SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 231681

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5137
Zamiast płatek owsianych przed treningiem proponowałbym ryż brązowy, jeżeli już wybierasz wśród produktów z niższym IG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
rion10
obojętnie czy tłusty czy pół, tak czy inaczej musisz to umieścić w bilansie dnia. Generalnie unikałbym owsianych przed i po treningu, z racji dużej zawartości błonnika.
Przedtreningowy ok pod warunkiem, że wcześniej wpadł jakiś posiłek ww + białko. Po owsianych ja czuję się ocieżały i kiepsko mi się cwiczy musisz przetestować na sobie


A jeżeli nie ma żadnych problemów po owsianych przed treningiem to można zostawić? Wiadomo że lepiej było by zjeść ryż czy kaszę.
Zazwyczaj trenuję właśnie po pierwszym posiłku i dla mnie jest to omlet owsiany(owsiane, jaja, wiórki, kakao, cynamon) po 1-1,5h na trening. Po takim posiłku czuje się lekki, a zarazem mam dużo energii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777450
Ja jestem zwolennikiem trenowania po co najmniej 2 posiłkach węgle + białko i takie połączenie u mnie osobiście sprawdza się najlepiej, jednak czasem też trenuję po jednym posiłku to po owsianych jestem napchany ale jeśli Wam się dobrze ćwiczy to ja nie widzę przeciwwskazań. Choć ja z reguły w przetreningowych unikam większych ilości błonnika. A już absolutnie po treningu wówczas ładujemy przede wszystkim łatwo przyswajalne białko i węgle według zapotrzebowania.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 141
Mam pytanie odnośnie ewentualnego planu treningowego w warunkach domowych. Do dyspozycji mam dwie sztangielki obciążenia do nich 60 kg, drążek rozporowy ławkę skośną do brzuszków i ekspander. Przy wzroście 183 ważę 90 kg. Moim celem jest zrzucenie paru kg i zbudowanie większej bardziej wyrzeźbionej klatki z zachowaniem proporcji ciała oczywiście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777450
masz cały dział trening w domowych warunkach uderz tam na pewno znajdziesz coś dla siebie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1504 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35850
witam doradcow, mam kilka nastepujaych pytan:
1.W jakim celu stosujemy supinacje?
2.zaleznie od rozstawu nog w przysiadzie jaka czesc miesni ud pracuje mniej , a ktora wiecej? (chodzi mi to ,ze np.stopy wezej to bardziewj pracuje ta czesc uda , a tamta mniej)
3.podobne do poprzedniego tylko dotyczace plecow- przy wioslowaniu ,ktora czesc plecow pracuje ciezej ,a ktora mniej zaleznie od uchwytu(jaka szerokosc uchwytu najlepsza na dana czesc plecow).
4. roznica w wiosle w pochyleniu od tego w opadzie- chodzi mi o prace miesni oczywiscie, jaki miesien pracuje mniej ,a ktory wiecej.
5. tez dotyczace pracy poszczegonych miesni- żuraw i uginanie nog na maszynie i MC na prostych i sztywnych( czy pracuja te same czesci miesnia dwoglowego podczas pracy w tych cwiczeniach )
mam nadzieje na profesjonalna odpowiedz

===> 1Polska.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1879
Witam
ćwicze planem ronniego etap 4 i mam kilka pytań dotyczących techniki ćwiczeń
1. Ostatnio na treningu z przednim przysiadem (staram sie robić chwyt ciężarowy "OLY" ) strasznie uciekały mi palce spod sztangi (sztanga na barkach trzymała się dobrze) czy warto przejść na chwyt z skrzyzowanymi rękami ? uciekające troche mi przeszkadzaja
czy instruktaż poniżej jest dobry



2. Przy Martwym ciąg puszcza mi chwyt (wykonuje obie dłonie nachwytem) czy warto zmienić na trzymanie sztangi na podchwyt(jedna ręka)-nachwyt(druga)?
3. na ostatnich 2 treningach przy Military Press strasznie bolą mnie "kaptury" i przez co musialem zmniejszyć obciążenie w tym ćwiczeniu co może być powodem ?
dołączam zapis video z jednego wczesniejszych treningow




Zmieniony przez - huajem w dniu 2013-03-02 18:14:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
norbi3011cule
witam doradcow, mam kilka nastepujaych pytan:
1.W jakim celu stosujemy supinacje?
2.zaleznie od rozstawu nog w przysiadzie jaka czesc miesni ud pracuje mniej , a ktora wiecej? (chodzi mi to ,ze np.stopy wezej to bardziewj pracuje ta czesc uda , a tamta mniej)
3.podobne do poprzedniego tylko dotyczace plecow- przy wioslowaniu ,ktora czesc plecow pracuje ciezej ,a ktora mniej zaleznie od uchwytu(jaka szerokosc uchwytu najlepsza na dana czesc plecow).
4. roznica w wiosle w pochyleniu od tego w opadzie- chodzi mi o prace miesni oczywiscie, jaki miesien pracuje mniej ,a ktory wiecej.
5. tez dotyczace pracy poszczegonych miesni- żuraw i uginanie nog na maszynie i MC na prostych i sztywnych( czy pracuja te same czesci miesnia dwoglowego podczas pracy w tych cwiczeniach )
mam nadzieje na profesjonalna odpowiedz


1.Zależy o jakie ćwiczenie dokładnie ci chodzi.Generalnie w jakimś stopniu zmienia się angaż poszczególnych rejonów mięśni.Prosty przykład-supinacja w uginaniu ze sztangielkami.Mocniej angażujesz brachialisy + brachioradialisy,ciężary rosną w górę,sam biceps najmocniej pracuje na szczycie ruchu.

2.Wąski rozstaw-stopy wskazują w przód-najmocniej atakujesz głowę boczną uda(Vastus Lateralis),zewnętrzne rejony pośladkowych,napinacz powięzi szerokiej(tensor fasciae latea).Mówiąc łopatologicznie-"wchodzi" ci w bok uda.

Szeroki rozstaw-stopy zwrócone na zewnątrz-mocny atak na wewnętrzne części nogi.Głowa obszerna przyśrodkowa uda(Vastus Medialis),przywodziciele,mięsień krawiecki( musculus sartorius...i kilka mniejszych mięśni.

3.Podchwyt-atak na najszerszy,szczególnie jego dolne rejony.Mniejsza praca mięśni obłych(teres).Do tego mocniej włączają się zginacze łokcia.
Nachwyt-najszerszy również mocno obrywa,teresy również mocniej.

4.Wiosło w pochyleniu to mocna forma wiosłowania,poprawiająca mocno dolną część czworobocznych(trapezius),równoległoboczne(musculus rhomboideus) i najszerszy grzbietu + wiadomo kilka innych mniejszych mięśni.

Wiosło w pełnym opadzie mocniej atakuje najszerszy grzbietu + równoległoboka.

5.Żuraw i uginanie wykorzystują podobną funkcję hamstringa-zginanie kolana.Z tym że żuraw to bardziej "masogenne" i wielostawowe ćwiczeniu w którym mocniej oberwie cały zespół mięśni + mięśnie stabilizujące-tj. prostowniki,brzuch,pośladki.Mocniej również angażujesz łydki.

Martwy ciąg na prostych-to już ćwiczenie mocno izolowane nie stworzone do dużych ciężarów i wymagające dobrej mobilności.

Martwy na sztywnych-bardziej anatomiczne ćwiczenie,łatwiej zachować naturalną krzywiznę i mocniej rozciągnąć wszystkie głowy hamstringa.Z moich obserwacji wynika że mocniej tutaj angażujemy m.półscięgnisty.

Ale największy wpływ na atak poszczególnych 4 głów ma rozstaw i kierunek stóp.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 372 Napisanych postów 2331 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48698
Witam mam następujący problem ćwiczę pon sro pia systemem push pull legs a moim celem jest utrata zbędnej tkanki tłuszczowej. Chciałbym dołożyć do treningu aeroby i moje pytanie kiedy mam to zrobić w dni treningowe czy nie treningowe w jakich porach najlepiej i jak długo miałyby trwać. Będzie to bieganie i pływanie na basenie

You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
pływanie to nie aeroby,
proponuję marsze po treningu siłowym, na początek po 20min, z czasem wydłużyć.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium