SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 233275

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Im dłużej się wczytuję w teksty znawców, tym bardziej się skłaniam ku temu, że na dłuższą metę lepiej zaczynać od nieco wyższych zakresów. Z drugiej strony na razie dość fajnie Ci masa idzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
5 kg, ale w 3 miesiące i nie wiadomo na jakim planie. Ciężko się dogadać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rzeczywiście, nie doczytałem, mój błąd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2203
Wyciskanie z klaty, wyciskopodrzut czy rwanie? Które z tych ćwiczeń uznalibyście za najlepsze w rozwoju siły i masy barków?

tutaj https://www.sfd.pl/Push_press-t511967.html puma666 napisal ze:
"Klasyczny wycisk nad glowa, typowo kulturystyczny - szeroki, jest niesamowicie wstecznym cwiczeniem. Raz ze wykonanie go naprawde technicznie nie jest fizycznie mozliwe bez przeprostow kregoslupa, dwa ze rozpoczyna "lancuch smierci" glowy bocznej.

Np:
kulturystyczny wycisk [ meczacy glowe boczna, srednio wplywajacy na jej rozrost]
Upright row [meczy glowe boczna, srednio wplywajacy na glowe boczna, a w pozycji nr 2 poprostu ja dozyna]
Wznos boczny [ktory powinien zajac sie bokiem czysto plastycznie, nie ma prawa zadzialac bo glowa boczna jest juz wyczeprana i macha sie powietrzem przepalajac miesien]."

Co o tym sądzicie? Nie rozumiem o jaki łańcuch śmierci chodzi:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Rwanie jako ćwiczenie na barki


PP jest dobry jako odskocznia, ale to ćwiczenie typowo nożna. Co oczywiście nie oznacza, że nie ma dla niego miejsca w spieriodyzowanym makrocyklu- na siłówkę jak znalazł. Można dołożyć dużo kg i może to minimalnie poprawić parametry poprzez ekscentryk- jeśli nie rzucamy, co przy dużym ciężarze jest koniecznością. Nie widziałbym tego ćwiczenia jednak jako bazę. Hantle/suwnica/mp imo są dużo lepszym rozwiązaniem, chociaż powielam tym samym mit, że barków nie zbuduje się bez wyciskania, które zresztą zwyczajowo otwiera każdy trening...



W tym kontekście łańcuch śmierci= przetrenowanie bocznego aktonu, niedotrenowanie przedniego i tylnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2203
ja akurat robie wyciskanie sprzed glowy w FBW ;) tak tylko z ciekawości zainteresowałem sie. Skoro udzieliles jednej odpowiedzi to mysle ze znasz odp na to pytanie również - jaki rozstaw dloni w uchywcie stosowac przy wyciskaniu ? szeroki czy waski?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Wyciskaniu nad głowę? Zależy od celu, długości obręczy barkowej itp. Ja mam najlepszą dźwignię na sporo szerszym, niż barki. Jak nie chcesz dawać po dupie bocznym aktonom, to zastosuj węższy. Nie ma poprawnego i niepoprawnego wykonania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2203
tak, wyciskanie nad glowe, stosuje bardzo szeroki (taki jak do WL) i lokcie daje na boki. A cel jest taki zeby dac w dupe bocznym glowom (bo przednie dostaja swoje przy WL), przy czym zeby nie spowodowac regresji :p
To cwiczenie moze wplywac na powolny rozrost obreczy? slyszalem ze podciaganie i WL w szerokim uchwycie moze, wiec w teorii wychodziloby na to ze wyciskanie na barki tez powinno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Jak wygląda to "bardzo szeroko"? Chyba nie robisz w chwycie rwaniowym...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2203
nie wiem jaki jest chwyt rwaniowy, szeroko tak na 80-90cm, przy czym jest to zwykle wyciskanie.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium