SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TU ZADAJEMY POJEDYNCZE PYTANIA!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 239054

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
Witam ;) Mam kilka dreczacych mnie, pojedynczuch pytan:
- Jaka jest funkcja mięśni skośnych brzucha (nie mówiąc o wyglądzie)?
- Jakie ćwiczenia polecacie na poszczególne partie skośnych brzucha?
- Podczas ćwiczenia dolnej partii mięśni prostych brzucha, jaka jest różnica pomiędzy unoszeniem wyprostowanych nóg do poziomu (wisząc), a unoszeniem do poziomu nóg zgiętych w kolanach? Wydaje mi się, że taka sama, jak pomiędzy 'tradycyjnymi' skłonami leżąc, a drugim wariantem, w którym unosi sie praktycznie tylko kark... W tych pierwszych obciążamy kręgosłup, nie wspominając już o mniejszej efektywności. Jak myślicie? I czy w ogóle unoszenie zgiętych nóg do poziomu oddziałuje na dolną partię mięśni prostych?
- Jakie ćwiczenia na mięśnie czworoboczne ('kapturek'?) i najszersze grzbietu?
Z góry dzięki!!

NO PAIN, NO GAIN!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 187
Kilka pytań w temacie diety :
-czy 2g białka na 1kg masy ciała wystarczą dziennie (cel masa) ?
-im więcej białka w diecie tym lepiej (szybszy przyrost mięśni) ?
-jakie produkty jeść aby dostarczyć dużo białka oprócz (kurczaka, jajek, tuńczyka, serów) te jem
-czy warto zainwestować w odżywki białkowe ? jeśli tak to jakie. Jestem początkujący.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
tawariść
- Jaka jest funkcja mięśni skośnych brzucha (nie mówiąc o wyglądzie)?
zgina kręgosłup i obraca tułów z tego co pamiętam i oczywiście z pozostałymi mięśniami brzucha i stabilizuje kręgosłup
- Jakie ćwiczenia polecacie na poszczególne partie skośnych brzucha?
spięcia leżąc na boku na przykład
- Podczas ćwiczenia dolnej partii mięśni prostych brzucha, jaka jest różnica pomiędzy unoszeniem wyprostowanych nóg do poziomu (wisząc), a unoszeniem do poziomu nóg zgiętych w kolanach? Wydaje mi się, że taka sama, jak pomiędzy 'tradycyjnymi' skłonami leżąc, a drugim wariantem, w którym unosi sie praktycznie tylko kark... W tych pierwszych obciążamy kręgosłup, nie wspominając już o mniejszej efektywności. Jak myślicie? I czy w ogóle unoszenie zgiętych nóg do poziomu oddziałuje na dolną partię mięśni prostych?
Tak oddziałuje na pewno ale podciągnięcie prostych nóg jest wersją cięższą tego ćwiczenia
- Jakie ćwiczenia na mięśnie czworoboczne ('kapturek'?) i najszersze grzbietu?
Atlas ćwiczeń

Rock0
Wystarczy jednak można ją troszkę podnieść

Nie koniecznie szybciej ale musisz dostarczac białk odpowednią ilośc bo jest materiałem budulcowym

Ułóż dietę ona jest podstawą odżwyki według jej braków

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
Witam!! Mam pytanie dotyczace przerw miedzy seriami i cwiczeniami w FBW. Mianowicie ile ma trwac odpoczynek po danej serii a ile po cwieczeniu?

Zmieniony przez - eeMBee w dniu 2008-05-27 00:29:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1189 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18017
rion a moge prosic o pomoc odnosnie mojego pytania na poprzedniej sronie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
kscman

czemu staż nie wielki przed przerwą ponad rok ćwiczyłem,
generalnie staz licz od momentu kiedy zacząłeś ćwiczyć bo po przerwie stan mięśni więzadeł i scięgien nie jest przystosowany do treningu siłowego
chciałem właśnie pociagnać do konca maja to Fbw i pozniej na splita przejsc tez tak na okres 3 miechów,
Wiesz co jesli FBW daje efekty w postaci przyrostów to po ok 8 tygodniach zrów regeneracje tydzień i ciąg dalej FBW jesli chcesz przejśc na split to dałbym każda partie dwa razy w tyg
()plan zmieniaj/modyfikuj co 6-8 tygodni tak jest optymalnie)

można trening pleców oprzeć na tych 3 cwiczeniach:
PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU SZEROko (NACHWYT) 4s
PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE) 3s
PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE( w leżeniu na ławce skośnej) 3s
Jesli chodzi o splita to ok brakuje jeszcze czegoś na prostowniki grzbietu nie zapominaj o nim

najpierw zamiast tego ostatniego trener polecił mi MC ale ja mam chorobe pleców scheuermanna i jednak to cwiczenie nie bardzo bym umiał wykonać prawidłowo. i dlatego mysle ze tamto na skosnej ławce bedzie ok, wiem ze sie prawie nie rozni od wiosłowania hantlem, ale nie mam pomysłu innego, a chyba lepiej to niż ściaganie z wyciągu górnego ?

powiem Ci szczerze ze z kregosłupem tez mam problem ale trening pleców tutaj się komplikuje nie uniżając trenerowi skosultuj trening siłowy z lekarzem/rehabilitantem oni będą wiedziec jakich ćwiczeń unikać na pewno odpuśc martwy ciąg konsultacja jest niezbedna bo trening moze przyniesć wiele szkody

Generalnie dobrze jest zostawic podciaganie na drążku lub wyciag górny na koniec treningu dobrze rozciaga kręgosłup osiowo


pozdro


Zmieniony przez - rion10 w dniu 2008-05-27 08:41:13

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20808
ups pomyłka, przepraszam.

Zmieniony przez - krzycho210 w dniu 2008-05-27 08:43:00

Heeej! RKS! do boju Radomiak Radom
Czy dzisiaj wygramy, czy dzisiaj przegramy - Radomiak to zawsze PANY!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
kscman

A jak u Ciebie wygląda rehabilitacja Twoje schorzenie kregoslupa jest powazne

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 766
czy moge sobie robić coś takiego??
Pon-brzuszki, pompki
wt-podciąganie
sr-brzuszki, pompki
czw-podciągnie
pt-brzuszki,pompki
sob-podciąganie
niedz-brzuszki, pompki

i tak w kólko. Czy moze robić po dwóch dniach jeden dzień treningu jak myślicie???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 785 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17730
Ktory gryf lepszy do wyciskania maxów na plaskiej 215 cm czy 182cm , czy wogule jest róznica ?

Przy okazji Rion10 Wszystkiego Najlepszego
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na ekstremalny wzrost siły!!!!!!!

Następny temat

Prosze o porade.

WHEY premium