Czujesz, że Twój trening klatki piersiowej potrzebuje zmiany?? Obecny plan jest nudny i nie przynosi satysfakcji? Mamy dla Ciebie propozycję dwóch  nowych ćwiczeń, które pozwolą Twoim mięśniom dosłownie eksplodować podczas treningu!

Ćwiczenia te nie wymagają znacznego obciążenia, jednak są dość trudne pod kątem technicznym. Możemy wykonywać je zarówno w serii łączonej, jak i osobno, jako element planu treningowego klaty. 

1. Pompki z użyciem kół gimnastycznych z elementem rotacji

https://www.youtube.com/watch?v=I6fUF8TG46I

Jest to doskonały sposób na to, aby aktywować całe mięśnie piersiowe. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że wykorzystujemy pełną funkcję mięśnia piersiowego, która polega na połączeniu ruchów rotacji wewnętrznej, przywodzenia, jak i ruchu wypychania. To sprawia, że już po kilku powtórzeniach czujemy, jak mięśnie mocno pracują i wypełnia je krew. Ruch rozpoczynamy z pozycji wyprostowanych rąk (z lekko ugiętymi łokciami), opuszczając powoli klatkę piersiową w dół. Pilnujemy, aby ręce nie rozchodziły się na boki, rotując dłonie do pozycji lekkiej supinacji (na zewnątrz). Wracając do pozycji wyjściowej, wracamy dłońmi do ustawienia neutralnego i mocno napinamy mięśnie w górnej fazie ruchu przez około 1-2 sekundy.

Wykonaj 3 serie po 8-10 ruchów.

2. Wyciskanie linek bramy w pozycji siedzącej połączone z rozpiętkami

https://www.youtube.com/watch?v=aigz0KvnIk0

Drugie ćwiczenie to połączenie ruchu wyciskania i rozpiętek w wersji ekscentrycznej. Ponownie wykorzystujemy tutaj pełną pracę mięśni piersiowych, dlatego też ćwiczeniu towarzyszyć będzie silne palenie mięśniowe. Pozycja w siadzie na ławce skośnej pomaga skupić się nam na górnej części mięśnia piersiowego. Osoby, które nie przepadają za wyciskaniem sztangi na skosie dodatnim, mogą stosować ćwiczenie, jako alternatywę dla sztangi. Ruch rozpoczynamy od prowadzenia rąk przed siebie, po czym powoli przechodzimy do pozycji rozpiętek, odchylając ramiona na boki. Ponownie wracamy do pozycji wyciskania i powtarzamy ruch.

Wykonaj 3 serie po 12-15 ruchów.

Polecamy również: Atlas ćwiczeń - trening mięśni klatki piersiowej

Komentarze (0)