SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu, treningu i innych czynnikach przełamujących stagnację

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 6139359

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Może się komuś przyda, artykuł na temat progesteronu by Michał Piechoś.
Siemanko :) Dziś będzie o Progesteronie i głownie dla kobiet, ale myślę że faceci też cos dla Siebie wezmą. Wszytko wyjdzie w praniu.

Wyżej wspomniane hormony maja kolosalny wpływ na płodność, na regularność cyklu miesięcznego. Progesteron ma ogromny wpływ na zabezpieczenie ludzkiego organizmu przed stresem. Szok co? Niski poziom tego hormonu powoduje szereg problemów: bezpłodność, nieregularne cykle miesięczne, migrenowe bóle głowy, poronienia, zespół napięcia przedmiesiączkowego i PCOS . Dodatkowo, gdy poziom progesteronu spada, poziom estrogenu idzie wysoko do góry, a to prowadzi do? depresji. BTW- Kobiety maja ciężej z hormonami niż faceci. Czy się to komuś podoba, czy nie.

Progesteron , a dokładnie jego odpowiedni poziom powoduje efekt, który można porównać z działaniem seratoniony. Więc teraz jak Twoja kobieta, będzie miała kilka z poniższych problemów, to nie marudź, że znowu "boli ja głowa" tylko sie zainteresuj i wyślij ja na badanie, bo może ma problem z hormonami a Ty ja uratujesz i będizsz jej rycerzem a wtedy...

Jakie objawy ma niski poziom progesteronu? hmmm, No raczej nie ciekawie się robi w życiu. Gdyż oprócz depresji, występuje jeszcze: lęk, zmęczenie, drażliwość, problemy z zasypianiem, słaby sen, wzdęcia, zmiany apetytu, ból mięsni i uczucie ich zmęczenia. W dużym skrócie, gdy spada jaj poziom jednego z głównych hormonów, czuje sie tak jak my faceci podczas przeziębienia.

Progesteron jest bardzo istotnym hormonem, jak spojrzysz na rysunek, to zobaczysz jego powiązanie z innymi hormonami. Zobaczysz ze ma kolosalny wpływ na powstawanie testosteronu, estrogenu i innych hormonów steroidowych jak i tych które produkowane są w korze nadnerczy. W momencie, gdy progesteronu jest mało, to organizm nie ma z czego brać, by utworzyć np. testosteron, a to z kolei wpływa na niski poziom estradiolu, a jak pamiętacie z filmiku o neurodegeneracji mózgu, niski poziom estro równa sie lipa w bani. Do tego dochodzi wpływ estradiolu na serotronine.

Pod wpływem różnych stresorów, nadnercza uwalniają kortyzol. I to jest ok. Tak ma działać nasz organizm.( dlatego zbijanie kortyzolu na pałę jest nieodpowiedzialne i głupie. )Czym innym jest natomiast sytuacja, gdy w naszym życiu mamy dużo steru oraz, dodajmy dwu zmianową pracę. Taki stan prowadzi do wyczerpania nadnerczy co owocuje że nasz organizm traci możliwości radzenia sobie ze stresem. W tym momencie nasze ciało próbuje zastąpić kortyzol innymi hormonami ( tak wygląda pierwszy etap wypalenia nadnerczy). Jeżeli nie masz wystarczającej ilości progesteronu, organizm nie może tego zrobić i jest dramat. Potem dołącza się Tarczyca, która nie jest w stanie pracować na pełnych obrotach, gdy brakuje progesteronu. Dlatego osoby z chorą tarczyca często mają "ciężkie" myśli, oraz niektórzy depresje. Organizm zawsze dąży do homeostazy. Jeden hormon wpływa na drugi. Wszystko by zachować najważniejsze- życie. Najlepszy przykład to Johimbina i jej skuteczność, gdyż Johimbina blokuje receptory alph-2-andregeniczne, co powoduje że adrenalina i noradrenalina nie mogą się do nich przyłączyć a nasz organizm stale produkuje te hormony i ich podwyższony stan przyspiesza lipolize. Organizm odbiera to jako zagrożenie życia.

Żeby postawić kropkę nad "i" należy wspomnieć że jest w mózgu taki obszar, gdzie znajduje sie bardzo dużo receptorów progesteronowych. Układ limbiczny- jest to miejsce gdzie generowane są emocje. Hormon ten(progesteron) działa jak inhibitor oksydazy monominowej czyli wpływa na zapobieganie depresji. Jakby tego było mało, to współdziała z receptorami GABA co zwiększa efektywność kwasu gamma-aminomaslowego. Niski poziom progesteronu a co za tym idzie estrogenu prowadzi do kumulowania większej ilości miedzi w organizmie a to się wiąże z usuwaniem cynku z organizmu. Czy działa to negatywnie na głowę ? Oczywiście. Dlatego dla osób ciężko trenujących ZMA było by jak najbardziej ok.

Reasumując- progesteron to bardzo ważny hormon. Często pomijany. Zrób badania i "napraw się".





Zmieniony przez - dmq92 w dniu 2017-05-10 07:29:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Wiek 48 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15394
Pytanie z innej beczki. Czy ktoś wie co dzieje się z "łodziakiem"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pije, wpadl w cug.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6701 Napisanych postów 16650 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102340
Bless him

Aktualny BLOG http://www.sfd.pl/[BLOG]_Natan33_Living_the_dream...-t1126442.html
http://www.sfd.pl/temat215501/ stary temat i zdjęcia z przed lat
http://www.sfd.pl/temat229096/  z czasów jak jadałem owsiankę

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6701 Napisanych postów 16650 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102340
Siemanko karkówki!!! Fajny artykuł dobrze przeczytać

Aktualny BLOG http://www.sfd.pl/[BLOG]_Natan33_Living_the_dream...-t1126442.html
http://www.sfd.pl/temat215501/ stary temat i zdjęcia z przed lat
http://www.sfd.pl/temat229096/  z czasów jak jadałem owsiankę

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 578 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 145060
fajny art, nigdy na sile nie zbijalem progesteronu i nigdy problemow z tym nie bylo, teraz zrobila sie taka moda na zbijanie go, tylko nie wiem po co? a jak ktos zwala wine na progesteron to tak jak w art szukalbym powiazanej przyczyny a nie wszystko sprowadzal do proegesteronu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 211 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3859
nowy 1976
Pytanie z innej beczki. Czy ktoś wie co dzieje się z "łodziakiem"?


z majówki może nie wrócił jeszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1582
Ano właśnie mam pytanie co do progesteronu w moim labie brak widełek, dopiero jak ściągnąłem kiedyś w pdf to też był brak widełek tylko pod spodem napis dla zdrowych mężczyzn 0,05 - 0,149 badanie metodą rocha, jak byłem naturalny to raz badałem pgr to był 0,19 obecnie przy odbloku 0,21, a jak widziałem wyniki innych ludzi to metodą to zazwyczaj pgr 0,25 i stąd pytanie czy robić cokolwiek czy nie ma się czym przejmować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Jak nie odczuwasz nic to nic nie robisz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1582
Wolałem się upewnić i spytać ze względu że padł taki temat czy nikt inny tutaj też nie miał odstępstw przy badaniu tą metodą

Ogólnie nie odczuwam skutków ubocznych za niskiego / wysokiego pgr ale jak pisałem wolałem się upewnić
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

deca,oma

Następny temat

Jaki testosteron lub co najlepiej brać na pierwszy cykl ?

WHEY premium