SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu, treningu i innych czynnikach przełamujących stagnację

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 6130096

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Usunięty przez miczelx za pkt 1 regulaminu
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 578 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 145060
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6067
Wolę odstawić, problem w tym że jestem na bombie. Pójdę do kardio sportowego prywatnie na USG, a do T3 juz nie wracam. Widać że to nie dla mnie.
Sądzę że wszystko będzie okay, i to wina novothyralu. Na bombce na razie zostanę... Z tym clena and efki nie toleruję, więc kupa.
Poza tym jestem na długich estrach, z iniekcjami zaczekam do wizyty u kardio. Napiszę wam co i jak.


Zmieniony przez - Acid Drinker w dniu 2017-05-29 22:36:37

Zmieniony przez - Acid Drinker w dniu 2017-05-29 23:17:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
Probowales sallbutamolu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6067
Sally akurat dobrze toleruje, brałem. Ale najpierw echo serca. A powiedz mi-odstawienie T3 od tak, bez piramidki wiąże się z ryzykiem problemów kardiologicznych czy to stary mit? Bo nie zamierzam już zarzucać. Zawsze po prostu przestawałem brać i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94430 Napisanych postów 364366 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668926
Odstawiasz z dnia na dzien

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Nie ma takiego mitu.

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Gość stworzył mit o micie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
Odstawiasz i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 280 Napisanych postów 5221 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72491
Creative
Kto lecial i jakie odczucia przy laczeniu dd i trenu e pilnujac prolke? ;>


tez sie podpinam, aktualnie leci test mix i dd, ale dd z 2gi tydzien wiec sie nie wkrecila, i na dniach, moze i dzisiaj dokladam tren e

mysle ze jak pilnujesz prolke i e2 to nie ma zadnych problemow jezeli chodzi o sajdy zwiazane z tymi hormonami no bo jak.


Zmieniony przez - mrWodoo w dniu 2017-05-30 11:22:05

"You're not dieting for f***ing taste motherf***er, you're dieting for the results the dieting is gonna give you. Shut the f*** up and eat that shit"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Ciekawostka od Tadeusza Sowińskiego.

Temat "faszerowania drobiu hormonami" budzi wiele emocji. W obiegowym przekonaniu brojlerom podaje się w czasie hodowli związki takie jak testosteron, hormon wzrostu i IGF-1, insulina, hormony tarczycy. Czy jednak popularne plotki mają poparcie w faktach?

Najpierw kilka słow na temat regulacji prawnych

Wbrew temu co sądzą co poniektórzy, stosowanie wspomagania hormonalnego w hodowli drobiu jest zabronione przez prawo, a zwierzęta są w odpowiedni sposób badane. Przepisy żywnościowe od 2006 r. zakazują dodawania do pasz dla zwierząt substancji o działaniu hormonalnym. Zabrania tego art. 64 ust. 1 Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych. Ustawa ta zabrania uboju i wprowadzania na rynek zwierząt, u których wykryto substancje zabronione oraz wprowadzaniu do obrotu mięsa zwierząt, u których w organizmach stwierdzono obecność tego typu związków. Dodatkową regulacją w tej materii jest przepis z dnia 1 stycznia 2006 r., wtedy to właśnie skreślone zostały z rejestru dodatków paszowych na podstawie antybiotyki z z grupy stymulatorów wzrostu - reguluje to art. 11 rozporządzenia (WE) Nr 1831/2003 Parlamentu Europejskiego w sprawie dodatków stosowanych w żywieniu zwierząt (antybiotyki to jednak temat na osobny artykuł). Tak więc, jeśli hodowcy sięgają po „weterynaryjny doping”, to robią to nielegalnie i ryzykują konsewkencjami prawnymi. Co istotne Inspekcja Weterynaryjna regularnie zagląda na fermy drobiu, sprawdzając czy w produkcji nie stosuje się zabronionych substancji. Osoby zainteresowane jak to w praktyce wygląda mogą zajrzeć na stronę Głównego Inspektoratu Weterynarii, podany jest tam schemat działania i zakres weryfikacyjny oraz używane metody. I wbrew pozorom to nie jest tak, że pobiera się próbkę krwi od losowo wybranych zwierząt. Badaniom na obecność środków niedozwolonych, (a także rozmaitych pozostałości chemicznych, biologicznych farmaceutycznych) poddaje się zwierzęta, a także ich odchody, płyny ustrojowe, tkanki, a nawet narządy. Mało tego badane są również produkty z nich otrzymane (mięso, jaja) a nawet woda jaką są pojone i pasza, którą są karmione! Całą procedurę reguluje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 lipca 2006 r. w sprawie sposobu postępowania z substancjami niedozwolonymi, pozostałościami chemicznymi, biologicznymi, produktami leczniczymi i skażeniami promieniotwórczymi u zwierząt i w produktach pochodzenia zwierzęcego.

Jak jednak powszechnie wiadomo, fakt że coś jest zakazane nie oznacza, że nie jest praktykowane w ogóle, nawet jeśli istnieją mechanizmy kontrolne. W praktyce nawet najbardziej restrykcyjne kontrole nie muszą przecież stanowić panaceum na istnienie omawianego problemu „faszerowania drobiu hormonami”. W tym miejscu więc warto się zastanowić czy istnieją logiczne przesłanki by w ogóle brojlerom wspomniane na poczatku hormony podawać.

Jak wiadomo hormony nadzorują przebieg reakcji anabolicznych i katabolicznych w ogrniazmach. Istnieją niezbite dowody na to, że przy odpowiedniej manipulacji hormonalnej można istotnie przyspieszyć przyrost masy ciała lub zmienić jego kompozycję – zarówno stymulując wzrost tkanki mięśniowej jak i pobudzając przyrost lub spalanie tkanki tłuszczowej. Duże znaczenie w tej materii mają:
- insulina,
- hormony płciowe (zwłaszcza testosteron),
- hormony tarczycy,
- hormon wzrostu i czynniki wzrostowe jak IGF-1.
Wszystkie wymienione hormony mogą mieć potencjalne zastosowanie w hodowli drobiu. "Potencjalne" nie znaczy jednak "faktyczne".

Pomysły by zastosować hormony w hodowli drobiu pojawiły się już bardzo dawno temu. Co istotne – przeprowadzono sporą ilość badań z ich zastosowaniem, co oczywiście odbiło się szerokim echem w świecie mediów. Problem polega na tym, że istnieje cała masa dowodów na to, że używanie wspomagania hormonalnego przy hodowli brojlerów jest bądź to nieskuteczne, bądź też problematyczne lub wręcz – zupełnie nieopłacalne.

Już w pod koniec lat 40. zaobserwowano, że tak syntetyczne jak i naturalne sterydy anaboliczno-androgenne zamiast stymulować mogą niekiedy hamować wzrost brojlerów, stymulując jednocześnie rozwój drugorzędnych cech płciowych kogutów i PODNOSZĄC U NICH POZIOM NIEPOKOJU I AGRESJI (Turner 1948r). Ponieważ wyniki wspomnianego badania były zaskakujące (brak przyrostów), zostały powtórzone przez innych badaczy niemal pół wieku później. Niestety i tym razem, ani testosteron, ani 5- dihydrotestosteron, ani też 19-nortestosteron nie spowodowały przyrostów masy ciała, A WRĘCZ DELIKATNIE JE OBNIŻAJĄC (Fennell i Scanes 1992r.). Dekadę później znowuż ponowiono próby i tak samo nie zanotowano pozytywnych skutków (Scheuermann i wsp. 2012r), brojlery stały się jedynie bardziej agresywne.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku hormonu wzrostu (GH). Teoretycznie podawanie tego związku kurczakom powinno powodować u nich szybszy rozwój fizyczny. Istnieją dowody że spadek produkcji tego hormonu prowadzi do karłowatości u drobiu, a wyrównanie jego poziomu przyczynia się do przywrócenia tempa wzrostowego. Tyle, że brakuje dowodów iż zwiększanie poziomu GH ponad wartości fizjologiczne cokolwiek daje w omawianej materii (Scane i wsp., 1984r; Cocburn i wsp. 1989r), co może być związane, z tym że u kurczaków istnieje mocno limitowana ilość receptorów odczytujących sygnały nadawane przez ten związek (Agarwal i wsp 1994r). Poza tym hormon wzrostu jest dość drogi a jego podawanie – skomplikowane, bo wymaga częstych aplikacji przy czym nie można środka dodać do paszy, bo ma on budowę peptydową i zostałby strawiony w przewodzie pokarmowym.

To oczywiście tylko wybrane przykłady prób zastosowania u brojerów hormonów, które powinnny dawać pozytywne efekty w przyspieszaniu przybierania na wadze. Podobne dowody braku skuteczności znależć można w przypadki innych środków takich jak hormony tarczycy czy β-mimetyki. Generalnie stsowanie tego typu substancji w praktyce hodowlanej okazało się pomysłem chybionym i po prostu z tego powodu nie jest praktykowane... W zamian jednak w hodwoli drobiu zastosowanie znalazły antybiotykowe stymulatory wzrostu, ale to temat na osobne opracowanie. W kwestii stosowania sterydów anabolicznych i GH nalezy jednoznacznie uznać, że obiegowe plotki na ten temat są wyssane z palca.
1
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

deca,oma

Następny temat

Jaki testosteron lub co najlepiej brać na pierwszy cykl ?

WHEY premium