SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 185355

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1091
pytanie dotyczy odstepow czasu. slyszalem rozne opinie i nie do konca juz wiem. jakie odstepy nalezy robic miedzy seriami oraz miedzy cwiczeniami przy masowce a jakie przy redukcji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 193 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 645
czy dobrze jest jak wykonuje 50 spięć czy może to za dużo jak jadę na mase robię 4 s,a i czy to normalne że w ostatniej serii unosów nóg w lezeniu boli w biodrach (lekko )

Zmieniony przez - MaSuJe w dniu 2010-05-14 16:13:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1082
Witam
Czy jezeli podciagam sie z nogami na czyms (wyglada to jak odwrotne pompki) to zmienia to w jakims stopniu zaangazowanie miesni plecow? (szczegolnie chodzi mi o oble wieksze)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 270 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3980
Masuje
brzuch ma to do siebie, że się szybko regeneruje i trzeba go maksymalnie przykuć.
Ćwiczysz xMAX, a nie x określoną wartość.
Powinieneś jakoś podzielić brzuch na 3 serie (skośne, proste i dolne) i ćwiczyć każdą część 1 ćwiczeniem po 3/4 s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 358
Witam.
Chciałem się zapytać jak lepiej wykonywać rozpiętki tzn. lepiej jest robić więcej serii z większą ilością powtórzeń lecz z mniejszym ciężarem czy lepiej jest zrobić mniej serii z mniejszą ilością powtórzeń lecz z większym ciężarem. Do tej pory robiłem sobie 5 serii #1 - 18x #2 - 23x #3 - 16 #4 - 16 #5 - 21 serie robione sztangielkami po 6kg (1 min między seriami). Zastanawiam się jednak czy nie lepiej tzn. bardziej wydajnie i tym samym otrzymując lepszy efekt robić sobie 3 serie po 15 powtórzeń z tym, że sztangielkami po 8kg. Rozpiętki robię po mocnej rozgrzewce i ciężkich seriach pompek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1036
Czy można jeść słodycze..... dodam że problemów z wagą ie mam, ważę prawie że za mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
C3lin

musisz sam dopasować przerwy dla siebie , optimum jest 1-2 minut

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
MaSuJe

trochę za dużo tych powtórzeń najlepiej wykonywać trening brzuch a obciążeniem

ból to zależy czy rozróżniasz ból mięśniowy od innych jego rodzajów

i żadnych serii na max powtórzeń

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2010-05-14 19:09:26

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiek: 17
Wzrost: 180
Waga: 71
Staz: miesiac ciaglego treningu [fbw 5x5]
Sprzet: Full
Dieta: Od kad zaczolem trening, jadam duzo i zdrowo, zwracam uwage na skladniki i ilosc posilkow, fast food i slodycze odpadly.
Sumplementy: Omega 3 [30%], Vita-min multiple sport


Mam pytanie, jaki trening/ile dni w tygodniu itd. bedzie najlepszy zeby jak najszybciej nabrac masy/sily, moge sie zakatowac, nie ma to znaczenia :) Pytam poniewaz chodze obecnie 3x w tygodniu, a mam checi chodzic duzo czesciej, nie wiem jednak czy mozna tak czesto przy treningu fbw (5x5)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1082
Witam
Czy jezeli podciagam sie z nogami na czyms (wyglada to jak odwrotne pompki) to zmienia to w jakims stopniu zaangazowanie miesni plecow? (szczegolnie chodzi mi o oble wieksze i mniejsze)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium