SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 185265

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777627
WwW11

musisz troszkę więcej jeść

Arros

lekki streching jak najbardziej ,a normalne rozciąganie trenowanych partii wskazane

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
Yoro

jak nie mozesz to nie rob ale np na krzeslach na pcozatku z powodzeniem zrobisz (przynajmniej do czasu az nie skombinujesz poreczy)

jezeli nie to odpusc i rob te cwiczenia co podales poza przenoszeniem bo to cwiczenie minimalnie tylko lize klatke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 588
Jaki powinien być przyrost ciężaru w poszczególnych seriach z powtórzeniami 12<10<8<6

Bo można nastawić się na maksymalny ciężar w ostatniej serii i wtedy trening wyglądał by:

s1/12pow. x60kg
s2/10pow. x80kg
s3/8pow. x100kg
s4/6pow. x120kg
W takim treningu dopiero ostatnia seria będzie wyżyłowana na maksa a wcześniejsze będą robione ze sporym zapasem siły.

A może nastawiając się na zmęczenie:
s1/12pow. x95kg
s2/10pow. x100kg
s3/8pow. x105kg
s4/6pow. x110kg
Tutaj zapas siły w każdej serii będzie niewielki ale i ciężar maksymalny będzie zasadniczo mniejszy od tego z przykładu pierwszego.

obciążenie jest przykładowe
trening masowo-siłowy

Zmieniony przez - Zwodnik w dniu 2010-05-11 14:06:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 562 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9109
Ziomlogos jednak spróbuję tę ćwiczenie zrobić, przyda się coś odmiennego, w końcu trzeba się testować. Jako które ćwiczenie w kolejności proponujesz Dipsy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 143 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7522
Mam pytanie ;d;d;d
Ostatnio bylem zly wiec na silowni zrobilem naprawde morderczy trening. Dodam moze ze cwiczylem zgodnie z planem klatke i biceps. Polączylem to w super serie dla skrócenia czasu. Dawalem z siebie naprawde wszystko chwilami mialem wrazenie ze oczy zaraz mi wyskocza. W trakcie treningu przedramiona napiely mi sie tak mocno, ze nie moglem otworzyc dloni. Po zakonczeniu cwiczen sprobowalem rozciagnac przedramiona, jendnak bol byl taki ze nie moglem ulozyc ich nawet w pozycji. czułem jak by ktos rozrywal mi miesnie, ktore byly bardzo twarde. I tu moje pytanie czy po nastepnym takim przypadku bezpiecznie bedzie rozciagac przedramiona czy lepiej zostawic je w spokoju?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 224
Zakwasy!

Po ostatniej siłce mam straszne zakwasy, i mam pytanie- czy nie ma przeciwwskazań żebym dzisiaj normalnie ćwiczył czy mam odpuścić czy po prostu mniej się katować?
i drugie jak złagodzić zakwasy przed samą siłownią? rozciąganie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 156
Mam pytanie dotyczace klatki piersiowej. Cwicze dlugo i nic mi nie pomaga. Czy moglibyscie mi podac jakis sensowny trening? Mam do dyspozycji laweczke pozioma i skos gorny.
Mam 17 lat 65kg i 185cm

Zmieniony przez - Jefrej93 w dniu 2010-05-11 17:20:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
ek7

Dla zmniejszenia zakwasów polecam rozciąganie ale PO treningu, po pewnym czasie powinno ich nie być - mięśnie się przyzwyczają do wysiłku.

Jefrej93

Masz poręcze do pompek albo krzesła ?

Jakim treningiem ćwiczysz ? Split/FBW itp


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
Yoro

jako 1

AIDIS

zwykla pompa nic szczegolnego

mozesz rozciagac ale ostroznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
Czy po 7-tygodniowym cyklu FBW mogę zastosować tydzień treningu regeneracyjnego (3x fbw na 50% ciężaru maksymalnego) i od razu jechać ze splitem?

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium