SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 231864

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 466 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4374
chodzi o to jak długo cwiczysz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Ogarnijcie się.
Po pierwsze są tu wyznaczeni doradcy w tym temacie. Rady dawane przez innych początkujących będą nagradzane banem - informuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
draqo
Antos098 akurat jeśli chodzi o nogi nie chce ich rozbudowywać dlatego 1 ćw mam. Czyli jeśli mam np 2 ćw na daną grupę to pierwsze zrobić regresją a drugie progresja czy lepiej stały?


Czego byś nie robił od 2 ćwiczeń i tak uda się nie rozrosną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
lewar
Klatke (Skos) lepiej robić sztangą czy hantelkami ???


Nie ma lepiej/gorzej.

Sztanga - dla początkujących łatwiej utrzymać stałe napięcie w piersiowych, ale dużo krótszy ruch, przez co gorsza stymulacja.

Hantle - głębszy ruch, ciężej jednak na początku utrzymać napięcie (trzeba się nauczyć) za to dużo lepsza stymulacja.

I jedno i drugie JEST DOBRE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
alternatorbiceps
Co jest lepsze, robienie treningu obwodowego 3x w tyg wszystkeigo, czy standardowo klata tric, plecy bic i nogi tric po 1x w tyg?


Wnioskuje, że dopiero zacząłeś ćwiczyć skoro pytasz o takie podstawy. Więc: ćwiczenie grupy raz w tyg jest o wiele cięższe, więcej ćwiczeń dla grup i partii mięśniowych, lepsza stymulacja - prawdziwy kulturystyczny trening tak na prawdę. Z kolei trening obwodowy zakłada dość szybką naukę techniki ćwiczeń podstawowych co jest niewątpliwym atutem takiego treningu,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 466 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4374
Czyli lepiej dodać 2 ćwiczenia i rozłozyc serie na 2 ćwiczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
przecież Ci nie zależy na rozroście ud to zostaw te 2 ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 466 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4374
Ok. Swoją drogą prawie zawsze robiłem tylko przysiady tylne i uda miałem aż za duze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1547 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17334
Ostatnio mam zastój w paleniu fatu i po rozmowie z kumplem który już ćwiczy jakiś czas i ma zaj**iste efekty. Zastanawiam się nad "techniką" czy raczej "kolejnością" treningu. Mianowicie zaniedbałem aeroby kosztem crossfit co mi średnio (wg mnie idzie - padam po nim na ryj i nie czuję jego efektów).

Ale mój znajomy twierdzi iż, powinienem:
1 zmienić FBW na SPLIT (wiem że nie w tym temacie o tym)
2 dać aeroby zawsze PO treningu siłowym - bo to dopiero pali fat, ewentualnie rano na czczo - co u mnie odpada

Ostatnio robiłem na przemian: siłka/CF/wolne/siłka/CF/wolne
Wcześniej (tu trochę spaliłem ale dość wolno - lecz to były początki z siłownią): siłka/bieganie/siłka/bieganie/bieganie/siłka/wolne

Jego rada to:
wt,czw, sob: siłownia + bieganie/rower
pon,śr,pt, nd wolne

Cel oczywiście max redukcja fatu.

Co o tym sądzicie?

2 pytanie o rozkład składników w diecie, bo chcę coś sam sklecić by urozmaicać posiłki: 2g/kg B, 100-150g WW reszta T?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
artur_j
Ostatnio mam zastój w paleniu fatu i po rozmowie z kumplem który już ćwiczy jakiś czas i ma zaj**iste efekty. Zastanawiam się nad "techniką" czy raczej "kolejnością" treningu. Mianowicie zaniedbałem aeroby kosztem crossfit co mi średnio (wg mnie idzie - padam po nim na ryj i nie czuję jego efektów).

Ale mój znajomy twierdzi iż, powinienem:
1 zmienić FBW na SPLIT (wiem że nie w tym temacie o tym)
2 dać aeroby zawsze PO treningu siłowym - bo to dopiero pali fat, ewentualnie rano na czczo - co u mnie odpada

Ostatnio robiłem na przemian: siłka/CF/wolne/siłka/CF/wolne
Wcześniej (tu trochę spaliłem ale dość wolno - lecz to były początki z siłownią): siłka/bieganie/siłka/bieganie/bieganie/siłka/wolne

Jego rada to:
wt,czw, sob: siłownia + bieganie/rower
pon,śr,pt, nd wolne

Cel oczywiście max redukcja fatu.

Co o tym sądzicie?

2 pytanie o rozkład składników w diecie, bo chcę coś sam sklecić by urozmaicać posiłki: 2g/kg B, 100-150g WW reszta T?


Napisałeś swój cel max redukcja FATU, więc domyślam się, że nie chcesz pozbywać się masy MIĘŚNIOWEJ, zatem musisz wiedzieć, że FBW na redukcji nie utrzyma mięśni..jest to zbyt słaba stymulacja - poleci wszystko i mięśnie i fat, wrócisz do punktu 0. Redukcja to zawsze sprawa mocno indywidualna, przyjmijmy że masz 20% fatu i ważysz 70kg, więc liczysz zapotrzebowanie dla MASY MIĘŚNIOWEJ a nie wagi ciała, z tych 70kg samej masy mięśniowej może jest z 50kg - nie więcej. Liczysz więc 3g białka (na redu zawsze więcej protein, gdyż jest zwiększony metabolizm na samo białko) wychodzi 150g protein dobowo, węgle dostarczałbym głównie z warzyw zielonych i kolorowych i powiedzmy owsianka z rana czy też nawet placek, gdzie będą płatki owsiane. Tłuszczy rzecz jasna nie możesz dać dużo, bo są bardzo kaloryczne, ale też z drugiej strony by Twoje libido nie ucierpiało z powodu niskiej ilości tłuszczy dobowo to zwiększ podaż zielonych warzyw. Grupy i partie mięśniowe trenuje raz w tyg, aero kręć po treningach siłowych - tu już musisz wyczuć, jaka ilość aero jest Ci potrzebna. Ciężary wyższe - takie na 5-8 ruchów, gdyż duży ciężar zawsze "trzyma mięso" - nie zatracisz grubości włókien, słowem: nie będziesz płaski + musisz pamiętać o tym, że masz mało kalorii dobowo, więc trening nie może być przesycony tonażem i objętością.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium