SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu, treningu i innych czynnikach przełamujących stagnację

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 6129884

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 128 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 176551
F1.08
Lutobor
Czasem warto wejść na stronę główną i poczytać artykuły Sulikowskiego, zamiast powielać koksiarskie podwórkowe mity sprzed 10lat. Nandrolon w żaden sposób nie smaruje stawów. Jeśli komuś wydaje się, że smaruje, to ma niezłą wkrętkę :)


Daj spokój. Z całym szacunkiem dla "Sulikowskiego" ale mając do wyboru jego rewelacje a doświadczenia koksiarzy wybiorę zawsze doświadczenia koksiarzy. Takie doświadczenie pochodzi bowiem wprost z doświadczenia na żywym organizmie, poddanemu specyficznym czynnikom. Natomiast "badania naukowe" prowadzone są albo na zwierzętach albo na grupie "leszczy" działających w zupełnie innym, izolowanym środowisku niż środowisko kulturystyczne.

Druga rzecz - jak czytam o "badaniach naukowych" śmiać mi się chce. Każde badanie i jego rewelacje ma swoje przeciwieństwo, gdzie w jakimś innym "badaniu" osiągnięto inne rezultaty. Znamy setki takich sprzecznych teorii(vide kreatyna, metanabol) Od takiego "Sulikowskiego" i jego nastawienia zależy, na które badania się powoła. Temat rzeka - to co robią kulturyści to gigantyczne badanie w warunkach idealnych i nic nigdy nie zastąpi takich doświadczeń laboratoryjnymi wygłupami na myszach czy emerytach/studentach. Kropka.


Ja wiem, że ludzie wolą wierzyć niż opierać się na faktach. Czasem i bym się może z tym zgodził, bo często badania są źle prowadzone, zły dobór uczestników, złe warunki, (bo można wykonać serię danego ćwiczenia do załamania i do "załamania" itd. ), ale w tym wypadku nie jest ważne, czy badany był leszcz, osoba ćwicząca czy nie, czy dzik koksiarz, bo nie porównujemy wpływu SAA na formę sportową czy inne parametry, nie badamy wpływu wykonywania ćwiczeń, a na coś bezwzględnie mierzalnego czyli wpływ substancji na stan stawów. W tym wypadku nie ma znaczenia jaka to będzie badana grupa, jak się będzie zachowywać, co robić, bo nie ich zaangażowanie, czy działania mają wpływ na parametry badane.

Co do samego Sulikowskiego, dla mnie ten człowiek jest bardzo obiektywny i potrafi dobierać badania, ma pojęcie na tematy, na które pisze artykuły, dlatego potrafi wykazać jakie błędy popełnili badający, lub czego nie uwzględnili, lub kiedy badanie jest faktycznie obiektywne. Jeśli chcemy do czegoś dążyć należy opierać się na faktach, a nic poza nauką tych faktów nam nie dostarczy. Empiryczne doświadczenia są tylko empiryczne, świadczą, że coś może, ale nie musi działać, albo może, ale nie musi być obecne. Na tej bazie powstają mity i pierdoły, powielane przez x lat.

Nandrolon powoduje wydzielanie prolaktyny, a ta powoduje produkcję cytokin przeciwzapalnych, dlatego może, ale nie musi wpływać na zmniejszenie bolesności stawów. Jestem ciekaw, kto bijąc nandrolon nie kontroluje prolaktyny, lub mając jej podwyższony poziom nic z tym nie robi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2060 Napisanych postów 3646 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 78425
mrWodoo
jak radzicie sobie z stawami na redukcji jak lecą pochodne DHT typu winstrol/masteron?
myslaem o dodaniu npp w pewnym momencie ale nie wiem kiedy i jaka dawka tylko dla stawow, kiedy z niego zejsc, 3 tyg przed koncem redukcji?


Z doswiadczenia wiem ze nandro w zaden sposob nie wplywala u mnie na stawy. Ostaryna za to tak.


Zmieniony przez - marianzulek w dniu 2018-03-19 11:04:25
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 554 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11013
panowie ma ktos porownanie imperiala do androtropin?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
nie moge uzyskac odp w swoim temacie to zapytam titaj. meta inj przed treningowo, tak/nie i dlaczego jesli tak

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Jeśli Ci chodzi o coś ala przedtreningówka to u mnie tylko methyltest & halo tak zadziałało przed robota. Meth/anap nie, nawet teraz robie meth inj i to z rana bo trenuje do południa i to nie działa tak. Tzn, oczywiście jakiś tam skok ciśnienie/puls jest up ale to nie przedkłada się na to o co pytasz, wręcz nawet przeszkadza mi, bo lubie wejść na sale przygotowany i zmotywowany a nie z gorącym baniakiem i nieogarem.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
krzykacz
Jeśli Ci chodzi o coś ala przedtreningówka to u mnie tylko methyltest & halo tak zadziałało przed robota. Meth/anap nie, nawet teraz robie meth inj i to z rana bo trenuje do południa i to nie działa tak. Tzn, oczywiście jakiś tam skok ciśnienie/puls jest up ale to nie przedkłada się na to o co pytasz, wręcz nawet przeszkadza mi, bo lubie wejść na sale przygotowany i zmotywowany a nie z gorącym baniakiem i nieogarem.


super. dzieki za wyjasnienie. ostatnie pytanko. ktos tu cos pisal odnosnie powiazania mety z igf1 i ze ponoc partie w ktore ja wbijasz rosna szybciej... totalny farmazon?

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
No mi nic tam więcej nie wyrosło akurat, ale może tym co tak twierdzą to tak.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
i wszystko jasne. raz jeszcze podziekowal

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 554 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11013
bierze ktos moze w te dni co strzal tescia pol tabsa symexu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94427 Napisanych postów 364351 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668881
Duzo osob to chyba logiczne,zalezy co kto i ile wbija

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

deca,oma

Następny temat

Jaki testosteron lub co najlepiej brać na pierwszy cykl ?

WHEY premium