SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

klatka i biceps razem??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 239 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1213
mam pytanie czo można ćwiczyć klatke i biceps w jednym dniu?? jak narazie tak ćwiczyłęm ale jak oglądam inne treningi to klatke łączą z tricepsem, to jak ćwiczyć?? bo mi klatka i biceps odpowiada, ale inaczej może być lepszy efekt?

Trening czyni mistrza!!!
2

W kupie siła !!!:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 5121 Napisanych postów 69791 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 715133
Odpowiednio ukierunkowany i ułożony a przede wszystkim wykonywany dobrze technicznie trening siłowy jest podstawą kształtowania sylwetki. Stąd też chcąc zmieniać swoje ciało, jak i zdrowie, warto przeznaczyć chwilę na ułożenie odpowiedniego treningu, a następnie stosować go regularnie. Z tego też względu warto udać się do odpowiednich działów:

1. Trening dla osób początkujących: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html
2. Trening dla osób zaawansowanych: https://www.sfd.pl/trening/

Działy te są skarbnicą wiedzy, jeżeli chodzi o informacje odnośnie do trenowania. Dowiemy się w nich, w jaki sposób ułożyć trening pod nasz cel i organizm. Otrzymamy również istotne porady. Jeżeli jednak nie chcemy tego robić samemu, z różnych względów, np. braku czasu, czy ochoty na czytanie, możemy uzyskać pomoc tutaj: http://potreningu.pl/plan

Mięśnie piersiowe są średniej wielkości partią ciała. Dlatego też możemy łączyć ją z inną, raczej małą partą, jak:

- biceps,
- triceps,
- łydki + przedramię,
- barki,
- brzuch.

Połączenie treningu klatki piersiowej i bicepsa jest jednym z najczęściej spotykanych w treningu rodzielnym - split.

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 17167 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56924
Ja jestem jednym z tych którzy trenują klatkę z bicepsem - to jest dobre połączenie, jedyną jego wadą jest to ze w porównaniu z połączeniem klatki z tricepsem i grzbietu z bicepsem będziesz miał niestety nieco mniej czasu na regeneracje.
Np: Łącząc biceps z klatką bedziesz poddawał go stresowi związanemu z treningiem dwa razy w tygodniu (zakładając że trenujesz w systemie split - każda grupa raz w tygodniu) - podczas treningu grzbietu i izolowanego treningu mięśni dwugłowych, a łącząc biceps z grzbietem obciążysz go tylko raz podczas trwania tygodniowego cyklu.

Leniwy Kafiozo Kruszek
"When the flood calls, you have no home, you have no walls"

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2063 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 58169
Jak bardzo chcesz, to możesz połączyć klatke z bicem, i np plecy z tricem. Będziesz mógł się wtedy na nich skupić maksymalnie i wymęczyć do granic. A tak wiele osób narzeka, że po klatce nie mają siły robić trica, tak samo z bicem po plerach. Tylko nieco gorzej jest z regeneracją.

Kreuj swoje ciało i umysł, masz taką możliwość.
Pomóż nakarmić głodne dzieci: http://www.pajacyk.pl 
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 17167 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56924
W takich planach lepiej jest łączyć triceps z mięśniami naramiennymi - inaczej wyjdzą trzy treningi w których angażowany jest triceps.

Leniwy Kafiozo Kruszek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Właśnie, dlatego jeśli chodzi o masę bezkonkurencyjne (pod względem regeneracji, chodź nie tylko) jest połączenie klatka + tric, plecy + bic i barki + nogi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
A ja wolę barki, oraz uda robić oddzielnie - w systemie czterodnio2wym - bo nie mam ochoty robić przysiadów i rzymskiego martwego ciagu po treningu mięśni naramiennych - tym bardziej że nie mam stojaka i sztanga musi zostać przeze mnie zarzucona na kark.

Leniwy Kafiozo Kruszek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No spox, chodziło mi tylko o podkreślenie połączenia klatki z tricepsem i pleców z bickiem, bo to głównie z nimi są problemy w innych połączeniach. Hmm, ja robie barki z nogami, ale mam też problem z przysiadami - brak stojaków. Dlatego jestem raczej uzależniony od pomocy kolegów (muszą podać mi sztange, niekiedy w dość wymyślnych pozycjach, gdy pomaga tylko 1 ). Bo ja niestety nie mam siły, by samemu zarzucić sobie sztangę ważącą więcej niż ja (w ostatniej serii) na kark. Ehh. Ps - rzymski martwy ciąg to to samo co martwy na prostych nogach?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 239 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1213
czy li trenowac biceps i klate?? czy biceps i triceps, trenuje jak narazie klate i biceps w środe i sobote, ćwicze na mase,

Trening czyni mistrza!!!

W kupie siła !!!:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No jak już, to klatę z bickiem. Ale 2 x w tygodniu? Dobrze zrozumiałem? Na masę trenuje się tylko raz w tygodniu daną grupę, to w zupełności wystarczy.

Więcej nie znaczy lepiej. Siłą jest technika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Dokładnie - tutaj wązniejsza jest dieta i regeneracja.

Leniwy Kafiozo Kruszek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 563 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14769
Tak rzymski martwy ciag to ten na prostych nogach....

-=Pit-Bull Gangland=-
...::: Dembek :::...

Jedyną czystą suplementacją, która może dać ci świetną masę i separacje mięsniową. Jest własna niepohamowana żądza w znalezieniu przyjemności w odczuwaniu bólu na poziomie nie do zniesienia dla normalnej ludzkiej istoty''

-=Pit-Bull Gangland=-
...::: Dembek :::...

Jedyną czystą suplementacją, która może dać ci świetną masę i separacje mięsniową. Jest własna niepohamowana żądza w znalezieniu przyjemności w odczuwaniu bólu na poziomie nie do zniesienia dla normalnej ludzkiej istoty''

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mam chorobe Scheurmanna czyt.Szejermana ,prosze o pomoc !

Następny temat

Trening a wydzielanie hormonów

nutloveb