SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 231869

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Golombex

Przysiad panie kolego lepiej ale jeszcze trzeba popracować na pracą bioder w siadzie, dalej w przysiadzie kucasz a nie siadasz, a głębokość jest lepsza choć nie dlatego, że poprawiłeś technikę ale dałeś podkładki pod piety a to tylko półśrodek dla osiągnięcia celu.
Ale widać progres w porównaniu do wcześniejszych filmów .

Unoszenie bokiem słabizna zanim zaczniesz wykonywać ćwiczenie przyjmij pozycje techniczną ściągnij łopatki, wypnij klatę lekko dosłownie kilka stopni się pochyl. Chwyć hantle i unieś je w bok lekko mając ugięte ręce popatrz na swój ruch idą bardziej do przodu niż w bok, poza tym w unoszeniu bokiem zawsze jest wiodący łokieć on jest najwyższym elementem całej ręki . Nie ruszaj głową tak bardzo i będzie dobrze . Popraw i wrzuć jeszcze filmy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
warzy
Witam. Robię na jednym treningu klatkę barki i triceps. Czy istnieje jakaś alternatywa dla wyciskania sztangi/hantli na barki ? Chodzi o to że po ćwiczeniach (2wyciskaniach) na klate nie mam siły by robić kolejne na barki.

Uprzedzając: Mam treningi 3 razy w tyg. Dla nóg mam cały jeden trening poświęcony, więc w pozostałe 2 muszę upchnąć resztę partii.


jak nie dajesz rady z wyciskaniem to oprzyj swój trening barków na unoszeniach bokiem, możesz zrobić samymi unoszeniami całą głowę lateralną a przednią załatwiasz przy wyciskaniu klatkowym

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1455
Mógłbyś wyjaśnić co to ta głowa lateralna ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
bok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
od słowa laterial - boczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
__Logan__
Mam problem z klatka, jest najslabsza moja partia. Wiem, ze wina po czesci lezy w technice WL ktora staram sie dopracowac (uwazam, ze jest juz w miare ok).
Rozklad treningowy jest taki: Push1 - Wl plasko i sztangietki skos, push2 - wl plasko i sztangietki plasko.
Pytanie moje jest takie, czy jest sens zebym walczyl z tym WL? Bo naczytalem sie opini, ze to cwiczenie wcale nie jest tak dobrze budujacym mase jak chocby sztangietki na skosie (nie porowunuje bodzca tylko efekt). Np moglbym zrobic pompki na poreczach/sztangietki skos a na drugim wl sztanga/sztangietkami i rozpietki albo calkiem zrezygnowac z WL?

Wiec?

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
na jakim ciężarze stoisz, od jak dawna i kiedy ostatnio były dokonywane jakieś zmiany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1455
Powracając jeszcze do moich barków. Trening barków mam dzielony tzn. przód i bok robię z klatką a tył na treningu z plecami.

Pon:
Klatka...
Barki:
Unoszenia sztangielek bokiem
Unoszenie sztangi wzdłuż tułowia
Środa:
Plecy...
Barki:
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
Szrugsy
I tu moje pytanie, czy taki trening wystarczy żeby pobudzić mięsnie barków ? Czy takie połączenia są właściwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Czy mógłbym prosić o skorygowanie techniki:?





przysiady, syzyfki, żuraw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kali w siadach lepiej niż na początku ale jeszcze źle;

stań na szerokość barków, stopy na wewnątrz - to jest wazne
plecy prosto-głowa prosto-łopatki ściśnięte
utrzymując taką postawe schodzisz w dół juz to kazdy pisał zaczynasz od ruchu biodrem, schodzisz odrazu dół tył - kolana same sie uginają

od 1:18chyba, pokazuje fajnie z boku



Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium