SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 231758

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
till118
Witam chciałem zapytac o podciąganie na drążku. Ćwiczę nachwytem wąsko i szeroko, oraz podchwytem wąsko i szeroko. Zajmuje mi to sporo czasu i dlatego chce zapytac czy ćwicząc tymi 4 rodzajami rozwijam wszystkie miesnie pleców, czy moze warto to odrzucic i zmienic technike podciagania?


ale formę do podciągania na drążku dobierasz pod Twój cel treningowy. Drążek i martwy ciąg to podstawa w treningu pleców ale należy urozmaicić te podstawowe ćwiczenie dodatkowymi również w zależności od potrzeb arsenał ćwiczeń masz bardzo szeroki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Antos098
__Logan__

2. Jak wyciskam lezac sztange i prowadze lokcie szeroko bo boli mnie lewy rotator, probowalem z malymi ciezarami roznie sie ustawiac (spinac lopatki, chwytac wasko/szeroko itd) i zawsze czuje ten lewy bark. Kiedys za malolata duzo robilem wyciskania zza glowy z marna technika a ze barki zawsze mi "szly" dobrze to ciezar nie byl maly, podejrzewam, ze wtedy bark dostal. Teraz o wyciskaniu zza glowy moge zapomniec bo przy ruchu w gore cos mi przeskakuje w barku. Czy mozna cos na to poradzic? Nie mowie o suplach tylko o jakims wzmoceniu rotatorow? Moze wykonywac jakies cwiczenie na rotator?



2. Ja nie praktykuję WL, za dużo widziałem złego odnośnie tego ćwiczenia, ale jeśli miałbym Ci poradzić ćwicz rotatory barków po każdym treningu siłowym, niezależnie od tego jaka grupę czy partię ćwiczyłeś



Mysle, ze przez to u mnie tak slabo z klatka. W takim razie zmienilbym plan (obecnie push/pull/legs), tzn wymienilbym cwiczenia, teraz jest wl plasko, sztangielki skos i na koniec dipsy. Zmienilbym na:
1.Dipsy rampa 5x10
2.hantle na skosie 4x10-12-14-16 (regres)
3A Wycisk ściskający 3x15
3B Rozpiętki 3x15

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Mikers
Dokładam do miski, staram się zwiększać obciążenie, domsy po treningu są.

2 filmiki z dzisiejszego treningu nóg


Nożyce





MCNPN




Nożyce mocno trafiają w czwórki, z kolei MCNPN niezbyt trafia do dwójek, wiadomo że jakieś rozciągnięcie zawsze jest, ale chyba jeszcze nie nauczyłem się pracować tymi mięśniami. Macie jakiś dobry sposób na poprawienie czucia?


Podbijam

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 668 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18459
Wykonuję FBW i chciałbym żeby było 3-dniowe. Problem polega na tym że,
pon-sr-pt nie pasuje bo mam w sr zajęcia do 20:30,
wt-czw-sob rowniez bo weekend na uczelni.
Czy mogę trenowac wt-czw-pt? Czy dzien przerwy miedzy treningami jest konieczny?

'Kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstością padania'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
__Logan__
Antos098
__Logan__

2. Jak wyciskam lezac sztange i prowadze lokcie szeroko bo boli mnie lewy rotator, probowalem z malymi ciezarami roznie sie ustawiac (spinac lopatki, chwytac wasko/szeroko itd) i zawsze czuje ten lewy bark. Kiedys za malolata duzo robilem wyciskania zza glowy z marna technika a ze barki zawsze mi "szly" dobrze to ciezar nie byl maly, podejrzewam, ze wtedy bark dostal. Teraz o wyciskaniu zza glowy moge zapomniec bo przy ruchu w gore cos mi przeskakuje w barku. Czy mozna cos na to poradzic? Nie mowie o suplach tylko o jakims wzmoceniu rotatorow? Moze wykonywac jakies cwiczenie na rotator?





2. Ja nie praktykuję WL, za dużo widziałem złego odnośnie tego ćwiczenia, ale jeśli miałbym Ci poradzić ćwicz rotatory barków po każdym treningu siłowym, niezależnie od tego jaka grupę czy partię ćwiczyłeś



Mysle, ze przez to u mnie tak slabo z klatka. W takim razie zmienilbym plan (obecnie push/pull/legs), tzn wymienilbym cwiczenia, teraz jest wl plasko, sztangielki skos i na koniec dipsy. Zmienilbym na:
1.Dipsy rampa 5x10
2.hantle na skosie 4x10-12-14-16 (regres)
3A Wycisk ściskający 3x15
3B Rozpiętki 3x15


Kolego, skoro piszesz o rampie to skąd od razu założenie, że będzie to akurat 5 serii? jak skaczesz po 2,5kg to tych serii wyjdzie nawet i ponad 10, rampa to rampa inaczej autoregulacja :) liczy się zachowana liczba ruchów przy wzrastającym obciążeniu. Regres na skosie, też oczywiście musi być poprzedzony progresją, bo przecież musisz dojść najpierw do jakiegoś ciężaru z którego można już robić regres w takiej formie jak opisałeś :) Niestety niepamiętam Twoich celów - masa klaty? gęstość? określ się w konkretnych ramach, by na podstawie Twojego celu ułożyć dany plan:) Plany dobieramy pod swoje cele, a nie cele pod plany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
hrynio92
Wykonuję FBW i chciałbym żeby było 3-dniowe. Problem polega na tym że,
pon-sr-pt nie pasuje bo mam w sr zajęcia do 20:30,
wt-czw-sob rowniez bo weekend na uczelni.
Czy mogę trenowac wt-czw-pt? Czy dzien przerwy miedzy treningami jest konieczny?


Wypadałoby, ze względu, że trenujesz całe ciało na każdej sesji treningowej, więc jakieś podstawy regeneracji należałoby zachować. Z doświadczenia powiem, że 3dni to jednak trochę mało by rozwijać porządnie masę mięśniową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Mikers
Mikers
Dokładam do miski, staram się zwiększać obciążenie, domsy po treningu są.

2 filmiki z dzisiejszego treningu nóg


Nożyce





MCNPN




Nożyce mocno trafiają w czwórki, z kolei MCNPN niezbyt trafia do dwójek, wiadomo że jakieś rozciągnięcie zawsze jest, ale chyba jeszcze nie nauczyłem się pracować tymi mięśniami. Macie jakiś dobry sposób na poprawienie czucia?


Podbijam


Nożyce ok.
MCNPN - źle, trzymaj naturalną krzywiznę kręgosłupa, póki co się garbisz bo źle trzymasz hantle. Hantle mają być całkowicie nachwytem a nie pomiędzy nachwytem a neutralem:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Dzięki!

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Antos098
__Logan__
Antos098
__Logan__

2. Jak wyciskam lezac sztange i prowadze lokcie szeroko bo boli mnie lewy rotator, probowalem z malymi ciezarami roznie sie ustawiac (spinac lopatki, chwytac wasko/szeroko itd) i zawsze czuje ten lewy bark. Kiedys za malolata duzo robilem wyciskania zza glowy z marna technika a ze barki zawsze mi "szly" dobrze to ciezar nie byl maly, podejrzewam, ze wtedy bark dostal. Teraz o wyciskaniu zza glowy moge zapomniec bo przy ruchu w gore cos mi przeskakuje w barku. Czy mozna cos na to poradzic? Nie mowie o suplach tylko o jakims wzmoceniu rotatorow? Moze wykonywac jakies cwiczenie na rotator?





2. Ja nie praktykuję WL, za dużo widziałem złego odnośnie tego ćwiczenia, ale jeśli miałbym Ci poradzić ćwicz rotatory barków po każdym treningu siłowym, niezależnie od tego jaka grupę czy partię ćwiczyłeś



Mysle, ze przez to u mnie tak slabo z klatka. W takim razie zmienilbym plan (obecnie push/pull/legs), tzn wymienilbym cwiczenia, teraz jest wl plasko, sztangielki skos i na koniec dipsy. Zmienilbym na:
1.Dipsy rampa 5x10
2.hantle na skosie 4x10-12-14-16 (regres)
3A Wycisk ściskający 3x15
3B Rozpiętki 3x15


Kolego, skoro piszesz o rampie to skąd od razu założenie, że będzie to akurat 5 serii? jak skaczesz po 2,5kg to tych serii wyjdzie nawet i ponad 10, rampa to rampa inaczej autoregulacja :) liczy się zachowana liczba ruchów przy wzrastającym obciążeniu. Regres na skosie, też oczywiście musi być poprzedzony progresją, bo przecież musisz dojść najpierw do jakiegoś ciężaru z którego można już robić regres w takiej formie jak opisałeś :) Niestety niepamiętam Twoich celów - masa klaty? gęstość? określ się w konkretnych ramach, by na podstawie Twojego celu ułożyć dany plan:) Plany dobieramy pod swoje cele, a nie cele pod plany.


Rampe ustawiam tak, ze np wiem, ze ostatnia seria to 10x80kg wiec czwarta jest 75, trzecia 70, druga 65 i pierwsza 60. Nie rozumiem tego co napisales o regresji, wydawalo mi sie, ze to metoda wg ktorej robi sie seria w ktorych zmniejszasz ciezar a zwiekszasz powtorzenia i tyle. Celem jest masa klatki bo jest z nia slabo.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
no jak nie rozumiesz?
załóżmy, że masz 100kg sztangę to nie robisz przecież od razu serii na setce i schodzisz, tylko najpierw musisz dojść do tej setki, żeby się nie uszkodzić. Skoro masa klatki, to przewaga wycisków na skosie - 2 wyciski na skosie, 1 poziome czy nawet głową w dół albo dipsy i 1ćw rozciągające i tyke
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium