SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - czesc druga.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 207145

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 562 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9109
Czy podczas cyklu kreatyny można zmieniać ćwiczenia??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2196 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27667
Oczywiście, że tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4253
Pompki na poręczach na klatkę - co należy robić z barkami? ściągać łopatki jak przy wyciskaniu?

Teraz staram się tak jakby 'cisnąć' barki w dół żeby nie włączyć do pracy czworobocznego ale nie wiem czy to dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
Cursed666

cwiczysz czworoboczny czy klatke ??

lopatki sciagniete barki do tylu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4253
klatke ale po pierwszym treningu z tym cwiczeniem mialem straszne zakwasy na czworobocznym

spróbuje tak jak mówisz, thx
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1397
witam, mam pytanko, układam plan na masę, czy można rozłożyć split tak : poniedziałek - klatka, plecy, środa - biceps, triceps, piątek - barki, nogi zamiast popularnego połączenia klatka+triceps, plecy+biceps, nogi+barki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
BK7 nie łącz 2 dużych partii ze sobą możesz zrobić np tak:

Klatka piersiowa + Biceps
Nogi + barki
Plecy + triceps

lub jak możesz trenować 4 razy w tyg to tak:

Klatka piersiowa + biceps
Nogi
Barki + triceps
Plecy


A teraz przyszedł czas na moje pytanie:

Ćwiczenie "Wyprosty tułowia", zastanawiałem sie co dać na prostowniki, MC nie moge wykonywać, dzień dobry też nie bardzo, więc padło na to ćwiczenie ale... nie mam takiej ławki i tak kombinowałem i doszedłem do takiego czegoś:

Mam ławkę, skos ujemny, siedzisko daje jak najwyżej wtedy to tworzy wszystko prostą całość (oparcie + siedzisko), opieram nogi o coś (np o ziemie), są zablokowane, ugięte lekko w kolanach, tułów kłade na siedzisku tak że od pasa w górę "wiszę" nad podłogą i wykonuje skłon ale tu ogranicza mnie profil w który wkłada się modlitewnik ale ruch jest dość spory, czy moge wykonywać tak to ćwiczenie czy odpada ? sorki że się tak rozpisałem ale chciałem dokładnei to opisać


Zmieniony przez - Viren w dniu 2009-11-11 16:21:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 380
czy na masę powtórzenia 12,10,10,8 ze zwiększaniem ciężaru to dobra opcja? czy dobra ilość powtórzeń?

Zmieniony przez - Nomad90 w dniu 2009-11-11 20:13:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1189
Mam pytanko jaka powinna być przerwa pomiędzy i tutaj prosze mnie dobrze zrozumieć kazdym ćwiczeniem tzn.
Pomiędzy ćwiczeniami np robie wyciskanie na prostej i po jakim czasie powinienem robić wyciskanie hantli na skosie.
Myśle ze sie jasno wyrazilem
Z góry dziękuje

KLATKA
1) wyciskanie sztangi na płaskiej ławce 12/10/10/8
2) wyciskanie hantli na ławce skośnej 12/10/10/8
3) rozpiętki na ławce płaskiej 10/10/10/10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 380
myślę ze to zależy indywidualnie od każego bo każdy ma inny organizm i inaczej reaguje na dane ćwiczenia
ja stosuje przerwę około 3-4 minuty zeby pompa nie spadła tak bardzo i żeby był czas na zebranie sił do następnego innego ćwicenia na daną partię mięśniową
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na siłe prosze o pomoc

Następny temat

prośba o doradztwo

WHEY premium