy przećwiczenie może prowadzić do jakichś wylewów, zawałów lub osłabnięcia?
3. Jest pewien mit, który mówi, że za bardzo hardcorowe ćwiczenia zatrzymają rośnięcie (wzrost) i odbija się to także na jajach.

Wiem doskonale, że w internecie jest w ch** rzeczy na temat ćwiczeń siłowych itp. ale nie sposób tego ogarnąć, człowiek chce rzeczowych odpowiedzi. Temat jest zgodny z tym co napisałem, zatem proszę o odpowiedzi i polecenie jakichś tematów dla żółtodziobów takich jak ja, którzy mają marzenia, chcą mieć fajne, męskie ciało, ale nie za bardzo wiedzą jak się za to zabrać.
Dzięki z góry ! ;)

PS Napisałem kilka pytań, gdyż nie chcę spamować w nowych tematach i w ogóle spamować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30
Elo wszystkim!
Od dawna chciałem już zrobić coś ze swoją sylwetką ale nie wiedziałem jak sie do tego skutecznie zabrać. I jakimś cudem trafiłem na to forum na którym mam aż za dużo informacji :). A mianowicie niezmiernie chciałbym przybrać na masie mięsniowej i wzmocnić swoje ręce i nogi (15 lat 58kg 178cm wzrostu).Tylko że teraz jak widze ile jest programów do ćwiczeń to kompletnie nie wiem za co sie wziąść bo jestem całkiem zielony.I własnie tu bym was prosił o pomoc abyście mnie troche nakierwoali tz doradzili jakis program podali linki to temtów które mi sie przydadza i wogóle. Przypominam że sie naprawde znam i nie mam też wielkich abicji nie chce wyciskac 140 na klate tylko wzmocnic głównie ręce i nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51
Mam 16lat ,ważę 70kg przy wzroście 180cm ,trenuję taekwondo,chciał bym zacząć trenować na siłowni? czy mógł by mi ktoś podać jakiś link do sensowego planu treningowego?? Czy w moim wieku guarana nie będzie dawała skutków ubocznych?,mam teraz dużo zajęć(szkoła,treningi i nie długo testy) i chciał bym dostać jakiegoś POWERA żeby to wszystko ogarnąć ...

PS;Odpowiedzcie na ostatnie pytanie konkretnie,bez linków itp.,szukałem w wielu miejscach i nic konkretnego nie znalazłem ,z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
banann
Jeżeli dopiero zaczynasz to na początek możesz zacząć ćwiczyć ACT Weidera. Temat jest w tym dziale.

krzychu
Przy sztukach walki najlepiej sprawdza się trening FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51
ACT Weidera to jest to samo co ATC ? Mam dostęp do siłowni ,ale zazwyczaj nie jestem na niej sam ,wiec ATC odpada ,zobaczę ten FBW
dzięki za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87
krzychu to całkiem coś innego


Ja mam pytanie czy ktoś mi pomoże w tym temacie?
https://www.sfd.pl/Powrót_do_formy._Potrzeba_sporo_rad!-t466242.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 871 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3223
cześć mam pytanie czy oparcie od ławeczki w czasie wyciskania sztangi do klatki musi być pod kątem 90 procent czy może być o jeden schodek w dół czyli mniej więcej 75%?????? z góry dzięki
keep real!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na siłe prosze o pomoc

Następny temat

prośba o doradztwo

WHEY premium