SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232007

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2826
ok dzieki bardzo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3476
Cześć mam pytanie odnośnie treningu, bo nie mam pojęcia co zrobić. Aktualnie ważę 83kg, ćwiczę około 2 lat, ale właśnie bez diety przez co troszkę się zalałem. Ćwiczyć jeszcze z 2 miesiące z dietą na masę i planem? (kupiłem również kreatyne) Czy zacząć już redukować? Mój cel to mieć jak najlepsza sylwetkę na lato. :) I co do treningu to do tego zwykły split na masę? Info:
Wiek: 19
Waga: 83kg
Wzrost: 183cm
Staż: 1,5roku stałych treningów, troszkę ponad 2 lata ogólnie
Cel treningowy: redukcja, czy masa?
Uprawiane inne sporty: kiedyś sporo pływałem, teraz brak
Dieta: brak, zdrowo się odżywiam
Zażywane suplementy: mam kreatynę mono z olimpu - 1 cykl
Ostatnio przerabiany plan: split 12/10/10/8 x3 w tyg
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nigdy nie robiłem maksów:
przysiad 80kg/85kg/85kg/90kg
martwy: 90kg/95kg/95kg/100kg
w klatce na płaskiej stosowałem piramidę 12/10/8/6/4/2 - 60kg/65kg/70kg/75kg/80kg/85kg

Poproszę o radę co teraz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1676
Nie ten wątek, ale i tak Ci udzielę kilku porad od serca:

2 lata i nie masz diety? Kpiny
Jak się spasłeś to się odchudź, a potem zacznij ciężko ćwiczyć, bo wyniki siłowe masz jak osoba ze stażem 2 miesięcznym (120 % wagi ciała w mc)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 126
Jakie sa cwiczenia na tzw.motyle??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
panie kolego weź pan się ogarnij i przeglądnij atlas ćwiczeń

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Antos098
__Logan__
Antos098
Nic nie rozumiesz.
Chodziło mi o to, że w negatywie robisz z tego przysiad bo nie wycofujesz biodra w tył i po prostu sztanga sobie leci swobodnie na pomost.

Czyli bylo dobrze tylko musze kontrolowac negatyw, dobrze rozumiem?
Wybacz marudzenie ale musze byc pewien, ze dobrze rozumiem.


tak, dokładnie





Teraz moze byc? Zauwazylem, ze kazde kolejne powtorzenie powoduje, ze uda sa coraz wyzej, chyba musze bardziej sie na tym skupic (to byla ostatnia seria w rampie).

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3476
@Pandaa, ale to nie są moje maksy siłowe tylko takimi ciężarami robiłem w serii, maks w mc myślę, że mam koło 130kg, ale to też takie gdybanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 2 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56316
Moglibyście mi opisać rodzaje periodyzacji treningu?? Do tej pory spotkałem się tylko z periodyzacją liniową. ( ogólne zasady itp)
Drugie pytanie dietetyczne. Postanowiłem wziąć się na poważnie za dietę i całego Białka w diecie wychodzi mi ~3,3 g/kgmsc w tym zwierzęcego ~2,5g/kgmsc. I tu pytanie czy jest to dobrze, zawszę myślałem, że podawane ogólne wytyczne (2-3g/nkmsc) tyczą się tylko białka zwierzęcego.

Zmieniony przez - rolkoks w dniu 2013-01-01 17:18:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zestaw A

Przysiady tylne 5x10
Wiosłowanie 5x10p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x10p
Military press 5x10p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x10p
Martwy ciąg klasyczny 5x10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorki za dwa posty, ale nie doczytałem że enter wysyła. Pytanie takie, ma być 5 serii w ćwiczeniach, ale czy do tego mają być jeszcze serie rozgrzewkowe? Na ile % robić w przyblizeniu poszczegolne serie, czy wszystkie tym samym ciężarem?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium