SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 185247

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 479
Dzięki wielkie Oszczędziłeś mi 3 miesiące ACT sog!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 193 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 645
czy wystarczy 5 serii wiosłowania na plecy ???
chodzi tylko o najszerszy .
i tylko to jedno ćwiczenie na tę partię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
Pytanko...

Ćwiczę FBW, mało ćwiczeń, duże obciążenia, niewiele powtórzeń. Najbardziej męczą mnie jednak plecy. Na nogi, wiadomo, przysiady, na klatkę wyciskanie sztangi, jasna sprawa.
Ale plecy...
Martwy ciąg robię tylko w środy (wtedy nie mam też nic na nogi, może tak być?). A MC z przysiadem na jednym treningu mi jakoś nie leży... Wiosłowania za cholery nie potrafię zrobić tak, żeby czuć plecy. Podobnie z wiosłem jednorącz.
I tutaj się zastanowiłem. Podstawowe ćwiczenia na plecy to wiosło, ciąg i podciąganie się! No więc postanowiłem, że będę się podciągał (szeroki nachwyt, ja wiem, ze 140% szerokości obręczy barkowej, czy coś). No i okazało się, że dam radę bez problemu podciągnąć się tak więcej niż pięć razy (nogi/klatkę/ciągi robię na pięć powtórzeń właśnie). I teraz chciałbym się zapytać: podciągać się więcej razy, czy skołować sobie pas z obciążeniem?

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 193 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 645
sam sobie odpowiedziałem ( nie wystarczy)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podczas fbw muszą być cięzary wolne.Mogę w wyciskaniu na ławce uzyć maszyny?bo dla mnie bez róznicy a jest jakaś asekuracja na maszynie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
Jest różnica. Spokojnie z ciężarem, nie przeginaj, a poza tym, da się przeżyć taką "niewyciśniętą sztangę" (znam z autopsji).

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Plan FBW sprzęt podstawowy priorytet klatka


nogi
przysiad ze sztangą 3 serie 10 powtorzen

plecy
podciaganie na drazku 3 serie max

klatka
wyciskanie sztangi płaska 2 serie 10 powtorzen
rozpietki w siadzie na maszynie 2 serie 10 powtorzen


barki+kaptur
podciaganie sztangi wzdluz tlowia 2 serie 10 powtorzen


biceps
uginanie ze sztangą 2 serie 10 powtorzen

triceps
wyciskanie waskie na plaskiej 2 serie 10 powtorzen


przedramienia
uginanie nadgarskow podchwytem w siadzie 2 serie max powtorzen

lydki
wspięcia na palce stojąc 2 serie max powtorzen

cos takiego na mase? Chce dac z siebie wszystko
180cm, 71kg
Wiecej informacji o mnie macie pare postow wyzej, nikt nie odpisal na posta ;p"



kolega ziomlogos napisal ze 3x w tygodniu fbw to max


lecz chcialem sie dowiedziec, czy trening ktory przedstawilem sie nadaje ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 491 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3691
a ja mam szybkie krótkie pytanie, jak powinien wyglądać prawidłowy trening SPLIIT 3x w tygodniu. ??? co kiedy trenować i z czym łączyć???

Kulturystyka pokazuje jakim jesteś człowiekiem, twardym jak stal czy miękkim jak panienka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
masuje

ale wiosłowanie nie działa tylko na najszerszy ale też na czworoboczne , tył barków, prostowniki grzbietu i jeszcze kilka innych mięśni ale jak masz dobrze plan ułożony to wystarczy w zupełności

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
koko18

tylko Ci sie wydaje że jednakowo w wolnym ciężarze dodoatkowo pracują mięśnie stabilizując ruch a ponadto ruch nie odbywa się po z góry narzuconym torze

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium