SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186195

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 119
Arros myślałem bardziej o NOZ IV lub też o takim specyfiku, nie pamiętam nazwy ale jest on w sprayu i spryskuje się przed treningiem daną partie ciała którą się ćwiczy. Wiesz bez chemii jechałem od stycznia teraz MONO chce 4 tyg + NO 4 tyg i kreatyna jabłczan 4 tyg i zakończyć cykl. Mam teraz bardzo ciężki trening i czasami brakuje mi powera dlatego też myślę o dopalaczu NO. Myślę że taki cykl kreta NO kreta nie będzie może zbytnio ciężki dla organizmu pod względem chemii a może przyniesie dobre efekty trzymając diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 119
Zmieniony przez - AsesinO w dniu 2010-09-27 21:08:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1109
Moje kolejne pytanie czy można robić face pull używając sztangielek, kładąc się na ławce i przyciągać szangielki? Nie mam wyciągów niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak to jest z tym hst.Jeżeli na przysiad robie 60kgx15powt to przez dwa tygodnie tam robić?bo gdzieś czytałem że dopiero pod koniec 2 tygodnia dochodzimy do 60kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam mam takie pytanie na temat jaki trening zaczac..

Staż na siłowni to 6 miesięcy z roczna przerwami, teraz chciałbym zacząć od nowa, ale nie wiem jak zaczać... masa,siła czy redukcja na start?

Mam 176 cm wzrostu waga to ~100
Nie chce się bawić zbytnio w suplementacje moze białko+omega3+spalacz/BCAA

Myślałem o takim czymś bo nie mam dużego doświadczenia w układaniu planów
http://www.menshealth.pl/fitness/Wieksze-miesnie-w-4-tygodnie-3747.html

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 119
Gihros to zależy co chcesz uzyskać, czy chcesz dalej iść wagą na + ( chociaż mi się wydaje że pewnie nie bo przy tym wzroście ja bym pozostał przy 80-90 kg max)więc pewnie od redukcji i trochę to podrzezbic bo masz z czego rzeżbić :]

sorki ale mnie śmieszą takie teksty
"bez względu na to, czy właśnie zaczynasz, czy jakiś czas trenujesz. Za 4 tygodnie będziesz wyglądał jak Mr. MH." lub inne w stylu w 3 tyg zrobimy z ciebie pudziana.

Ja po przerwach zawsze robiłem 2 tyg FBW 2 tyg standardowy plan (klata/bip plecy/trip barki/kaptury) a póżniej jak już dochodziłem delikatnie do formy to co miesiąc inny plan. Polecam sobie ułożyć lub obczaić kilka planów i je co jakiś czas wdrażać żeby mięśnie dostawały zastrzyk nowości a nie w kółko monotonia.
Ja obecnie jestem na bardzo fajnym planie( na nim mi bardzo fajnie idzie siła)
pon - klata +barki przód (4cw klata 2 barki)
sro - plecy +barki tył (4cw plecy 2 barki)
piatek - cała ręka +kaptury/przedramie ( 1x kaptur 4 c triceps 2 x biceps)
sobota nogi

brzuch 3 x w tyg w domu



Zmieniony przez - AsesinO w dniu 2010-09-28 10:00:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 202 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3428
Witam! Rozkminiłem sobie taki plan:

A

Nogi:
Syzyfk 2s
Żuraw 2s

Plecy:
Martwy Ciąg 2s
Drążek 2s

Klatka:
Wyciskanie sztangi leżąc 3s

Barki:
Military press 2s

Triceps:
Wyciskanie wąsko 2s

Biceps:
Biceps ze sztangą stojąc 2s

B

Nogi:
Przysiad 3s

Plecy:
Wiosłowanie sztangą 3s

Klatka:
Wyciskanie hantli na skosie 3s

Barki:
Wyciskanie hantli 2s

Triceps:
Pompki na poręczach 2s

Biceps:
Młotki 2s


Ułożyłem go dla siebie po kilku miesiącach ćwiczeń na FBW, wykorzystałem ulubione ćwiczenia, w których jednocześnie nie mam stagnacji, według mnie maksymalnie złożone i w takim składzie że oba treningi w podobnym stopniu mnie męczą. Teraz pytanie czy nie ma tu jakiś rażących błędów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
AsesinO chciałbym zredukowac mase i wyrzeźbic troche wiec dlatego raczej treningi na rzeźbe bede brał pod uwage, ale zastanawiam mnie która i czy w ogóle stosować suplementacje ponieważ liczy na trwały efekt, a nie na szybka pompę ;)
1. białko i HMB + witaminy ?
2. białko i BCAA + witaminy ?
3. może inna opcja na suple do treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2407 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37030
wladimirov - Zawsze w miejsce face pull mozesz robic unoszenie sztangielek w opadzie tulowia.


koko18 - jezeli zabierasz sie za hst przestudiuj uwaznie artykuly na ten temat. musisz byc swiadomy treningu i miec wszystko rozpisane. polecam:
https://www.sfd.pl/HST_przeczytaj_zanim_dasz_plan_do_sprawdzenia.-t164144.html
https://www.sfd.pl/HST_podstawy-t155285.html


Gihros - najpierw redukcja. idz do dzialu "odchudanie" poczytaj dokladnie nt zywienia, ukladania diet, bo bez tego nie uda Ci sie zrzucic nawet 3kg. Jedzenie jest baza w tym sporcie. jezeli chodzi o trening to po takiej przerwie najlepsze bedzie ACT przez 4- tyg, nastepnie FBW.
https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html


DMN2 - w planie A daj MC jako pierwsze cwiczenie. reszta w porzadku.


Edit @ AsesinO - idz do dzialu suplementacja, tam Ci doradza w 100% profesjonalnie w sprawie NO. co do mono to spokojnie mozesz jechac.

Zmieniony przez - Arros w dniu 2010-09-28 11:57:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 905
Mam pytanie co do 4dniowego splita, czy kombinacja
klata
plecy
biceps+triceps
barki+nogi

ma sens? potrzebuje rozdzielic na 2 tygodnie moj obecny 3dniowy split na 4dni i nie wiem czy taka kombinacja jest dopuszczalna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium