SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 185277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2407 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37030
ponawiam do doswiadczonych

1. czy przy ponizszym rozkladzie na nogi moge robic naprzemiennie co 40-60sek serie syzyfkow i wspiec. skraca mi to czas treningu. analogiczne pytanie do naprzemiennego wykonywania uginania ramion podchwytem i wznosow nog przy drabinkach (brzuch).

Przysiady przednie 12-10-10
Syzyfki 4*8
Wspięcia na palce- 3*10-15

2. czytalem tematy nt. prysznica regeneracyjnego, ale nie dopatrzylem sie sprecyzowania ile serii "1min zimnego, 30sek cieplego" bedzie optymalnym rozwiazaniem. 3? 4? 7?

3. jezeli zarzuce sobie troche za duzo ciezaru i z zaplanowanych 8 powt. przykladowo daje rade tylko max 5-6 co wtedy zrobic? dopompowac miesien pozniej seria z mniejszym ciezarem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5374
Witam!
Mam pytanie, przy jakim %bf widac ladnie miesnie brzucha?

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
arros

1 dpokojnie możesz ale jeśli to jest cały Twój plan na nogi to jest niekompletny

2 tutaj nie ma jakiejś specjalnej techniki zrób kilka serii po 20 sekund ciepła chłodna i będzie dobrze

3 planuj ciężar tak żebyś dawał radę wykonać jak nie dajesz wykonac pełnej serii to nie baw się w pompowanie tylko ściąg delikatnie ciężaru i zrób serie pełną

Visnia

trudno wyczuć bo czasem fałda tłuszczowa na brzuchu jest dominująca i mimo niskiego bf brzuch jest zalany , ale myślę że jak zejdziesz do ok 10-12 % będzie gita
ale to już musisz sprawdzić sam doświadczalnie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 226 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1441
Elo.
Mam pytanie dotyczące Vita-Min Olimpa. W składzie kapsułki pisze np. że 1 kaps. to 2000% witaminy B12 , 1428% witaminy B1 - tu jest:http://www.kulturystyka.sklep.pl/product_info.php/products_id/1774
Czy to nie jest za dużo? Mam 16 lat i nie wiem czy to może nie za duża dawka dzienna?

I jeszcze jedno: kiedy powinno się brać białko/ kiedy najlepiej je brać ?

Z góry dzięki.pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
co do witamin to nie musisz brać syntetycznych jeśli masz odpowiednią ilość warzyw w diecie

co do białka no trudno odpowiedzieć jednoznacznie , dbaj aby w każdym posiłku była porcja białka , nie przekraczając 30g na posiłek , bardzo ważne białko po treningu i na noc

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2407 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37030
W perspektywie kilku miesiecy chcialbym rozpoczac trening sztuk walki: boks tajski/ muay thai.

1. czy myslicie, ze do tego momentu kontynuacja treningu statycznej sily (masowy i silowy) bedzie zlym wyjsciem? lepiej juz teraz skupic sie na dynamice czy poki co "cieszyc" sie ostatnia masowka w zyciu? hhehe

2. jaki kompleksowy program rozciagania moglibyscie polecic? szczegolnie chodzi mi o nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 491 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3691
https://www.sfd.pl/Jak_się_rozciągać_żeby_miało_to_sens_-t257887-s4.html
moim zdaniem ok. staraj się rozciagać całe ciało nie skupiaj się tylko i wyłącznie na nogach jeśli chcesz odnosić sukcesy w sportach walki
pozdro

Kulturystyka pokazuje jakim jesteś człowiekiem, twardym jak stal czy miękkim jak panienka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 348 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5617
planuje za jakies dwa tygodnie zaczac trening na redukcje, i w zwiazku z tym sa moje pytania:
1. Trening jaki zastosuje podczas redukcji to FBW, HIIT, AEROBY, teraz zestawienie:
Pon. FBW+brzuch+AEROBY
Wt. HIIT
SR. FBW+AEROBY
Czw. HIIT
PT. FBW+brzuch+AEROBY
Czy takie cos byloby dobre??

2. Jaka dieta na redukcje dla ENDOMORFIKA??
Low Carb??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
nie dasz rady

fbw przekładane hiitem będzie ciężko

zostawiłbym na razie FBW + aero i nic więcej musisz redukować stopniowo żeby Ci więcej mięsa nie poleciało od tłuszczu

jak leciałeś cały czas na zbilansowanej to ciężko z dnia na dzień przerzucić sie na low carb

zmniejsz ilość ww , zwiększ białko i tłuszcz bilans bliski zeru

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 348 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5617
Wlasnie tu jest problem, bo do tej pory jakos nie przykladalem sie do diety, za bardzo, wiadomo staralem sie przestrzegac zasad jakie obowiazuja i to tyle.
Czyli HIIT dodac po jakims czasie??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium