SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 233408

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 2 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56331
Kolejna seria pytań:
1) Olej rzepakowy jako źródło tłuszczy ( jedyny olej jaki mi smakuje, nie lubię awokado i orzechów)
2) Pestki słonecznika jako źródło tłuszczy
3) Super serie - od jakiego stażu stosować (mniej więcej), mam zamiar wprowadzić je w następnym planie przy treningu bic/tric by skrócić trening opłaca się ( dopiero po nowym roku, na razie mam plan i sprawuje się świetnie)

Zmieniony przez - rolkoks w dniu 2012-10-27 11:54:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 249
Witam Mam problem z dwoma ćwiczeniami. Chodzi mi o:

1. Przyciąganie wyciągu górnego do karku

Jestem za mało rozciągnięty aby nisko ściągnąć wyciąg i nie jestem w stanie wykonywać tego ćwiczenia poprawnie.

2. Wyciskanie sztangi poziomo leżąc (sztanga na obojczyki)

Tutaj też wchodzi kwestia rozciągnięcia bo nie jestem w stanie dotknąć sztangą obojczyków przy poprawnie ułożonych łokciach.

Czy możecie mi polecić jakieś ćwiczenia na rozciąganie, abym jak najszybciej mógł zacząć wykonywać te ćwiczenia poprawnie? (Mój staż to ok 2 miesięcy)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1910
Antos098
QTT
Mam problem z karkiem (dyskopatia), ktory nasila sie podczas wyciskania sztangi w siadzie/staniu. Czy podciaganie sztangi wzdluz tulowia do brody moze zastapic to cwiczenie? Wg atlasu pracuja te same miesnie, ale nie jestem do konca przekonany. Pozdrawiam


Nie jesteśmy lekarzami. Nie chcemy w takich kwestiach doradzać online. przypadki zdrowotne konsultuj proszę ze swoim lekarzem/fizjoterapeutą


Nie zrozumielismy sie. Nie chodzi mi o kwestie zdrowotne, ale czy te cwiczenia angazuja te same miesnie i mozna je nawzajem zastapic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
tak, lecz nie rób tego na sztandze, ponieważ nie rozwidlają się nadgarstki, obrazując chodzi o to że mając sztangę w dłoniach łokcie rozejdą się na boki w górnej fazie ruchu lecz nadgarstki pozostaną w niezmienionym stanie, co będzie powodowało duże przeciążenia nadgarstków, a i może dojść do stanu zapalnego głowy długiej bicepsów. Jak już to rób na linach wyc. dolnego - z miejsca też dłuższy ruch, więc lepsza stymulacja ew. rób podciąganie sztangi szerokim chwytem do pępka, choć wtedy większą pracę przejmują środkowe aktony m. naramiennych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 311
Witam zamierzam robić ABS 8 minut na brzuch ale nie wiem które ćwiczenia są lepsze. Czy te

czy te



Zmieniony przez - leszczu321 w dniu 2012-10-27 12:45:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
rolkoks
Kolejna seria pytań:
1) Olej rzepakowy jako źródło tłuszczy ( jedyny olej jaki mi smakuje, nie lubię awokado i orzechów)
2) Pestki słonecznika jako źródło tłuszczy
3) Super serie - od jakiego stażu stosować (mniej więcej), mam zamiar wprowadzić je w następnym planie przy treningu bic/tric by skrócić trening opłaca się ( dopiero po nowym roku, na razie mam plan i sprawuje się świetnie)

Zmieniony przez - rolkoks w dniu 2012-10-27 11:54:42


1. Jest rzeczywiście dobry, posiada ok. 65% NNKT, sporo witaminy E. Ale nie pij go samego, dodawaj do posiłków, zgaga to nic dobrego - jasna oznaka, że możesz mieć problemy z trawieniem.

2. Dobre, ale należy zmieniać źródła tłuszczy, nie bazować tylko na jednym. Pestki słonecznika mają sporo wit. B6 a i żelaza 2x więcej od rodzynek, więc nie są złe, ale już np olej słonecznikowy to najgorszy wybór.

3. Nie ma jakiegoś określonego czasu od kiedy można stosować SS. Spróbuj na sobie, nie przesadź z objętością. Po 2-3 ćwiczenia wystarczy.\
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
atomic339
Witam Mam problem z dwoma ćwiczeniami. Chodzi mi o:

1. Przyciąganie wyciągu górnego do karku

Jestem za mało rozciągnięty aby nisko ściągnąć wyciąg i nie jestem w stanie wykonywać tego ćwiczenia poprawnie.

2. Wyciskanie sztangi poziomo leżąc (sztanga na obojczyki)

Tutaj też wchodzi kwestia rozciągnięcia bo nie jestem w stanie dotknąć sztangą obojczyków przy poprawnie ułożonych łokciach.

Czy możecie mi polecić jakieś ćwiczenia na rozciąganie, abym jak najszybciej mógł zacząć wykonywać te ćwiczenia poprawnie? (Mój staż to ok 2 miesięcy)


Masz problemy z manipulatorami łopatek, polecam fizjoterapeutę.
A samemu możesz robić zamiast Wyciskanie sztangi leżąc, pompki z dłońmi na hantlach - opierasz dłonie na hantlach (może być również każde inne podwyższenie) i robisz pompki klasyczne, tylko ważne jest by pogłębienie w ruchu następowało na skutek ściągania łopatek a nie obniżania się siłą bicepsów. Również możesz robić ćwiczenie stricte na same manipulatory - trzymasz hantle w dłoniach, łokcie tworzą kąt 90st i mocno wypychasz klatkę w przód, nie ruszając przy tym samymi ramionami ani barkami - mają działać same łopatki.

Ćwiczenie to nazywa się No Money - na yt znajdziesz bez problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
leszczu321
Witam zamierzam robić ABS 8 minut na brzuch ale nie wiem które ćwiczenia są lepsze. Czy te

czy te



Zmieniony przez - leszczu321 w dniu 2012-10-27 12:45:47


Żadne. Poprawne martwe ciągi, przysiady, drążki, poręcze budują tzw. kratę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6719
siemka;)
biore sie wlasnie za kolejny etap cwiczen mianowic echodzi mi o polaczenie marti gdyz czytajac i pytajac roznie to mowiono;x
czy dobrym rozwiazaniem jest polaczenie taki w splicie 3x w tyg :
klatka/biceps
nogi/barki/łydki
plecy/triceps/brzuch
jesli chodzi o dobor powtorzen to : klatka 12-10-8-6/ biceps 12-12-12 nogi bazuje na 70% ciezaru maksymalnego i powtorzenia w graniczach 15-20 wyprosty na maszynie i dwojki oraz siady tylen 12-15
Kolejna kwestia to nie wiem jak dobrac liczbe seri i pow na barki mam z tym problem , jesli chodzi o plecy baza 12-15 x drazek ile dam rady,

Prosilbym o pomoc gdyz pyyatjac w dziale trening to jedynie mozna uslyszec to zle to zle i szkoda zakladac czasmi tematu, jesli ktos odpowie bede wdzieczny,

pozdrawiam i dziekuje ;)

Zmieniony przez - Danek w dniu 2012-10-27 17:23:37

Danek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
nie łączy się nóg z barkami, powtarzane to było wielokrotnie.
My tu nie układamy planów treningowych
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium