SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2742
Mam Takie pytania, a może raczej spostrzeżenie mianowicie teoretycznie nie powinno się przekraczać ogólnie przyjętej liczby serii jeżeli naszym priorytetem jest masa na przykład dla mięśni klatki jest to około 12-15 serii maksymalnie. Przechodząc do sedna ludzie często źle ćwiczą mięśnie klatki na ławce płaskiej tzn ćwiczą za dużymi ciężarami, "tańczą" na ławce wykrzywiają kręgosłup itd na sktutek czego bardziej pracuje u nich obręcz barkowa niż sama klatka, kolejnego dnia treningowego ćwiczą plecy również angażując w jakiś stopniu barki kolejnego dnia treningowego ćwiczą same barki załóżmy z nogami (klasyczny split)Moje pytanie brzmi następująco skoro teoretycznie nie powinno się przetrenowywać danej grupy mięśniowej jeżeli naszym celem jest masa to dlaczego ludzie wykonujący nieświadomie (teoretycznie) ćwiczenia obręczy barkowej trzy razy w tygodniu poniekąd mają dobrze umięśnioną obręcz barkową?? ( nie mówię tu o zawodowcach a raczej o amatorach lub półamatorach)Może prawda jest taka i należy tym samym przełamać pewne schematy, że można ćwiczyć daną partię często, dużo i pod różnymi kątami dla uzyskania dobrego efektu?? Może panująca opinia o nie wykonywaniu zbyt dużej liczby serii jest błędna?? Oczywiście należy także uwzględnić, że występują pewne różnice osobnicze wynikające z genów, predyspozycji itd Ale ogólnie myślę, że duża liczba serii nie jest zła... Co sądzicie?? Może się mylę!?

ok:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
ale na nic nowego nie wpadłeś oczywistą jest sprawa że obręcz barkowa pracuje praktycznie zawsze ale tutaj należy rozróżnić bezpośrednią pracę mięśnia od pracy synergicznej, bo to znaczna różnica .
Nigdy nie trenujesz pdczas treningu jednej partii ćwiczysz klatkę , ćwiczysz przód barków, triceps , ćwiczysz plecy jednocześnie tył barków , biceps itd

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 445 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2640
no rzeczywiscie gosc ruszyl z mądrą sugestią,bo czuje sie troche jak przyklad z tego co on napisal.
tyle że ja np kiedy cwicze klatke(odwieczny problem) nie bardzo nawet czuje po 3 seriach (na duzychj obciazeniach na mase) zeby te miesnie pracowaly,za to czuje dosyc barki i rece... napewno cos zle robie tylko ze ogladalem duzo filmikow jak robic te proste cw na klate no i w czym jest problem ?

"Killers is strong,
your villages is gone,
gorillas was born"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1082
Siemka
Prosze abyscie napisali czy takie polaczenia sa dobre:
Niedziela: klatka, uda
Wtorek: plecy, łydki
Czwartek: brzuch, kaptury
Nie za bardzo to ale jak na poczatek...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 506
Hehe ja ćwiczę jeszcze dopiero od września, np na klatke ostatnio robiłem 65kg na ostatniej serii6 powt jakieś, na przysiad 67,5 na 8 powt i MC 65kg dziś na 8 powt.
Myślę że w takim trójboju to by było jakieś 80/90/90 (klata,udo,mc)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 506
@ codplayer - brzuch to ćwicz na każdym treningu, zabrakło też mięśni ramion.
Proponowałbym klasycznie:
dzień 1 klatka+triceps
dzień 2 plecy+biceps
dzień 3 nogi+barki
ew. zamienić bica z tricem; jednak nogi + barki to może być za dużo, wtedy kombinuj np na 4 dni albo nogi bez łydek + bic/tric czy coś takiego.
Pamiętaj tylko że ćwicząc np triceps innego dnia niż klatkę czy barki, zostaw co najmniej 3 dni przerwy na regenerację, analogicznie plecy i biceps
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
chciałem wiedzieć w nawiązaniu do Twojej wypowiedzi o treningu brzucha przed treningiem siłowym, szybko to zweryfikujesz jak będzie brał choćby 100kg+ w martwym ciągu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 445 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2640
ktoras z wypowiedzi jest do mnie?bo niewiem?
rion,czy Arn1?

"Killers is strong,
your villages is gone,
gorillas was born"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
TomaszJR

sugestia do Arn1

i automatycznie rada aby NIGDY nie ćwiczyć brzucha przed treningiem siłowym

A co Twojego pytaania jeśli czujesz barki i ramiona to prawdopodobne są dwie rzeczy:
1) ćwiczysz niedawno i wcześniej wymiekają inne mięśnie zaangażowane w ruch
2) popełniasz błędy techniczne podczas wyciskania

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36
Witam, wydaje mi się że to odpowiedni temat dla mnie-nie chcę śmiecić i zakładać nowego.

Postanowiłem wziąć się trochę za siebie i rozbudować troszkę ciałko.
Trochę o mnie:
Mam 18 lat i przy 188 cm wzrostu ważę około 78-80 kg(dawno się nie ważyłem).
Nie chodzę na siłownie(jak dotąd)
aktywność fizyczna- wf, od półtorej miesiąca ćwiczę rekreacyjnie w domu (pompki,czasem brzuszki),biegam 3-4 razy w tygodniu po 20-30 min i czasami jeżdżę na rowerze.

Jak mogę lepiej przygotować moje ciało do obciążeń na siłowni? Czytałem o czymś takim jak ACT - może robić to na siłce około 2 miesięcy i unikać ciężarów?A może jeszcze jakieś ćwiczenia w domu zanim pójdę na siłownie?

Chciałbym być trochę większy (klatka,barki,ramiona).Brzucha jako takiego raczej nie mam- zrzuciłem sporo biegając.Najbardziej i tak odstaje od reszty klatka- obwód około 85-90cm a i tak nieco lepiej wygląda po tych pompkach.Musze zaznaczyć że w wieku lat 15 chodziłem około 1,5 miesiąca na siłownie - doznałem jakiegoś urazu kręgosłupa wtedy, nie mogłem biegać przez 4 miesiące około bo mnie kuło coś w plecach a na początku nie mogłem się nawet wyprostować.Trochę boje się ławki - wyginałem kręgosłup do góry przy wyciskaniu-być może przez to.Z tego co pamiętam to mam skoliozę i nieco odstające łopatki.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium