SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 185361

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2820
Witam. PRZEPRASZAM LECZ NIE MAM POLSKICH ZNAKOW. Na siłownię chodzę 3x w tygodniu - pon środa piątek. Lecz wczoraj (środa) złe się czołem i nie poszlem na siłownię. Rano zauważyłem drastyczne spadki. Czytałem ze jak się robi mięśnie to dzien lub 2 po treningu mogą one się zmniejszyć. dziś poszlem na siłkę ale nadal są mniejsze (chodzi mi w szczegolnosci o klatke). Czy to prawda w takim razie, ze dzień lub 2 po treningu moje cycki moga sie az tak zmniejszyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1505 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22139
Nie mozliwe ;) czołem poszlem - poćwicz nad ortofrafia bo to daje po oczach ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1742
Mam pytanie do expertów... Otoz zaczynam przygode z siłownia. Powodem tej przygody jest lekka skolioza i obnizenie prawego barku... Chce po prostu wzmocnic miesnie... i tu mam pytanie od czego zaczac... Od TRENINGU ACT CZY MOZE OD treningu korygujacego by mawashi :
Ogólna rozgrzewka głównych stawów, 5 min. jazdy na rowerku stacjonarnym.

Klatka piersiowa
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 3x10 powt.
Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej 3x12 powt.
Rozpietki na maszynie buterfly 3x12

Dolny odcinek pleców
Wyprosty na ławce rzymskiej 4x 20

Biceps
Uginanie ze sztangielkami siedząc 4x10-12

Triceps
Wyprosty ramion na wyciągu pionowym 4x 10-12

Streching, zwisy na drążku


>Wtorek< (w domu)
Mięśnie brzucha
Spięcia brzucha leżąc 3x 20-25
Unoszenie nóg leżąc 3x 15-20
"Rowerek", nogi jak najniżej podłogi 3x 1 min

Ćwiczenia oddechowe
W staniu wznos ramion bokiem w górę - wdech, wspięcie na palce NN > wydech - ramiona w dół, stajemy na całych stopach. 3x 10 powt.
Streching


>Środa<
Ogólna rozgrzewka głównych stawów, 5 min. steper lub suche wiosła

Mięśnie pleców
Ściąganie długiego drążka szerokim chwytem do karku 2x10-12
Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki podchwytem na szerokości barków 2x10-12
Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 2x 10-12
Martwy ciąg na wyciągu poziomym 3x20 >
sposób wykonania:
Siadamy przed wyciągiem, chwytamy uchwyt jak do przyciągania do brzucha. Na prostych ramionach wykonujemy skłon i rozciągamy mięśnie czworoboczne, unosimy ciężar wykonując wyprost tułowia z jednoczesnym odchyleniem do tyłu i ściągnięciem łopatek do siebie - ciężar umiarkowany.
Szrugsy ze sztangielkami stojąc 3x12-15

Streching, zwisy na drążku


>Czwartek< (w domu)
Tak jak we wtorek


>Piątek<
Ogólna rozgrzewka głównych stawów, 5 min jazdy na rowerku stacjonarnym

Nogi
Wyciskanie ciężaru leżąc 3x15-20
Wyprosty podudzi na maszynie 3x 15-20
Uginanie podudzi leżąc lub stojąc na maszynie 3x 15-20

Barki
Boczne wznosy sztangielek w opadzie tułowia 3x 10-12
Boczne wznosy sztangielek siedząc 3x 10-12
Wyciskanie na maszynie lub wyciskanie sztangielek siedząc 3x 8-10

Dolny odcinek pleców
Wyprosty na ławce rzymskiej 4x 20

Streching, zwisy na drążku


>Sobota<(w domu)
Jak wtorek i czwartek

Aha... i jeszcze jedno jakich cwiczen szczegolnie unikac przy lekkiej skoliozie... Moze mam zastosowac to http://bieganie.pl/?show=1&cat=2&id=1457 ???

"Aby się wznieść ,trzeba najpierw uklęknąć" Jan Paweł II

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Memori

Skonsultuj się z lekarzem w sprawie tej wady.


Pzdro

Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-04-22 21:48:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 705 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17870
ja bym cwiczyl treningiem mawashiego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 67
Witam...mam kreatyne X-PAND ENERGIZED i aminokwasy PROFI BCAA.Czy moge brac na pusty zołądek 5 kapsulek BCAA oraz pol godziny przed treningiem 5 kapsulek BCAA + 4 kapsułki X-PAND i pol godziny po treningu 5 kapsułek BCAA i 4 kapsulki X-PAND? chodzi mi o to czy to wszystko razem mozna mieszac i lykac tak duzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Mozesz-chociaz bcaa dalbym w okresie treningowym(przed i po)

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1162
Witam.Zamierzam zaczac mase i tu pojawia sie pytanie ile powinien trwac taki cykl?
Zamierzam zaczac go dokladnie 1 maja dokladnie po miesiacu zamierzam zrobic 6 tygodniowy cykl kreatyna i czy po kreatynie moge zakaczyc mase i zaczac rzezbe? :) Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
enT3R

możesz tak zrobić jednak planowanie cyklów treningowych to dość ważny element , zwróć uwagę że jeśli chcesz dobrze wyglądać na wakacje to jak zaczniesz masę w maju to pociągniesz cykl z 8 tygodni i lipa z fajnego wyglądu bo pewnie złapiesz troszkę fatu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 280
Dwa pytania do dłuższej wersji FBW 5x5 by Iverson:
1. Podciąganie 5x5 to podchwytem czy nachwytem ?? Wnioskuje, że podchwytem bo taki jest w krótszej wersji ale wole się upewnić.
2. Wyciskanie sztangi w wąskim chwycie - tragedia. Nie da się czymś tego zastąpić ?? Bardziej mnie bolą nadgarstki, niż cokolwiek innego. Może to zła technika, ale jeszcze z żadnym ćwiczeniem nie miałem takich problemów, ogólnie mi nie leży jakoś.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium