Trening brzucha możliwy jest praktycznie wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do kawałka podłogi, gdzie swobodnie wykonamy ruch naszym ciałem. Nie powinniśmy więc tłumaczyć się brakiem czasu na dojazd na siłownię czy brakiem możliwości uczęszczania na zajęcia fitness, gdyż ćwiczenia na tę partię mięśniową wykonamy bez problemu w domowych warunkach.

  1. Unoszenie bioder w leżeniu tyłem
  2. Przyciąganie kolan po podłodze
  3. Sit-UP ze skrętem tułowia 
  4. Podsumowanie

W artykule przedstawiamy Wam 3 ćwiczenia na brzuch, które zrobicie bez problemu w domu. Wystarczy 15-20 minut 3-4 razy w tygodniu, aby cieszyć się doskonale wyglądającym brzuchem. Oczywiście najpierw musimy wyjaśnić pewną kwestię: jeżeli należysz do osób, które posiadają sporą nadwagę, koniecznie trzeba będzie dodatkowo wdrożyć działania dietetyczne, jeżeli zależy Ci na tym, aby zobaczyć swój brzuch w całej okazałości. W innym przypadku ćwiczenia to za mało, gdyż warstwa tłuszczu zakrywa Twój brzuch. 

Unoszenie bioder w leżeniu tyłem

https://www.youtube.com/watch?v=gCPnotcuPCQ

Opis: ćwiczenie ukierunkowane jest na dolną część brzucha, gdzie siłą mięśni zmuszamy go, aby podnosił część masy nóg. W pozycji leżącej tyłem na plecach staramy się za pomocą mięśni brzucha podnieść nogi w górę, które następnie wypychamy w górę wraz z biodrami. Nogi opuszczamy do pozycji, jaką widzimy na filmie. Dalsze zejście z nogami w dół zazwyczaj korzysta z pracy zginaczy bioder, co zbyt mocno nie przyczynia się już do rozwoju samego brzucha. 

Wykonaj 3 serie po 15-20 powtórzeń.

Przyciąganie kolan po podłodze

https://www.youtube.com/watch?v=qdt-MVhRc1A

Opis: aby wykonać to ćwiczenie, nie potrzebujemy specjalnych podkładek pod nogi, które nazywane są “sliderami”. Oczywiście, jeśli możemy je sobie sprezentować, to w porządku, jednak w innym przypadku wystarczy wziąć ręcznik i podłożyć pod stopy. Śliskie skarpety też się sprawdzą. Ćwiczenie rozpoczynamy od podporu przodem na wyprostowanych rękach z delikatnym zgięciem tułowia. Dalszy ruch, wykonujemy już za pomocą kończyn dolnych, które przyciągamy do klatki piersiowej. 

Wykonaj 3 serie po 12 ruchów.

Sit-UP ze skrętem tułowia 

https://www.youtube.com/watch?v=VRorSlb802o

Opis: pomimo że klasyczne brzuszki nie należą do ćwiczeń efektywnych, to wykonanie ich w formie ze skrętem tułowia, gdzie już wcześniej mocno pracowały w pierwszym i drugim ćwiczeniu, będzie mocniej angażować je w ruch. Pamiętajmy o tym, aby ruch skrętu zastosować w końcowej fazie ruchu, co pozwoli nam maksymalnie dopiąć mięśnie.

Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń na stronę. 

Podsumowanie

W zależności od tego, jakie dodatkowe aktywności podejmujemy w ciągu dnia, wysiłek na mięśnie brzucha powinien być modyfikowany. Po około 3-4 tygodniach regularnych treningów powinny pojawić się pierwsze efekty. Jednak nie zapominajcie o tym, co było napisane we wstępie. Odpowiedni poziom tkanki tłuszczowej, który wynosi około 12-14 procent, pozwoli Wam dopiero uwidocznić Wasze mięśnie brzucha. Więc jeżeli posiadasz nadwagę, połącz ćwiczenia z odpowiednią dietą

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)