SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 185257

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294
Witam

W poniedziałek zaczynam ostatni tydzień programu ACT (miesiąc trenowania tym programem). Następnie chce przejść na push/pull, który chce robić przez dwa miesiące. Mam zrobić jakąś przerwę po ACT?

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 21

Waga : 90

Wzrost : 193

Dieta: Jeszcze nie całkiem profesjonalnie ułożona, ale staram się

Cel treningowy : Masa w raz z poprawianiem kształtu mięśni

Staż treningowy na słowni : 1 miesiąc (wcześniej często, nigdy dłużej niż 4 miesiące)

Uprawiane inne sporty : koszykówka, basen (rekreacyjnie)

Dostęp do sprzętu : ławeczka (regulowana), sztangielki, drążek do podciągania, ławeczka do brzuszków, wyciąg (tricepsy), atlas (wyciskanie w pionie, rozpiętki na siedząco) lepiej tego opisać nie potrarfię...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2407 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37030
Rob ten program ACT do 7-8 tygodni. Pozniej tydzien przerwy i FBW ew. push n pull jezeli bardzo chcesz. Wyjdzie to Twoim miesniom na dobre, uwierz.

Dopracuj dietę bo to podstawa i bez niej wyniki sa dzielem przypadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2532
orientujecie sie jak to się nazywa i czy mozna to gdzieś nabyc?
ewentualnie jaka cena?
http://poczterdziestce.files.wordpress.com/2009/01/trening-bicepsy.jpg?w=455&h=358

dawaj, nie p******.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1082
Najpierw cwiczyc na mase a pozniej na sile czy od razu moge na sile?
Mam ok 80kg wagi na 190cm wzrostu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3528 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52768
z masą przyjdzie siła jako skutek uboczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ile ćwiczyć FBW kiedy i na co zmienić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
FBW najlepiej robic na poczatku przygody z treningami.Odpowiednia czestotliwosc i intensywnosc dziala na + dla osoby ktora nie miala stycznosci z cw. silowymi.

W miare powiekszania stazu wchodzimy na klasyczny split-zwieskzajac czestotliwosc,l.cw,intensywnosc.Po jakim czasie,trudno powiedziec-zalezy od osoby,predyspozycji itp.

Ale zawsze-mimo stopnia zaawanoswania-mozna wrocic do treningu calego ciala.Zawsze to bedize jakas odskocznia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 123
Witam.
Szukam ławki z wyciągiem górnym i modlitewnikiem, którą można by łatwo potem złożyć i gdzieś schować.
Jedyne miejsce w mieszkaniu, gdzie mogę zrobić sobie małą siłownię, to mój pokój - jest jednak tak zaprojektowany, że jedyne miejsce na taki zestaw jest idealnie na środku, co będzie mocno uciążliwe, jeśli ławka nie będzie miała możliwości szybkiego rozkładania i składania.

Wyciąg górny jest mi potrzebny do ćwiczenia pleców. Nie chcę niczego przywiercać do ścian, a na drążek w futrynie drzwi jest za mało miejsca nie da rady przymocować go odpowiednio wysoko...chyba że podciągałbym się z pozycji klęczącej? No ale to byłoby nieco uciążliwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 144 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1324
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 173cm

Waga : 62kg

Wzrost : 173

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na słowni : 2 tygodnie

Uprawiane inne sporty : brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : wszystko co ważniejsze jest

Dieta : Tak, przecież to podstawa

Przeciwskaznania medyczne : brak

Zażywane suplementy : Białko protein x5 (olimp)od dzisiaj

Mój staż treningowy to trenowałem rok bez żadnej diety i ćwiczenia jak mi się podobało, ale efekty były nikłe, więć chcę zacząć trenować, by mnie coś przybyło. Od dwóch tygodni trenuję na siłce, staram się jak najlepiej wykonywać ćwiczenia i zrobiłem progres, dietę mam od 4 tygodni i sie sprawdza.

Zestaw A:
Nogi:
Przysiady ze sztangą 2s (12,8)
Prostowanie nóg w siadzie 2s (12,8)
Plecy:
podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) 2s (8, 12)
Wznosy barków sztruksy 2s (12, 8) (progres: 12p-30kg 6-44kg)
Klatka Piersiowa:
Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej-głową w górę 2s ( 12p-14kg, 10p-16kg)
Barki:
Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 2s (12p-4kg, 10p- 6kg na sztangielkę)
Biceps:
Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 2s (12,15)
Triceps:
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 2s (15,12)
Brzuch:
Unoszenie nóg w zwisie na drążku 2s (15,12)

Zestaw b:
Klata 4s
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 2s
Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 2s
Barki 4s
Wyciskanie sztangi zza głowy 2s
unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 2s
Triceps 2s
WYCISKANIE FRANCUSKIE SZTANGI W LEŻENIU
Plecy 2s
Martwy ciąg 10p-39kg 12p- 32kg
Nogi 2s
Uginanie nóg w leżeniu 12p- 26,5kg 10p-31,5kg
Biceps 2s
UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO
Brzuch 2s:
UNOSZENIE NÓG W PODPORZE

razem wyszło mi 12 serii w tygodniu na duże partie mięśniowe i 8 na małe :) może być? moje treningi to:
poniedziałek i czwartek to zestaw A
wtorek i czwartek to zestaw B
środa,sobota,niedziela - wolne
Ten plan zamierzam wdrążyć od poniedziałku przez 4 tygodnie, a potem na kolejne 4 tygodnie zmienię ćwiczenia:)

mam pytanie:
Zestaw A:
Nogi, Plecy, Klatka Piersiowa, Barki, Biceps, Triceps, Brzuch,
Zestaw B:
nogi, plecy, klata, barki, biceps, triceps, brzuch.

Czy zestaw A może różnić się od Zestawu B? chodzi mi o kolejność wykonywania ćwiczeń w partiach mięśniowych??

mam pytanie:
Zestaw A:
Nogi, Plecy, Klatka Piersiowa, Barki, Biceps, Triceps, Brzuch,
Zestaw B:
klata, barki, triceps,plecy, nogi, biceps, brzuch.

Czy zestaw A może różnić się od Zestawu B? chodzi mi o kolejność wykonywania ćwiczeń w partiach mięśniowych?? czyli, że w zestawie a zaczynam od nóg i pleców, a w zestawie b od klatki i barków?

proszę o ocenę

Zmieniony przez - mazianarky w dniu 2010-09-18 21:02:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Witam
Czy można robić aeroby po siłowni?
Dotychczas trenowałem piłkę nożną 3x/tyg ale niestety nie ma już na to za bardzo czasu i notuje małe wyniki siłowe/masowe i mam wrażenia że piłka mi to mocno utrudnia. Moim celem jest wyrzeźbiona sylwetka rodem z MH. Dowiedziałem się ze siłownia 3/tyg spokojnie wystarczy, myślę o aerobach, by łapać w miarę możliwości suchą masę i zależy mi też bardzo na kondycji. Dodałbym aeroby 2x/tyg. po siłowni.
Można?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium