SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - czesc druga.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 206653

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 562 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9109
tak serio mówiąc to nie mam pewności co do zmiany ćwiczeń z 4 na 3 ;/ gdyż do tej pory robiłem 4 i myślać że będę robił 3 to nie będę tak dobrze budował barków, czy może robić 4 ćwiczenia po 3 serie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
to czy barki ruszą czy nie nie zależy tylko od treningu , a trzy do 4 ćwiczeń to optimum

ponadto barki lubią większy zakres powtórzeń

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 562 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9109
ale doradzałbyś robić 16 serii czy 12 ?
bo robiąc unoszenia w opadzie czy podnoszenie bokiem to powtórzeń robię dużo tak jak barki lubią ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
12 serii bedzie dobrze jeśli barki stoją popatrz na inne partie , jeśli inne rosną problem w treningu , jeśli pozostałe stoją problem z dietą, regeneracją lub kombinacja tych rzeczy

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2009-09-12 13:59:34

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 562 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9109
rozumiem, najgorzej jest w tym, że mi ciężko jest zauważyć czy coś rośnie gdyż jestem do tego przyzwyczajony i zmiany ciężko dostrzec, ale np w innnych ćwiczeniach rośnie siła, w innych mniej itp ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1120
VooDa
To oczywiście było do tego, że dieta jest potrzebna, czy do tego, że przyniesie większe korzyści z treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
jedno i drugie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 551
Znalazłem na necie plan treningowy na biceps gdzie w pierwszym mikrocyklu stosuje sie 2 cwiczenia i 12-15 powtórzen.W Następnym zakres ruchu schodzi do 6-8 i tez 2 cwiczenia.Od czego to zalezy?,dlaczego ilosc powtórzej spada?,czy na inne partie tez moze ułowyc sobie plan treningowy na podstawie tego planu?? Jesli tak to dlaczego? pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
najogólniej rzecz ujmując różny zakres powtórzeń pobudza różne typy włókien mięśniowych wolnokurczliwe , szybko i pośrednie. Jako że mięsień nie jest zbudowany tylko z jednego typu włokien mięsniowych tylko jest ich mieszanką , dodatkowo ich stosunek w mięsniu jest wartością osobniczą , indywidualną

Dlatego zmienna ilość powtorzeń w kolejnych mikrocyklach stymuluj różne włókna do wzrostu

Można to zastosować do innych partii ale wydaje mi się lepiej zmieniać zakres powtórzeń w kolejnych cyklach treningowych

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2009-09-12 16:02:20

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 551
czyli według Schematu na biceps :
Czas odpoczynku miedzy seriami max 1 min, zakres ruchu 12-15. 3 cwiczenia-czas trwania 6 tygodni
Po 6 tyg zmieniasz na zakres ruchu 6-8 i odpoczynki 1,5 min-czas trwania 6 tygodni
Po kolejnych 6 tyg, robisz jedno ćwiczenie na bic 4x10 i 2 min. odpoczynkami
Po 3,4 tyg znowu wracasz do większej ilości powtórzeń.

Moge Według tego Ułozec Na Plecy I Inne Partie?
Ale Jesli "lepiej zmieniać zakres powtórzeń w kolejnych cyklach treningowych" to tych minicyklów sa 3 to jak by to wygladało z iloscia powtórzen np. na plecy??
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na siłe prosze o pomoc

Następny temat

prośba o doradztwo

WHEY premium