SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232025

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1669
no masz racje, łapaj soga oczywiscie i zapraszam do odwiedzania mojego dziennika treningowego raz na jakis czas;)

CSPSP-dziennik treningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11333
Panowie mam szybkie pytanie, a nie chce tematu nowego stawiać.

Zastanawiam się jak będzie lepiej z kolejnością ćwiczeń. Najpierw wyciskanie hantli czy wyciskanie sztangi ? Czy może zrezygnować ze sztangi i zostawić same hantle? Co o tym sądzicie?

Widzi mi się to tak:

Wyciskanie hantli - 5,6 serii
Wyciskanie sztangi - 3 serie
Wyciskanie Sztangi Skos - 3 serie
Rozpiętki - 2 serie

Wszystko ze zwiększaniem obciążenia.
Jeszcze pompki na poręczach chciałbym robić, ale nie wiem jak to wszystko pogodzić.


pozdrawiam, dzięki z góry za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 372 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5365
Cześć moje pytanie:

Czemu w wiekszości treningów np. splitowych, gdy robimy klatkę to robimy:
- Wyciskanie sztangi plasko
- Wyciskanie sztangielek na lawce skośnej

A nie np:
- Wyciskanie sztangi plasko
- Wyciskanie SZTANGI na lawce skośnej




Zmieniony przez - ABSII w dniu 2012-12-22 22:00:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Bo sztanga i sztangielki to inny ruch, inne części mięśnia pracują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Daneku
Panowie mam szybkie pytanie, a nie chce tematu nowego stawiać.

Zastanawiam się jak będzie lepiej z kolejnością ćwiczeń. Najpierw wyciskanie hantli czy wyciskanie sztangi ? Czy może zrezygnować ze sztangi i zostawić same hantle? Co o tym sądzicie?

Widzi mi się to tak:

Wyciskanie hantli - 5,6 serii
Wyciskanie sztangi - 3 serie
Wyciskanie Sztangi Skos - 3 serie
Rozpiętki - 2 serie

Wszystko ze zwiększaniem obciążenia.
Jeszcze pompki na poręczach chciałbym robić, ale nie wiem jak to wszystko pogodzić.


pozdrawiam, dzięki z góry za pomoc.


Po co chcesz robić tyle wyciskania na płasko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3
Witam :)
Mam pytanie odnośnie ćwiczenia mięśni brzucha.
Już od dłuższego czasu (2-3 lata) z przerwami wykonuję różne ćwiczenia (robiłem A6W, ABS itp) i czuję, że mam "dość" silne mięśnie. Problem jest w tym, że są jak dla mnie za mało widoczne. Wiem, że ważna jest dieta i trening aerobowy, staram się trzymać diety i regularnie biegam więc nie w diecie i tkance tłuszczowej jest problem- mam płaski brzuch i nie dużo tłuszczu, tylko te mięśnie nie chcą się jakoś wyraźnie rozrastać.
Robiąc weidera weszło mi w nawyk napinanie mięśni przez 2-4s w końcowej fazie, moje pytanie jest o to czy długość trwania skurczu po każdym spinaniu ma wpływ na rozwój mięśni? Napisałem tego posta, bo obawiam się, że za długie napinanie mięśni bardziej działa w stronę rzeźbienia i "spłaszczania" brzucha jak jego ćwiczeniu na rozrost... ale może się mylę.
Stosując się do programu ABS, powinienem bardziej szybko robić serie ćwiczeń? Czy może każde pojedyncze spinanie dłużej przytrzymać? Chodzi mi o przyrost masy mięśni.
Z góry dzięki za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11333
Pandarek
Daneku
Panowie mam szybkie pytanie, a nie chce tematu nowego stawiać.

Zastanawiam się jak będzie lepiej z kolejnością ćwiczeń. Najpierw wyciskanie hantli czy wyciskanie sztangi ? Czy może zrezygnować ze sztangi i zostawić same hantle? Co o tym sądzicie?

Widzi mi się to tak:

Wyciskanie hantli - 5,6 serii
Wyciskanie sztangi - 3 serie
Wyciskanie Sztangi Skos - 3 serie
Rozpiętki - 2 serie

Wszystko ze zwiększaniem obciążenia.
Jeszcze pompki na poręczach chciałbym robić, ale nie wiem jak to wszystko pogodzić.


pozdrawiam, dzięki z góry za pomoc.


Po co chcesz robić tyle wyciskania na płasko?



Panderek to co olać sztangę i dołożyć serie w hantlach plus hantle skos ? Myślę, że korzystniejsze hantle będą.

Zmieniony przez - Daneku w dniu 2012-12-23 07:36:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
kamillo1
Witam :)
Mam pytanie odnośnie ćwiczenia mięśni brzucha.
Już od dłuższego czasu (2-3 lata) z przerwami wykonuję różne ćwiczenia (robiłem A6W, ABS itp) i czuję, że mam "dość" silne mięśnie. Problem jest w tym, że są jak dla mnie za mało widoczne. Wiem, że ważna jest dieta i trening aerobowy, staram się trzymać diety i regularnie biegam więc nie w diecie i tkance tłuszczowej jest problem- mam płaski brzuch i nie dużo tłuszczu, tylko te mięśnie nie chcą się jakoś wyraźnie rozrastać.
Robiąc weidera weszło mi w nawyk napinanie mięśni przez 2-4s w końcowej fazie, moje pytanie jest o to czy długość trwania skurczu po każdym spinaniu ma wpływ na rozwój mięśni? Napisałem tego posta, bo obawiam się, że za długie napinanie mięśni bardziej działa w stronę rzeźbienia i "spłaszczania" brzucha jak jego ćwiczeniu na rozrost... ale może się mylę.
Stosując się do programu ABS, powinienem bardziej szybko robić serie ćwiczeń? Czy może każde pojedyncze spinanie dłużej przytrzymać? Chodzi mi o przyrost masy mięśni.
Z góry dzięki za odp.


Cięzkie martwe ciagi, wioslowania, suwnica - najlepsze dla rozbudowy masy miesni brzucha. Do tego mozna na deser allahy z duzym obciazeniem w usrednionym zakresie i juz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3514










Jakie błedy ?

Zmieniony przez - tygrytron40 w dniu 2012-12-23 15:10:55

Zmieniony przez - tygrytron40 w dniu 2012-12-23 15:11:52

Zmieniony przez - tygrytron40 w dniu 2012-12-23 15:12:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3288
Jeśli chodzi o rozpiętki to za duży ciężar. Za bardzo zgiete ręce w stawach łokciowych, ćwiczenie pomału podchodzi pod wyciskanie. Jeśli ruch kończysz prawie łącząc ze sobą hantle napinaj mięsnie piersiowe, jesli nie potrafisz kończ ruch wczesniej aby nie doszło do ich rozluźnienia.
Przy wyciskaniu sztangi większy rozstaw dłoni i szerzej prowadź łokcie bo dużą cześć zamiast mięśni piersiowych przjemują tricepsy.
Prz wyciskaniu hantli uwagi co do prowadzenia łokci jak przy sztandze, pozwoli Ci to na wyłączenie tricepsa i większe rozciągnięcie mięsnia piersiowego.

To są moje sugestie. Niech się jeszcze wypowiedzą eksperci.

Zmieniony przez - Bielszczanin30 w dniu 2012-12-23 15:53:53
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium