SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232981

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5651
pytanie o łydki, pomijając sam plan treningowy, czy błędem jest robienie 1 ćw co trening (3s x 15-20p, 3 treningi w tygodniu,odstęp 1 dnia pomiędzy) ? czy poprawniej byłoby robic co 2gi trening? czy może jeszcze inaczej,np na 1 treningu ale konkretnie, z 3ćw na łydki? proszę o odpowiedź, mętlik w głowie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777799
na łydki musisz znaleźć swój sposób tak na prawdę

Łydki jeśli dają radę z regeneracją możesz trenować nawet co trening , atakując oczywiście różnymi ćwiczeniami. Dodatkowo w zależności od mikrocyklu zmieniaj im zakres powtórzeń od nawet ekstremalnie wysokich zakresów po niskie. Reasumując sprawdzaj sam co cykl treningowy inny zakres powt , ilość treningów, częstotliwość , różnorodność jest tutaj wskazana ale również obserwacja co z tego wszystkiego działa na Ciebie najlepiej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 726
dzieki rion 10, bok barków razem z przodem barkow i klatka (zapomnialem dopisac) , to jak plan ten mozey byc? A jesli chodzo o ilosc serii w tygodniu to rozumiem ,ze sprawa indywidualna, generalnie pytam bo pomieszalem troche treningi sobie w tym tygodniu, od przyszlego jade tym splitem ktorego napisalem. Wczoraj np. zrobilem 8 serii na plecy po czym znow mnie olsnilo z nowym planem. A ze plecy ustalilem spobie na czwartek to teraz mysle zrobic w czwartek 4 serie na plecy ( czyli po 8 seriach sa 3 dni regeneracji), ale nei wiem czy tak bedzie dobrze, potem juz normalnie ten split - chyba ze stwierdziz,ze zle polaczenie , to wezme inny.

Ogolnie chodzi o to ,zebym sie nie przetrenowal ;P

Zmieniony przez - maddi w dniu 2012-11-20 11:02:15

Zmieniony przez - maddi w dniu 2012-11-20 11:02:54

Zmieniony przez - maddi w dniu 2012-11-20 11:03:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777799
jeśli Twojemu dolnemu grzbietowi wystarczy jeden dzień regeneracji miedzy nogami a plecami to będzie ok . Ilość serii dobierzesz w trakcie mikrocyklu pod siebie możesz zacząć od ogólnie przyjętej reguły, bo jeśli przechodzisz po treningu całościowym to objętość nie może być zbyt wysoka. Nie przejmuj się przetrenowaniem bo jak jesz dobrze to nic Ci nie grozi, a do przetrenowania poczatkujacemu daleka droga.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 726
to z ciekawosci jeszcze takie pytanie: robiac nogi, w jakim cwiczeniu meczy sie dolny odcinek grzbietu? Przeciez martwy jak juz, to bym robil w czwartek, wiec chyba o nogi Ci chodzilo, a nie o dolny grzbiet? ;P A brzuch 4x w tygodniu robie, bo tak jest napisane w pdfie odnosnie abs2, a jestem aktualnie na 5 poziomie, wiec nie taki totalny poczatkujacy ze mnie (jesli mowa o brzuchu).

Pozdro i dzieki za odpowiedz

Zmieniony przez - maddi w dniu 2012-11-20 11:20:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777799
Właśnie wszystko zależy od tego jaką formę przysiadu wykonujesz, jeśli masz sztangę nisko na kapturach osadzoną i robisz dość głęboki pochył przy przysiadzie to dół grzbietu pracuje bardzo mocno, z resztą dół grzbietu w przysiadzie pracuje mocno . Po ciężkim przysiadzie osobiście potrzebuje 2-3 dni żeby mocno w martwym powalczyć

a Brzuch się ćwiczy 1-2 razy w tygodniu jeśli to potrzebne więcej nie ma sensu a nawet szkodzi, a co ważne to trenować brzuch całościowo czyli wszystkie jego obszary równomiernie

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2012-11-20 11:41:26

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 726
Jedyne co mi przychodzi do glowy w tym wypadku to zamienic trening nog z treningiem bic/tric. Ale wtedy ta sama sytuacja z bicepsem - nie wiadomo czy zdarzy sie zregeenerowac do czwartku, kiedy cwicze plecy. Jesli chodzi o przysiad to zwykle robie PRZYSIADY ZE SZTANGĄ TRZYMANĄ Z PRZODU. Ogolnie mam lekka skolioze i prawda jest taka ,ze martwego w ogole nie robie, wiec chyba nawet ten dolny grzbiet nie jest mi potrzebny tak bardzo w trening plecow bo i tak go nie katuje.. W tym wypadku chyba moje polaczenie bedzie jednak lepsze niz zamiana dnia bic/tric z nogami ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777799
sęk w tym, że jeśli masz choćby niewielkie skrzywienie kręgosłupa to powinieneś swój trening skonsultować z fizjo aby sobie nie zaszkodzić i nie pogłębić swojej wady bo teraz jest czas na jej korekcję. w takim razie nie zamieniaj

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2369
jestem trochu przeziebiony, ćwiczyć act czy odpuścić na pare dni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 173 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1290
odpowie ktos na moje pytanie?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium