SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 231977

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
TakToJa
Witam mam pytanie.
Wykonuję 3 ćwiczenia na mięśnie brzucha: podnoszenie nóg w opadzie, russian twisty, i klasyczne spięcia. Wszystko z obciążeniem. Robię je w takiej kolejności w jakiej podałem, czytałem że w takiej kolejności najlepiej ćwiczyć mięśnie brzucha.
Do tej pory robiłem te 3 ćwiczenia jedno po drugim jako jedna seria. Po tym odpoczynek, albo ćwiczenie na inną grupę i ponownie druga seria tych trzech ćwiczeń itd. Jest to efektywne czy lepiej najpierw wykonać pełne kilka serii na dolne partie, później kilka na skos, później na resztę prostych. Nie wnikam tu w ilość serii i powtórzeń, bo to sam sobie dopasowuję.

Zmieniony przez - TakToJa w dniu 2012-11-07 14:24:45


mięśnie skośne brzucha bardzo mocno pracują we wszystkich ćwiczeniach wykonywanych jednonóż oraz jednorącz. Z kolei mięśnie proste brzucha pracują we wszystkich ćwiczeniach bardzo mocno. Skupiłbym jedynie uwagę tylko na dole brzucha. Ja trenuję sam dół 2-3 ćwiczeniami i na tzw. "kratkę" nie narzekam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
maciej1997
martwy ciąg na prostych nogach czy rdl na FBW dla poczatkujacego


na początkującego działa wszystko, więc to bez różnicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
ErEnGeNGeN
Mam pytanie, jesli chce robić Fbw 15-10-5 to czy to jest na mase?


15-10-5 oznacza liczbę pow przyporządkowaną do dni w tygodniu ( a w hst akurat tygodni). 1 dnia robisz 15pow, drugiego dnia 10 i ostatniego trzeciego dnia 5. Obrazowo: pon-15pow,sr-10pow,pt-5pow w każdym ćwiczeniu w planie. Plan jest monoschematyczny (1 schemat przez kilka tyg)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
mmarcin
Witam wszystkich serdecznie.
w związku z pewnymi pytaniami i nieścisłościami których niestety sam nie potrafię rozwiązać chciałbym się poradzić osób lepiej znających się na tym temacie.

Może na początek przedstawię ogólny zarys sytuacji. No więc mam 23 lata, 180 cm wzrostu i około73 kg wagi. chdzę mniej wiecej od roku na siłownie ( 3 razy w tygodniu), oprócz tego chodzę na basen 2 razy w tygodniu przez około 1,5h jest to b. intensywny trening i dodatkowo raz w tygodniu gram w tenisa przez około 2h .

poprzez trening chciałbym docelowo wyrzeźbić mięśnie ( sylwetkę) ale nie być napakowanym i chciałbym jak najbardziej obniżyc zawartośc tłuszczu w moim organiźmie, więc mój problem polega na tym że, chciałbym zrzucić tłuszcz nie spalając masy mięśniowej. i teraz zaczynaja się moje pytania. pewne rzeczy sam już rozgryzłem, ale jesli się mylę to bardzo proszę mnie poprawić, a niektore nadal pozostają dla mnie zagadką.

1. rozumiem że powinienm wykonywac jak najwięcej ćwiczeń aerobowych o intesywności około 70% tętna maksymalnego. Tylko nie wiem za bardzo kiedy je wykonywać? czy przed treningiem siłowym czy rano czy wieczorem

2. jak powinna wyglądać moja dieta. nie za bardzo wiem co powinienm spozywac przed treningiem i po treningu. albo jaka powinna być % zawartość danych składnikow odżywczych w diecie.

3. jeszcze mam pewne pytanie odnośnie rodzaju treningu na siłowni który miałbym wykonywać. poniewaz moim głównym celem jest wyeksponowanie mięśni i wyrzeźbienie ich, a nie zwiększenie siły czy masy, nie wiem czy miałbym schudnąc i następnie wprowadzić trening na rzeźbę czy może najpierw nabrać masy mięśniowej a następnie wprowadzić trening na rzeźbę?

bardzo bym był wdzięczny za odpowiedzi albo za podanie linków które mi pomoga znaleźć odpowiedzi

pozdrawiam Marcin


Nie za dużo tej aktywności fizycznej na raz?
Źle do tego podchodzisz - by się rzeźbić, musisz mieć w czym rzeźbić, jak mięśnie są płaskie i małe to po redukcji tkanki tłuszczowej zostaną Ci same ścięgna, a to nie jest oznaka super wysportowanej atletycznej sylwetki. Na początku rób masę mięśniową, najprostszą drogą i najbardziej skuteczną: białko na poziomie 2-2,5g kgmc, węglowodany na poziomie 4-4,5g kgmc oraz tłuszcze na poziomie 1g kgmc. Plan treningowy ukierunkowany tak by szybko łapać masę jak i siłę mięśniową (8-12 ruchów w serii) po kilku tygodniach speriodyzować i pobawić się na 15-20 ruchach w serii, potem znów zmiana i tu może być już 4-7 ruchów w serii. Musisz sam na sobie doświadczać różnego treningu, to najszybszy sposób do poznawania swojego ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 602 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16781
jak to jest z FBW a splitem push/pull/legs ? Jezeli w FBW mam takie cwiczenia jak mc na prostych, szrugsy, młotki czy jest sens wykonywania po nim splitu p/p/l ? Czy partie zostana bardziej podkreslone jezeli je bede cwiczył tylko raz w tygodniu czy nie ma to sensu jesli fbw jest bardziej rozbudowany od najprostszych krazacych na forum?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Treningi FBW to ogolnorozwojowka i tylko do tego się nadają.
Taki trening sam w sobie powoduje uszczuplenie glikogenu w mięśniach, mięśnie są płaskie i nie duże. Nie dasz rady skupić uwagi na kilku mięśniach na raz podczas treningu, to też nie zrobisz mega postępu. Jest to dobry system dla korygowania techniki na początku, ale później jest to praca bezproduktywna i mało owocna. Oczywiście przejście na split spowoduje, że ciało zareaguje inaczej, będzie zszokowane, a to musi zakończyć się wzrostem - zawsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2843
Mam problem z lewym ramieniem. Chodzi o to że, gdy wykonując wyciskanie francuskie hantelką jednorącz lewą ręką wykonuję 8 powtorzeń a prawą 12-14. Robiąc inne ćwiczenia nie mam z tym problemu, zazwyczaj wykonuję ćwiczenia gdzie obciążenie jest równomiernie rozłożone na obie ręce ( francuz w leżeniu lub pompki) . Co poradzicie żeby to jakoś wyrównać ? Czy tylko wyolbrzymiam? Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Jedno ramię jest słabsze, potrzeba treningu by się wyrównało. Rób ćwiczenia jednorącz jak najbardziej, z czasem zniknie dysproporcja siłowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 726
Witam, mam dwa pytania:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2298
Antos098

mięśnie skośne brzucha bardzo mocno pracują we wszystkich ćwiczeniach wykonywanych jednonóż oraz jednorącz. Z kolei mięśnie proste brzucha pracują we wszystkich ćwiczeniach bardzo mocno. Skupiłbym jedynie uwagę tylko na dole brzucha. Ja trenuję sam dół 2-3 ćwiczeniami i na tzw. "kratkę" nie narzekam.

Dzięki, ale trochę nie to było istotą mojego pytania :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium