SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1286
I nie chcę żeby ktoś mnie źle zrozumiał, wiem, że wyznaczone cele realizuje się miesiącami a nierzadko też latami i wcale nie oczekuję super efektów po 3 miesiącach. Jednak po prostu chciałbym wiedzieć jakie średnio tempo progresu jest u przeciętnego kowalskiego.
I tak stosuję dietę i co nieco o niej wiem ;) Bo o ile osiągi według mnie idą u mnie mozolnie o tyle z samej estetyki ciała z dnia na dzień jestem coraz bardziej zadowolony.
EDIT: sorry za podwójny post, dopiero teraz zauważyłem możliwość edycji wypowiedzi na tym forum ;)

Zmieniony przez - K2_ w dniu 2010-08-16 02:43:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 181 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3807
K2 nie da się tego powiedzieć, porostu ćwicz cierpliwie a efekty przyjdą same
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777996
tutaj jest za dużo składowych aby wyznaczyć jakiś schemat przyrostów , nie ma co ukrywac że największy potencjał ma się na samym poczatku , pierwsze 2-3 miesiące treningu , ale faktem jest równiez , że większość marnuje ten okres najpierw trenując potem układając diete

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80
Zrodziło się tyle pytań, że postanowiłem założyć oddzielny temat.
Post do usunięcia.

Zmieniony przez - Gnys w dniu 2010-08-16 20:45:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 63
Mam pytanie dotyczace skakanki a mianowicie tego czy jesli bede cwiczyl dosc czesto to rozbuduja mi sie lydki? mam dosc spore lydki(bardzo umiesnione) i zrobie wszystko zeby troche z nich stracic a nie chce ich jeszcze bardziej rozpychac.

PS jesli ktos ma sposob jak pozbyc sie troche obwodu w lydkach to tez poprosze o odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1286
To zależy czy twoje duże łydki wynikają z racji tego, że są umięśnione czy zatłuszczone. Myślę, że skacząc na skakance (jak i wykonując inne aeroby) nie tyle zwiększysz swoje łydki, co uwidocznisz mięśnie, "potniesz" je, jak to się zwyczajowo mówi ;) Ale na obwodzie raczej nie przybędzie. Co do zmniejszenia obwodu nie mam pojęcia. Depresja, głodówka, chodzenie na rękach, spróbuj może pomoże ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 63
lydki mam zbudowane dobrze poniewaz mam specyficzny chod(mocno wybijam sie z palcow) wiec nie sadze zeby glodowka pomogla ;p a moze jakies rozciaganie by pomoglo poniewaz slyszalem ze to pomaga?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
1. Jeśli podaje w dzienniku obciążenie przy podsumowaniu treningu to piszę je razem z wagą sztangi?

2. Jeśli się zmienia ćwiczenie sztangą na hantle to trzeba będzie chyba dodać kilka kg jeszcze, nie? Np. jeśli wykonuję uginanie ramion sztangą 26 kg (waga sztangi + waga założonego obciążenia), to gdy zmieniam to na uginanie ramion hantlami, muszę dać trochę więcej obciążenia niż po 8 kg (na jedną i na drugą rękę)?

3. Ile może ważyć sztanga 180 cm?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2407 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37030
1. Oczywiście, że tak.
2. Tak. Na początek zapodaj 10-11 kg i zobacz jak się czujesz ćwicząc z tym ciężarem.
3. Ostatnio ważyłem sztangi - od 9 kg (cienka) do 12 kg (wyraźnie grubsza). "Olimpijska" waży 20 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Arros dziękuję Ci bardzo
Napisałeś wszystko co chciałem wiedzieć, takie odpowiedzi się ceni, a mogę ocenić niestety jedynie sogiem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium