SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232033

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Pandarek
Golombex
Proszę o ocenę Mc klasyk:






Ogólnie nie jest źle.

Nie wiem czy to widzisz, ale rozdzielasz pracę nóg i prostowników- najpierw wstajesz nogami, potem ciągniesz plecami; dużo bardziej widoczne jest to w negatywnie. Robiłeś wcześniej rdl? Bo to wygląda jakbyś przenosił nawyki z tego ćwiczenia na klasyka. Postaraj się to lepiej skoordynować, bo później za mocno ciągniesz plecami i Cię buja, tracisz równowagę.

Do tego wydaje mi się, że nie wciągasz po dole uda. Jak z retrakcją łopatek na koniec? Przeprostu nie ma, ale nie widzę czy są ściągnięte elegancko


Fakt widać te rozdzielenie pracy na nogi i plecy - czyli powinienem wstawać powoli nogami i jednocześnie zacząć ciągnąć grzbietem? czyli pozycję wyprostowaną powinny osiągnąć w równym czasie?

Nie ciągnę po dole uda, między sztangą a udami mam jakieś 2-3 cm luzu, staram się mocno ściągać te łopatki żeby to one powodowały wyprost.

A i sztanga powinna też iść po piszczelach? czyli przy pozycji startowej sztanga powinna się stykać z piszczelem?

Ogólnie to co muszę poprawić: koordynacja ruchu nogi-grzbiet, ciągnięcie po udach, mocniejsza retrakcja.

Dzięki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak, sztanga powinna iść po dole uda i po piszczelach.

Retrakcja może być nieco mocniejsza.

Tak, powinieneś na raz prostować nogi i wstawać plecami, trudniej wytłumaczyć niż zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Dzięki postaram się poprawić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2360
Czym moge zastapic rozpietki ?? poniewaz zauwazylem ze robia mi sie rozstepy miedy klata a pachami ...(cale zycie pod gorke ;o) czym moge zastapic to cwiczenie niechce rezygnowac z treningow ale niechce tez by sie one powiekszaly !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
To nie jest od rozpiętek, tylko od rozrostu mięśni (albo tłuszczu, nie wiemy jak się żywisz). Jeśli iść by Twoją teorią, to musiałbyś sobie darować wszelkie dipsy (zwłaszcza, że poprawnie robione pompki klatkowe rozciągną piersiowe bardziej niż rozpiętki), wyciskania hantlami i wyciskania sztanga w szerszym chwycie niż obręcz barkowa.

Prędzej skorzystałbym z porad w dziale uroda o rozstępach.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-01-14 10:35:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2360
hmm no to fajna lipa ;s szczegolnie ze mam tendencje do rozstepow juz od malego mialem na plecach a teraz i tu ... czyli mowisz ze to nie do samych rozpietek ?? ;s co do zywienia to staram sie trzymac diete masowa

Zmieniony przez - ddk90 w dniu 2013-01-14 11:50:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
ddk90
hmm no to fajna lipa ;s szczegolnie ze mam tendencje do rozstepow juz od malego mialem na plecach a teraz i tu ... czyli mowisz ze to nie do samych rozpietek ?? ;s co do zywienia to staram sie trzymac diete masowa

Zmieniony przez - ddk90 w dniu 2013-01-14 11:50:42



Sory, że tak prosto z mostu: masz nadwagę? Jak tak, to się jej pozbądź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2360
wlasnie ze niemam nadwagi cwicze od jakiegos roku na (sucho... tylko kreatynka +bialko i dietka wmiare mozliwosci) trochu urosłem ale nie az tak zeby rozstepy sie pojawily ;( mam masc na rozstepy i nia smaruje ale znimi nigdy nie wygrasz by sie całkowicie pozbyc dzieki za odp poszukam i poczytam jeszcze w dziale uroda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3514
Jakie ćwiczenia polecacie na miesnie dwugłowe ud , martwy ciąg na prostych nogach odpada ? Nie posiadam maszyn tylko wolne cięzary ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Zuraw, uginanie nóg ze sztangielką, wykroki, rdl, hip thrust, wysoki step
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium