SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu, treningu i innych czynnikach przełamujących stagnację

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 6143126

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5434 Napisanych postów 15461 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388724
monego dobrego kumpla brat ma apteke i jest jakims dentysta czy ch** wie kim, chcialem zeby mi arimidex zalatwil, powiedzial ze jal daje cos na recepte to moze miec przej**ane jak go sprawdza, bo z kazdego takiego leku musi sie rozliczac. to bylo po mega znajomosci i bal sie cos zdzialac, wiec jak ktos ma takiego farta (w co nie wierze) i obcy lekarz mu daje recepty na leki, to albo ma noz ja gardle i potrzebuje siana albo d****, albo oba

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21801 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Już na poziomie apteki, mgr farm może zakwestionować słuszność przepisanego leku na receptę dla pacjenta.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 3303 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130901
lordknaga
monego dobrego kumpla brat ma apteke i jest jakims dentysta czy ch** wie kim, chcialem zeby mi arimidex zalatwil, powiedzial ze jal daje cos na recepte to moze miec przej**ane jak go sprawdza, bo z kazdego takiego leku musi sie rozliczac. to bylo po mega znajomosci i bal sie cos zdzialac, wiec jak ktos ma takiego farta (w co nie wierze) i obcy lekarz mu daje recepty na leki, to albo ma noz ja gardle i potrzebuje siana albo d****, albo oba


z tym rozliczaniem sie z lekow to prawda, ma sie zgadzac stan recka = sprzedane, kontrole moga byc z dwoch stron - lekarza i w aptece przy ladzie a najbardziej przesrane moze byc przy wypisie refundacji jesli komus takowa nie przysluguje a probuje na sile wyżebrać. recka bez refund to nie problem dla lekarza/aptekarza. z tym nozem na gardle i tym mega fartem to nie do konca juz tak jest..

krzykacz
Już na poziomie apteki, mgr farm może zakwestionować słuszność przepisanego leku na receptę dla pacjenta.


dokladnie jw, moze zostac nieprzyjeta i niezrealizowana. tak samo dzieki odpowiednim "literkom" przed nazwiskiem moze takową recepte wydac.



Zmieniony przez - GWookie w dniu 2016-01-12 14:56:46

Zmieniony przez - GWookie w dniu 2016-01-12 14:57:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21801 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Nieprzyjęta i niezrealizowana to najmniejszy problem, może skontaktować się z lek med, może poprosić o konsultację/wyjaśnienie. Wtedy to się zrobi dopiero problem.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3797 Napisanych postów 18481 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 205702
krzykacz
Już na poziomie apteki, mgr farm może zakwestionować słuszność przepisanego leku na receptę dla pacjenta.


Reguluje to jakas ustawa? Przeciez nie trzeba zwierzac sie farmaceucie o swoich chorobach - tajemnica lekarska chyba obowiazuje?
Pytam z ciekawosci

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21801 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Tak, bo zgodnie z prawem farmaceutycznym apteka jest placówką ochrony zdrowia publicznego więc jeśli farm ma uzasadnione podejrzenia, że przepisany przez lek med lek może zagrażać życiu i zdrowi pacjenta może odmówić wydania leku.

W praktyce jak już pisałem, zdarzają się przypadki telefonowania do lekarza/przychodni z prośbą o wyjaśnienie powodu przepisania danego leku pacjentowi - głównie ma to miejsce kiedy np farm nie pasuje lek-osoba, np przykładowo strzelam przychodzi młody szczupły chłopak z receptą na sibutramine.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3797 Napisanych postów 18481 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 205702
aha rozumiem

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21801 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Przykładowo oczywiście. Może się doczepić też dawek itp...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Czyli policja w sklepie z lekami,
d****izm to malo, jak ludzie mogli sie na to wszystko zgodzic jest dla mnie nie do pojecia
oddalbym pol zycia zeby urodzic sie 100lat wczesniej

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1474 Napisanych postów 10261 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 84499
Trzeba przyznać że to przypadki bardzo , sporadycznie, wykupowałem różne specyfiki, nigdy aptekarzowi nawet nie przyszło do głowy, dzwonienie do lekarzy. Tym bardziej ze apteki mocno rywalizują ze sobą , robię trochę w tej branży to wiem.
Krzyś napewno ma rację że takie przypadki mogły być w takich lekach jak morfina czy fenobarbital, zwłaszcza Fentanyl , czy może nawet hgh, ja jednak z takim czymś się nie spotkałem.
Mam na myśli dobrze wypisane recepty , w latach 90 u nas , grzejniki zamazywali recepty, wpisywali clono, difki czy retardy, rolki w szkle cyklobarbital, mieli swoje swoje, o których pisać nie będę.


Zmieniony przez - wnc1964 w dniu 2016-01-12 23:06:27

najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.
TABELA WEDŁUD KSIĄŻEK PISANA NA PODSTAWIE MOICH ODCZUĆSKDER-paroksetyna fluvoksamina

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

deca,oma

Następny temat

Jaki testosteron lub co najlepiej brać na pierwszy cykl ?

WHEY premium